49 wierszy o wódce i papierosach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielki Kanion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
83-88515-47-0
poezja, poeta, wiersze, zbiór wierszy
poezja

Polska rośnie w siłę, ludzie żyją dostatniej. Z Marcina Świetlickiego 37 wierszy o wódce i papierosach zrobiło nam się po latach 49 wierszy o wódce i papierosach. Czytając je, coraz bardziej możemy być pewni, że u Marcina Świetlickiego wódka i papierosy nigdy nie szły, nie idą i nie pójdą na marne. Czego także sobie i państwu życzę, choć bez wielkich nadziei.
Marcin Sendecki

Książkowa-Fantazja | 2012-11-19
Przeczytana: 07 listopada 2012

Jakoś szczególnie nie przepadam za poezją, wierszami, jednak w rekomendacjach LC zaproponowano mi wiersze Marcina Świetlickiego. Postanowiłam sięgnąć z ciekawości. I przyznam szczerze, że nie żałuje. Dobre wiersze o współczesnym - niekoniecznie kolorowym - świecie.

desaparecido | 2014-08-27
Na półkach: 1.4 Poezja, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Niemal zapomniany przeze mnie, dziś wykopany z płytkiego grobu, po latach nadal zalatuje lekką świeżością – Marcin Świetlicki, „nerw piekła wystający z asfaltu”. Pu pu pi du...

corgi | 2015-03-11

Typowy Świetlicki. Krótko i prosto o współczesności.

Tomasz Wojewoda | 2016-08-04
Przeczytana: 2007 rok

Świetlicki w najwyższej formie. To nie są wiersze jednorazowe, ale takie, do których wielokrotnie się powraca, jak na krakowski Rynek, zwłaszcza "w nastroju nieprzysiadalnym".

książek: 2064
Lublinianka | 2013-05-19
Przeczytana: 27 listopada 2012

Wiersze Świetlickiego bardzo współczesne i przedstawiające polskie realia. Jednak ocena tylko przeciętna, ponieważ w dorobku polskiej literatury mamy o wiele lepsze naszych rodzimych autorów. Przeczytać można, bo szybko się czyta, jak to wiersze.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Krótki zbiór wierszy,który czyta się błyskawicznie,ale zostaje w nas na dłużej.

gosshus | 2014-01-29

Świetlicki, jak Świetlicki: współczesny, dekadencki, miejski i nieprzysiadalny. Pełen obojętności i smutku. O zapachu papierosów i smaku gorzkiej wódki.

Fox Mulder | 2011-08-03
Przeczytana: 2008 rok

To pierwsza książka Świetlickiego, jaką miałem okazję czytać. Darzę sentymentem. Przekonała mię ona do współczesnej poezji.

Flor | 2015-06-12

Świetna ksiązka, kolejny tomik, który podbił moje serce :) Polecam.

GabrielL Kamiński | 2010-11-27
Przeczytana: 14 września 2004

To już klasyka, chociaż uważam, że Świetlicki powiedział wszystko co miał do powiedzenia w "Zimnych krajach - części I i II...