Łowcy wilków

Wolf hunters
powieść, przygodowa
miss_jackal

Inne wydania

Łowcami wilków są młodzi przyjaciele Wabi i Rod oraz Mukkoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek, kanadyjskich lasów. Podobnie jak w innych książkach Curwooda, kochający zwierzęta i przyrodę bohaterowie mają dramatyczne doświadczenia i niezwykłe przygody.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

violabu Toczytam | 2013-10-20
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 października 2013

Czytanie „Łowców wilków” to sentymentalna podróż do lat wczesno nastoletnich, gdy z wypiekami na twarzy czytało się powieści przygodowe o rówieśnikach.

James Oliver Curwood to pisarz, który podejmował tematykę życia ludności w surowych warunkach północnej Kanady. Inspiracje do swych książek czerpał w własnych wypraw, podczas których uczył się przeżyć jako traper na zaśnieżonych i mroźnych dzikich terenach, uczył się zasad polowania na dzikie zwierzęta, handlu skórą, dowiadywał się o poszukiwaczach złota i Indianach.

„Łowcy wilków” traktują właśnie o losach młodych ludzi żądnych przygód: Wabigoona - syna Indianki oraz jego przyjaciela z Detroit – Roda. Źródłem utrzymania Wabiego jest zysk ze spieniężania skór zwierząt upolowanych każdej zimy. Namawia do takiej wyprawy Rodryga, który szybko uczy się używania broni, urządzania zasadzek na zwierzęta i walki w obronie własnego życia. Kompanem i przewodnikiem w wyprawie jest dla chłopców doświadczony i mądry Indianin Mukoki. Przeżycie...

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

Bytosti | 2015-10-09
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2015

W przeciwieństwie do wielu osób nie czytałam tej książki w dzieciństwie. To moje pierwsze zetknięcie z nią. Zachwyciło mnie jednak, że pomimo braku sentymentalnych skojarzeń czytając Łowców Wilków w jakiś sposób czułam, że nie jest to książka napisana w dzisiejszych czasach. Świetna nawet dla kogoś kto tak jak ja nie jest fanem przygód z Indianami w roli głównej.

Mary14 | 2014-08-20
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Ciepła książka, opowiadająca o przygodach Inian Wabigoona i Mukokiego oraz ich białego przyjaciela Rodryga. Wyruszają oni zimą na daleką północ w celu łowienia zwierzyny, którą wymienią na pieniądze. Przypadkowo odkrywają starą chatę i dowiadują się o mrocznych wydarzeniach sprzed lat, której była świadkiem. Rod znajduje mapę prowadzącą do miejsca, w którym można znaleźć złoto. Postanawiają zaplanować wyprawę.

Catherine | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

W kanadyjskiej głuszy zaległa mroźna zima

Książka Łowcy wilków ma dość nadmuchany tytuł, bo tych wilków to mogłoby w niej być trochę więcej... Jednak, słowem wstępu, Łowcy wilków trafili do mnie dość przypadkiem, lektura została znaleziona u mojej koleżanki i cudem ocalała przed, że tak powiem, zniszczeniem, a jako że akurat ja byłam w pobliżu to zapytałam czy mogę pożyczyć. Okładka przywiodła mi na myśl chwile, kiedy zaczytywałam się w Zwiadowcach Flanagana, a dreszcz podniecenia przebiegał mi po plecach. Czy i w tej sytuacji tak było?

Powieść Łowcy wilków ukazała się w 1908 roku (w Polsce w 1926), a opowiada ona o przygodach trzech traperów: młodego Indianina Wabi`ego, jego białego przyjaciela Rod`a oraz starego Indianina Mukoki`ego. Przyjaciele wyruszają w odludne i dzikie tereny leśne, aby polować na zwierzynę, za zabicie której otrzymują od rządu wynagrodzenie.

Książka zapowiadała się naprawdę ładnie, już od pierwszej strony akcja zgrabnie mknęła do przodu,...

buziaczek197 | 2016-06-05
Przeczytana: czerwiec 2016

Zacznę od tego co mi się nie podobało. Oczywiście jest to polowanie na wilki i inne zwierzęta. Jestem temu przeciwna całkowicie. Niestety nie mogę powiedzieć o tej książce, że mi się nie podobała. Autor porywa nas w zimową podróż i książkę chce się czytać mimo losu zwierząt. Przygody głównych bohaterów sprawiają, że człowiek nie może się oderwać od czytania. Podąża ich śladem, śledzi ich losy i czuje się jakby z nimi podróżował przez zaspy śniegu. Kiedy chcą ich napaść i tropią ich Woongowie za każdym razem Rod, Muki, Wabi pokazują czym jest przyjaźń, wzajemne zaufanie itp. POLECAM !!!

Yumeka | 2011-11-20
Przeczytana: 2006 rok

Najbardziej niesprawiedliwe wydaje mi się to, że część pierwsza i druga zlały mi się w jedno, pewno z powodu upływającego czasu. Pamiętam, że mi się podobało. Pamiętam polowania i fart głównego bohatera, kiedy ustrzelił srebrnego wilka... czy innego lisa. Pamiętam półdzikiego wilczura, który towarzyszył bohaterom.
Nic konkretnego, mogłoby się wydawać. Ale przecież z tego składała się ta historia. Wspomnienie namacalności dzikiej kanadyjskiej przyrody jest żywsze od wspomnienia rywali bohaterów w wyścigu po skarb.
Mile wspominam tę i pierwszą książkę.

Piotrek | 2013-02-24
Przeczytana: 2003 rok

Książka która wpadła mi w ręce po dziełach K.Maya jak "Winnetou" czy "Old Surehand" albo niezapomniany "Skarb w Srebrnym Jeziorze". Myślę że jest fajną alternatywą dla tamtych . Tutaj bohaterowie są ciut mniej wyidealizowani od naczelnej postaci przygód opisanych przez May'a i dzięki temu jest mi bliższa. Polecam każdemu młodemu czytelnikowi, który marzenia o przygodzie musi jeszcze na jakiś czas odstawić na bok.

ps. posiadam wydanie 1 tomowe gdzie znajdują się: "Łowcy wilków", "Łowcy złota", "Łowcy przygód".

Agatozaur | 2015-05-04

Kolejna przygodowa powieść, którą wspominam z sentymentem, ponieważ sięgnęłam do niej w dzieciństwie i zachłysnęłam się tym zimowym, surowym i dzikim krajobrazem. Z zapartym tchem śledziłam przygody Rod'a i jego przyjaciół, wyobrażając sobie, że jestem ich częścią :)

malaga561 | 2014-01-11

Książka przeczytana jeszcze w szkole podstawowej za namową pani bibliotekarki. Idzie ze mną nadal. Wracam do niej co jakiś czas. Wspaniała powieść przygodowa o sile przyjaźni, miłości, piękne opisy kanadyjskiej przyrody. Bardzo polecam.