Czynny do odwołania

83-87391-33-6
poezja, świetlicki, brulion
poezja
piotrwdowka

"Czynny do odwołania" to tomik poezji Marcina Świetlickiego zawierający między innymi takie wiersze jak: Baczność!, Kłamanie, Dzwonienie, Ściemnianie.

Bella | 2014-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2014

Świetlickiego kocham, może nie najbardziej, ale równie mocno jestem z nim związana co z najukochańszymi.
Robi nieporządek w mojej głowie za każdym razem kiedy czytam jego wiersze. Ale ten nieporządek to najwspanialsze co może robić poeta. Prostota zawarta w kilkudziesięciu stronach potrafi otumanić umysł.
Ktoś nie wierzy? Polecam. Nie kłamię, chociaż...
"(...)
I tylko
umarły
nie kłamie."

PS. Nie kłamię. Polecam. Kocham. Obiecuję - warto.

Jacek | 2012-10-18

"Delikatnienie", "Kochanie", "Marnowanie", "Źlenie" - najlepsze wiersze z tego tomiku. Trochę słabsze, ale także warto przeczytania:
"Baczność", "Nicowanie", "Usuwanie".
Inne... Cóż, specjalnie mnie nie zachwyciły. Aczkolwiek, szczerze mówiąc - kompletnie nie znam się na poezji.
Tak czy siak, jak dla mnie, Świetlicki jest mistrzem.

Sylwia Binkowicz | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2014

Nie znam się na poezji. Nie wiem też czy można się na niej znać. Poezja to taka indywidualna kwestia. A to moje pierwsze spotkanie ze Świetlickim. Krótkie. I nieostatnie.
Czytam powieści. Autorzy rozpisują się na stu, dwustu, pięciuset stronach. A Świetlicki opisuje życie za pomocą kilku wersów.
Ułożyłam je sobie w takiej kolejności: 'Kupowanie', 'Gotowanie', 'Palenie', 'Tlenie', 'Usuwanie'. Nie wiem czy słusznie, ale mówiłam, że się nie znam na poezji.

gato | 2014-02-20

uwielbiam. twórczość Świetlickiego zawsze pomaga mi się uspokoić, wyładować negatywne emocje, pomoże nazwać dolegliwość mnie męczącą. zawsze znajdę w niej odzwierciedlenie świata, którego czasem mam dość.
Mistrz.
a ten tomik... rewelacja.

Katthia | 2015-08-16
Przeczytana: 04 stycznia 2005

Kiedyś mój lokalny poeta. Opecnie mój jedyny cytowany poeta, choć już nie lokalny. Przeprowadzka razem z kilkoma tomikami Świetlickiego udana. Z tego tomiku uwielbiam "Delikatnienie".

bezczas | 2014-09-07

„To ja poproszę z kim innym”.

Abdita | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016