Przemek Skoczyński 
mężczyzna, Bieruń, status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Chirurgiczna precyzja
  Chirurgiczna precyzja
  Autor:
  Tom wierszy Stanisława Barańczaka uhonorowany Nagrodą Literacką NIKE w 1999 roku. Jak zwykle Poeta w mistrzowski sposób posługuje się słowem. W zbiorze znajdziemy wiele kunsztownych villanelli, jak ró...
  czytelników: 471 | opinie: 8 | ocena: 7,34 (186 głosów)
 • Niebieskie pigułki
  Niebieskie pigułki
  Autor:
  Komiks Niebieskie pigułki Frederika Peetersa to autobiograficzna historia związku młodego mężczyzny z kobietą zarażoną wirusem HIV, której synek również jest nosicielem wirusa. Wraz z bohaterami mamy...
  czytelników: 243 | opinie: 4 | ocena: 7,71 (137 głosów)
 • Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1978-1984
  Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1978-1984
  Autor:
  Gdy Sex Pistols znieważyli królową Elżbietę II w trakcie jej srebrnego jubileuszu, wydawało się, że muzycy nie mogą być już bardziej obrazoburczy i szokujący. Pistolsi beztrosko przeklinali w telewizj...
  czytelników: 212 | opinie: 13 | ocena: 8,31 (49 głosów) | inne wydania: 2
 • Szatańskie wersety
  Szatańskie wersety
  Autor:
  Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj...
  czytelników: 3512 | opinie: 86 | ocena: 7,02 (744 głosy) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 08:27:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

To jest wspaniałe na kilku poziomach i jeśli ktoś widzi tu tylko chamskie, płytkie i obleśne żarty, to współczuję. Paradoksalnie to jeden ze smutniejszych komiksów, jakie zdarzyło mi się czytać.

 
2018-07-20 13:34:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Autor:

Kolejny bardzo dobry i dosyć zróżnicowany zbiór krótszych historii. Reklamować chyba już nie trzeba

 
2018-07-15 21:47:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

Początek zapowiada raczej banalną przejażdżkę po najbardziej znannych przeciwnikach bohatera, ale z czasem intryga się nieźle zawiązuje, a dodatkowo całość ewoluuje graficznie. Pierwsza liga komiksów z Batmanem.

 
2018-07-13 08:11:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Władca much" + "Piotruś Pan" w wersji Loisela, ale ze spotęgowaną makabrą i ubrane w bajkową formę "Calineczki". Niepokojące "coś", genialnie rozpisane i pięknie zilustrowane. Chrońcie przed dziećmi.

 
2018-06-30 17:10:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Książka jest przypisana do serii/cyklu "PunisherMAX". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Seria, w której Aaron uśmierca Punishera. Jest brutalnie, ale bardzo wciągająco. Autorzy skupiają się na pogłębieniu psychologicznych motywów zarówno Franka Castle, jak i jego głównego oponenta. Co wrażliwsi powinni odpuścić, ale to chyba oczywiste w przypadku tego bohatera.

(ocena dotyczy całej serii)

 
2018-06-30 07:06:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Cykl: Hawkeye (tom 3) | Seria: Marvel NOW!

Fraction piękie upuszcza powietrze z teoretycznie napompowanych jak balon superheroes. Kate Bishop jest chyba moją ulubioną kobiecą bohaterką tego typu (obok Jessiki Jones z "Aliasa"). Nie ma tu tak fantastycznych rozwiązań formalnych jak akcja z psem w poprzedniej części, ale i tak jest ciekawie. Szczególnie zachęca spora dawka humoru i sposób prowadzenie fabuły, który wprowadza czytelnika w... Fraction piękie upuszcza powietrze z teoretycznie napompowanych jak balon superheroes. Kate Bishop jest chyba moją ulubioną kobiecą bohaterką tego typu (obok Jessiki Jones z "Aliasa"). Nie ma tu tak fantastycznych rozwiązań formalnych jak akcja z psem w poprzedniej części, ale i tak jest ciekawie. Szczególnie zachęca spora dawka humoru i sposób prowadzenie fabuły, który wprowadza czytelnika w lekkie zakłopotanie. Czasem nie od razu zrozumiałe wątki czy kadry układają się w większą logiczną całość dopiero po kilku stronach. Dalekie to od chaosu, a sprawia, że musisz czytelniku stale trzymać rękę na pulsie. Rysusek Pulido dosyć kartoonowy, co może nie każdemu przypadnie do gustu (mi pasuje), ale już kreska Annie Wu bliższa temu, co wcześniej prezentował Aja, więc jest dosyć spójnie. Świetna seria, chciałbym integral.

pokaż więcej

 
2018-06-30 06:38:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

Spory zawód. Modelowy przykład jak zepsuć fajną historię. Do pewnego momentu jest ok, nieco ponura wizja przejęcia władzy przez gadające zwierzęta i sprowadzenie ludzi do roli oskarżonych za swój wcześniejszy do nich stosunek, to zamysł nawet oryginalny, przyozdobiony fajną kreską (zdaje się, że spora inspiracją Frederikiem Peetersem) i dający spore możliwości do poprowadzenia ciekawej fabuły.... Spory zawód. Modelowy przykład jak zepsuć fajną historię. Do pewnego momentu jest ok, nieco ponura wizja przejęcia władzy przez gadające zwierzęta i sprowadzenie ludzi do roli oskarżonych za swój wcześniejszy do nich stosunek, to zamysł nawet oryginalny, przyozdobiony fajną kreską (zdaje się, że spora inspiracją Frederikiem Peetersem) i dający spore możliwości do poprowadzenia ciekawej fabuły. Dodatkowo okazuje się, że autor nie boi się trochę odlecieć (dragi zawsze sprawdzają sie w komiksie), więc gotowy materiał na polski komiks roku. No i wtedy całość zostaje ucięta bardzo banalną zagrywką na granicy filozofii i religii, która w sztuczny sposób rozwiązuje wcześniejsze wątki. Dla mnie zmarnowany potencjał, choć warto śledzić dalsze kroki autora.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
496 406 1672
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd