Laleczki z papieru
978-83-257-0048-5
historia
Akluna

Czy wyobrażasz sobie dwutygodniową jazdę pociągiem? Ale nie pociągiem ekspresowym w luksusowym wagonie sypialnym, ani też szybkim pociągiem Intercity, lecz pociągiem towarowym? Takim właśnie pociągiem - zamkniętym i nieogrzewanym - jechali do dalekiego Kazachstanu: Basia, Adaś i Jędruś, jechało wiele polskich dzieci. Jechały nie wiedząc, czy wrócą do swoich domów. Basia miała wtedy dwanaście lat. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co robiła w Kazachstanie i posłuchać, jak pięknie opowiada o wielbłądach, lepiankach i groźnych buranach, o bajecznych zachodach słońca i rozległych stepach nad Irtyszem, a także o tym jak to pewnego dnia znalazła się na uczcie u potomka kazachskiego króla, zapraszam Cię do lektury tej niezwykłej książki.

źródło opisu: http://www.wds.pl

źródło okładki: http://www.wds.pl

| 2016-01-22

Piękna opowieść pokazująca jak wyglądało wygnanie na Syberię, zasady jakie tam panowały i jak żyli zesłańcy. Wszystkie te elementy są wplecione w historię dwunastoletniej dziewczynki, która jest narratorem. Wzruszająca i pełna humoru.

Łucja | 2015-10-21
Beata | 2015-02-12