Kwiaty na stepie

Książka, która "sama" trafiła w moje ręce, a poruszająca temat bardzo mi bliski, gdyż również moja rodzina doświadczyła w 1940 roku wysiedlenia na Sybir. Jest to książka faktu, świadectwo prawdziwych przeżyć konkretnej osoby, takich książek nie oceniam po ich stylu literackim, gdyż osoby, które je piszą, nie muszą być wcale utalentowanymi pisarzami. Ta książka to źródło wiedzy i pamięć zdarzeń, o których należy pamiętać. Wstrząsające wydarzenia widziane oczami dziecka, wzruszające i przejmujące. Polecam, warto przeczytać.

,, Kwiaty na stepie " to książka która poruszyła mnie całkowicie, rozłożyła na łopatki, Serce sklejam za każdym razem jak ją czytam!
Historia prawdziwa, to kolejny powód do bólu który odczuwam po przeczytaniu.
Dokładniej II wojna światowa, zesłanie na Sybir, jazda pociagiem w nieznane. Nie będę jej streszczać bo warto samemu przeczytać i zobaczyć oczami dwunastolatki stepy, żywioły z którymi zmagali się nasi rodacy na obcej ziemi podczas zesłania! Jest to książka obowiązkowa dla każdego!

Historia prawdziwa, to kolejny powód do bólu który odczuwam po przeczytaniu.

Aż łzy się cisną do oczu...
Teraz, żyjąc w czasach dobrobytu łatwo nam narzekać, stwierdzać depresję i rozpaczać nad swoim losem... Łatwo oceniać, trwać we własnej niechęci i uprzedzeniach do innych... Po prostu łatwo...
Książka, a właściwie wspomnienia, autorki Kwiatów na stepie, były dla mnie jak mocny policzek!
Żyjąc z dnia na dzień, w wolnej ojczyźnie, zapominamy często o jej historii. Z lekcji historii wiemy o powstaniach i wojnach, ale tak mało mówiło się o zwykłych ludziach... Tym bardziej jeśli chodzi o osoby zesłane na Sybir.
Kwiaty na stepie to dość rzetelny dziennik z tego, jak wyglądało życie na stepie, w dalekich krainach...
Pokazuje, że nie tylko Polacy byli pokrzywdzeni, udowadnia, że wśród każdego narodu są dobrzy i serdeczni ludzie, uświadamia, że w każdych czasach trzeba być człowiekiem dla człowieka.
Historia wstrząsająca - bo jej scenariusz napisało życie.
Wiele razy, siedząc w ciepłym fotelu i czytając, miałam łzy w oczach uderzana wyobrażeniem chłodu, głosu i bezsilności. Wiele razy płakałam, wraz z autorką nie mogąc zrozumieć dlaczego człowiek-człowiekowi zgotował ten los. Ale płakałam też ze wzruszenia, gdy ktoś obcy pomagał, gdy Kazach, czy Rusek rozumiał i współczuł. Płakałam, gdy zesłańcy wracali do swoje Ojczyzny, która jest dziś moim domem.

Piękna OPOWIEŚĆ
Piękne ŚWIADECTWO
Piękna PRAWDA
Mimo całego zawartego w niej cierpienia, to piękne wyznanie, które można pochłonąć.

POLECAM SERDECZNIE

Aż łzy się cisną do oczu...
Żyjąc z dnia na dzień, w wolnej ojczyźnie, zapominamy...

Jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazje przeczytać.

Jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazje przeczytać.

Bardzo wzruszająca, ukazująca losy polskiej rodziny na zesłaniu w czasie II wojny światowej. Warto przeczytać, gorąco polecam.

Wzruszająca historia o która poruszy wrażliwe serca

Wzruszająca historia o która poruszy wrażliwe serca

Wruszająca książka o rodzinie wysłanej na Sybir . Basia opisuje bardzo smutną codzienność

Tyle się mówi o kobietach, a ta książka powinna dostać Nobla. Bo to literatura faktu o Matce, która zwyciężyła Sybir!

Książka w mojej ścisłej czołówce wśród wielu pozycji w mej biblioteczce. Polecam każdemu że szczerego serca

Piękne i wzruszające wspomnienia dwunastoletniej dziewczynki ze zsyłki do Kazachstanu. Polecam .
Warta poświęconego czasu :)

Warta poświęconego czasu :)

• II wojna światowa
  • Biografie
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Kwiaty na stepie