Łowcy wilków

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Wolf hunters
powieść, przygodowa
miss_jackal

Łowcami wilków są młodzi przyjaciele Wabi i Rod oraz Mukkoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek, kanadyjskich lasów. Podobnie jak w innych książkach Curwooda, kochający zwierzęta i przyrodę bohaterowie mają dramatyczne doświadczenia i niezwykłe przygody.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2019
Efemeryda | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

Robiąc porządki, myślałam że biblioteczkę w jedno popołudnie odgruzuję. Wszystkie nowe i większość starych książek mam w formie elektronicznej. Myliłam się. Szelest kartek, delikatne tumanki kurzu;), zapach papieru, dziwne wzruszenie na widok tytułu i ciąg skojarzeń sprawiły, że każdą książeczkę brałam do ręki, kartkowałam, czytałam jakiś fragment i…zajęły mi porządki ponad tydzień.
Młodzieżowa literatura przygodowa dynamicznie opisująca świat, w którym życie było zarazem trudne i proste. Wróciła na półkę z sentymentu.

Hanys | 2018-10-31
Przeczytana: 30 października 2018

Wczoraj skończyłęm czytać pierwszą książkę pana Jamesa. Spodobał mi się sposób w jaki pisze oraz akcja utworu. Zaraz zabieram się za kolejną część

bonethugs | 2018-10-02

Książki Curwooda to czysta magia, czytasz i czujesz zapach żywicy, słyszysz porykiwanie jeleni, czujesz kupę niedźwiedzia :D Dzikość Kanady i północy Stanów Zjednoczonych aż chwyta za gardło. Zaczytywałem się w tym jako dzieciak i odbywałem niezwykłe podróże wraz z bohaterami, wyobrażałem sobie, że sam leżę w namiocie lub kąpię się w lodowatym strumieniu. Mistrzowsko opisana przyroda i fauna, coś niesamowitego.

LadyEssex | 2018-09-29
Przeczytana: 02 marca 2006

Lekka, piękna powieść, której akcja dzieje się w Ameryce Północnej. Pełna wartości, przygód, chwilami trzymająca w napięciu, obfituje w piękne opisy. Curwood tworzył dzieła, które uwielbiam.

veinylover | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Książka napisana w czasach, gdy jeszcze antykultura nie zaorała umysłów.
Ma swój specyficzny urok tamtych czasów, kiedy jeszcze zwierzęta nie przemawiały ludzkim głosem, przyjaźń była przyjaźnią, a wierność wiernością.
Były to też czasy, gdy łatwiej wolno było sięgnąć po broń, ale nie strzelało się w szkołach do innych uczniów i nauczycieli. Z punktu widzenia naszych czasów - książka niepoprawna. W tamtych czasach nie zastanawiano się nad aspektami ochrony przyrody, ale dziś wahadełko przesunęło się dla odmiany ku paranoi.
Przyjemna przygodówka. Proponuję ją przeczytać ot tak, po prostu i za wiele przy tym najlepiej nie dywagować.

WisemantheWise | 2017-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Zgodnie z moją odwróconą chronologią czytania trylogii o przygodach dzielnych łowców, pierwszą część przeczytałem na końcu. Miało to całkiem ciekawy efekt, ponieważ dopiero na końcu poznałem wydarzenia, o których wspominali bohaterowie w części drugiej i trzeciej. Zatem w "Łowcach wilków" dopiero poznajemy głównych bohaterów i ich charaktery. Rod, Wabi i Mukoki wybierają się na wilcze łowy i a przy okazji znajdują wskazówki do skarbu.
Ogólnie jakoś pierwszą część czytało mi się najgorzej, nie wiem z czego to wynikało. Uważam, że najfajniejszą częścią byli "Łowcy przygód".
Dla lubiących opisy dzikiej i odległej przyrody i przygody książka wciągająca i warta polecenia.

buziaczek197 | 2016-06-05
Przeczytana: czerwiec 2016

Zacznę od tego co mi się nie podobało. Oczywiście jest to polowanie na wilki i inne zwierzęta. Jestem temu przeciwna całkowicie. Niestety nie mogę powiedzieć o tej książce, że mi się nie podobała. Autor porywa nas w zimową podróż i książkę chce się czytać mimo losu zwierząt. Przygody głównych bohaterów sprawiają, że człowiek nie może się oderwać od czytania. Podąża ich śladem, śledzi ich losy i czuje się jakby z nimi podróżował przez zaspy śniegu. Kiedy chcą ich napaść i tropią ich Woongowie za każdym razem Rod, Muki, Wabi pokazują czym jest przyjaźń, wzajemne zaufanie itp. POLECAM !!!

Bytosti | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 października 2015

W przeciwieństwie do wielu osób nie czytałam tej książki w dzieciństwie. To moje pierwsze zetknięcie z nią. Zachwyciło mnie jednak, że pomimo braku sentymentalnych skojarzeń czytając Łowców Wilków w jakiś sposób czułam, że nie jest to książka napisana w dzisiejszych czasach. Świetna nawet dla kogoś kto tak jak ja nie jest fanem przygód z Indianami w roli głównej.

Agatozaur | 2015-05-04

Kolejna przygodowa powieść, którą wspominam z sentymentem, ponieważ sięgnęłam do niej w dzieciństwie i zachłysnęłam się tym zimowym, surowym i dzikim krajobrazem. Z zapartym tchem śledziłam przygody Rod'a i jego przyjaciół, wyobrażając sobie, że jestem ich częścią :)

Mary14 | 2014-08-20
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Ciepła książka, opowiadająca o przygodach Inian Wabigoona i Mukokiego oraz ich białego przyjaciela Rodryga. Wyruszają oni zimą na daleką północ w celu łowienia zwierzyny, którą wymienią na pieniądze. Przypadkowo odkrywają starą chatę i dowiadują się o mrocznych wydarzeniach sprzed lat, której była świadkiem. Rod znajduje mapę prowadzącą do miejsca, w którym można znaleźć złoto. Postanawiają zaplanować wyprawę.