Przemek Skoczyński 
mężczyzna, Bieruń, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Chirurgiczna precyzja
  Chirurgiczna precyzja
  Autor:
  Tom wierszy Stanisława Barańczaka uhonorowany Nagrodą Literacką NIKE w 1999 roku. Jak zwykle Poeta w mistrzowski sposób posługuje się słowem. W zbiorze znajdziemy wiele kunsztownych villanelli, jak ró...
  czytelników: 478 | opinie: 9 | ocena: 7,35 (189 głosów)
 • Niebieskie pigułki
  Niebieskie pigułki
  Autor:
  Komiks Niebieskie pigułki Frederika Peetersa to autobiograficzna historia związku młodego mężczyzny z kobietą zarażoną wirusem HIV, której synek również jest nosicielem wirusa. Wraz z bohaterami mamy...
  czytelników: 247 | opinie: 4 | ocena: 7,68 (139 głosów)
 • Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1978-1984
  Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1978-1984
  Autor:
  Gdy Sex Pistols znieważyli królową Elżbietę II w trakcie jej srebrnego jubileuszu, wydawało się, że muzycy nie mogą być już bardziej obrazoburczy i szokujący. Pistolsi beztrosko przeklinali w telewizj...
  czytelników: 216 | opinie: 14 | ocena: 8,26 (50 głosów) | inne wydania: 2
 • Szatańskie wersety
  Szatańskie wersety
  Autor:
  Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj...
  czytelników: 3538 | opinie: 88 | ocena: 7,01 (750 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 09:51:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Autor:

Trzy z tych czterech historii na tyle się ze sobą wiąże, że można je traktować jak całość. Kolejna świetna część cyklu.

 
2018-10-20 11:43:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

O ile początkowo trochę mnie brak typowej fabuły niepokoił, to już po skończeniu uważam, że jest to fantastyczne. Pięknie pokazany rozwój hip-hopu z kultury ulicznej do pierwszych teledysków w MTV (chociaż początki gatunku to dla mnie egzotyka i znam raczej dźwięki z lat 90). Kilka kluczowych artystów sprawdziłem na tubce i chyba będę w tym grzebał, bo są tam rzeczy wielkie. Fajne są motywy, o... O ile początkowo trochę mnie brak typowej fabuły niepokoił, to już po skończeniu uważam, że jest to fantastyczne. Pięknie pokazany rozwój hip-hopu z kultury ulicznej do pierwszych teledysków w MTV (chociaż początki gatunku to dla mnie egzotyka i znam raczej dźwięki z lat 90). Kilka kluczowych artystów sprawdziłem na tubce i chyba będę w tym grzebał, bo są tam rzeczy wielkie. Fajne są motywy, o których nie wiedziałem, dotyczące wsparcia całego tego ruchu ze strony The Clash i Blondie. W ogóle po przeczytaniu mam wrażenie, że historia jest bardzo spójna i się świetnie zazębia. No i wydanie jest super. Krzywiłem się, że będzie rozbite na 4 części, ale pomijając, że obejmują zamknięte czasowo okresy, to przy tym formacie jest to bardzo wygodne. No i właśnie format, ten komiks - w tej cudnej retro stylistyce - zasługiwał na niego

pokaż więcej

 
2018-10-15 08:04:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

Naczytałem się jak fantastyczna to pozycja i początkowo czułem spory niedosyt. Zapowiadało się na minimalistyczny wykład na temat sztuki, bardzo ogólny i w zasadzie prosty, ale na szczęście w pewnym momencie staje się to tak fantastycznie zapętlone, podatne na interpretację i surrealistyczne, że automatycznie ciśnienie skacze. Sztuka jako ucieczka, sztuka jako niepokój, sztuka jako... Naczytałem się jak fantastyczna to pozycja i początkowo czułem spory niedosyt. Zapowiadało się na minimalistyczny wykład na temat sztuki, bardzo ogólny i w zasadzie prosty, ale na szczęście w pewnym momencie staje się to tak fantastycznie zapętlone, podatne na interpretację i surrealistyczne, że automatycznie ciśnienie skacze. Sztuka jako ucieczka, sztuka jako niepokój, sztuka jako najważniejsze w życiu pytanie, sztuka jako droga do destrukcji, sztuka jako ratunek - to wszystko w tym niewielkim komiksie, który przeczytasz w pół godziny, by potem wracać do niego regularnie.

pokaż więcej

 
2018-10-15 08:00:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

"Favela w kadrze" to kapitalna opowieść o życiu w biednej dzielnicy na wzgórzu Favela (Rio). Całość, zrobiona w prześlicznej technice na wzór czarno-białych wycinanek, składa się na jeden z bardziej poruszających komiksów, jakie czytałem. Dosyć niszowe (jeszcze) wydawnictwo Mandioca stawia na nieznanych u nas autorów z Ameryki Południowej, a więc gratka spora. Czytałem, a w tle leciała świetna... "Favela w kadrze" to kapitalna opowieść o życiu w biednej dzielnicy na wzgórzu Favela (Rio). Całość, zrobiona w prześlicznej technice na wzór czarno-białych wycinanek, składa się na jeden z bardziej poruszających komiksów, jakie czytałem. Dosyć niszowe (jeszcze) wydawnictwo Mandioca stawia na nieznanych u nas autorów z Ameryki Południowej, a więc gratka spora. Czytałem, a w tle leciała świetna muzyka (wspomnianego zresztą w treści) Egberto Gismontiego. Poleca się.

pokaż więcej

 
2018-10-12 10:18:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Cykl: Head Lopper (tom 2)

Pokochałem Loppera w tomie pierwszym i miłość podtrzymuję po lekturze drugiego. Kapitalna jest ta kreska, która być może nawet bardziej nadawałaby się pod animację. Świetne są postacie i choć czasem nie mówią wiele, to nie muszą, bo w połączeniu z grafiką są kompletne. Cudny jest klimat fantasy i granie znanymi wzorcami. Piękna jest tu zabawa kolorami, dynamiką, a ostatecznie też uczuciami... Pokochałem Loppera w tomie pierwszym i miłość podtrzymuję po lekturze drugiego. Kapitalna jest ta kreska, która być może nawet bardziej nadawałaby się pod animację. Świetne są postacie i choć czasem nie mówią wiele, to nie muszą, bo w połączeniu z grafiką są kompletne. Cudny jest klimat fantasy i granie znanymi wzorcami. Piękna jest tu zabawa kolorami, dynamiką, a ostatecznie też uczuciami czytelnika. No i nadal uwielbiam Agathę.

pokaż więcej

 
2018-10-12 09:50:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

Tu mam delikatny problem. Rysunki w tym zbiorze to kosmos, coś co powinien zobaczyć każdy i co zasługuje na jeszcze większy format. Znaczenie dla historii komiksu, jeśli wierzyć opowieściom o wpływie na Millera czy Mignolę, spore. Poszczególne rozdziały różnorodne, a jednak jakieś takie niezbyt pogłębione. Chciałoby się czegoś dłuższego, bardziej pogmatwanego i złożonego. Chciałbym, żeby... Tu mam delikatny problem. Rysunki w tym zbiorze to kosmos, coś co powinien zobaczyć każdy i co zasługuje na jeszcze większy format. Znaczenie dla historii komiksu, jeśli wierzyć opowieściom o wpływie na Millera czy Mignolę, spore. Poszczególne rozdziały różnorodne, a jednak jakieś takie niezbyt pogłębione. Chciałoby się czegoś dłuższego, bardziej pogmatwanego i złożonego. Chciałbym, żeby scenarzysta bardziej wykorzystał możliwości medium, skoro ma u boku tak kompletnego rysownika.

pokaż więcej

 
2018-09-23 09:38:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Autor:

Jestem fanem Evensa odkąd przeczytałem "The wrong Place", ale to co mi robi "Pantera" wymyka się klasyfikacjom. Ta pozycja to terror na psychice. O samego początku coś tu brzydko pachnie, ale karty odkrywane są powoli. Z czasem jesteś już pewny, że z tą dziewczynką dzieje się coś bardzo złego. No i kontrast treści z rysunkami, które na pierwszy rzut oka są ilustracjami do dziecięcej... Jestem fanem Evensa odkąd przeczytałem "The wrong Place", ale to co mi robi "Pantera" wymyka się klasyfikacjom. Ta pozycja to terror na psychice. O samego początku coś tu brzydko pachnie, ale karty odkrywane są powoli. Z czasem jesteś już pewny, że z tą dziewczynką dzieje się coś bardzo złego. No i kontrast treści z rysunkami, które na pierwszy rzut oka są ilustracjami do dziecięcej książeczki, potęguje wymowę całości. Komiks, który przeczytasz raz, uznasz, że jest wielki, ale nie będziesz chciał już do niego nigdy wracać.

pokaż więcej

 
2018-09-23 09:34:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Autor:

Najbardziej lubię te dłuższe opowieści o Corto, bo zawsze jestem pełen podziwu jak pięknie Pratt prowadzi fabułę. Klasa.

 
2018-09-23 09:27:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks
Cykl: Hawkeye (tom 4) | Seria: Marvel NOW!

Tu jest wszystko to, za co kocham komiksy. Fabuła na tyle fajna, że fun jest naprawdę spory, humor, świetne rysunki, a przede wszystkim wplatane co jakiś czas zabiegi formalne, które zdecydowanie wyróżniają tę serię na tle innych opowieści o superheroes. Jedna z marvelowych perełek.

 
2018-08-15 08:27:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Komiks

To jest wspaniałe na kilku poziomach i jeśli ktoś widzi tu tylko chamskie, płytkie i obleśne żarty, to współczuję. Paradoksalnie to jeden ze smutniejszych komiksów, jakie zdarzyło mi się czytać.

 
Moja biblioteczka
505 415 1749
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd