Cuda Ojca Pio

Miracoli di padre Pio
83-7097-295-0
religia
Paulina

Pierwsza publikacja spośród wszystkich dotyczących Ojca Pio, która próbuje wyjść poza opis wstrząsających perypetii życiowych słynnego Kapucyna, by przeanalizować nadprzyrodzony wymiar jego życia. Autor przedstawia cuda, jakimi było wypełnionie życie Ojca Pio, przytaczając dziesiątki opowieści i relacji naocznych świadków. Stygmaty i jednoczesne zjawiania się w różnych miejscach, przepowiadanie przyszłości, zdolność odczytywania myśli i grzechów, rozmowy ze zmarłymi i wreszcie niezliczone uzdrowienia - to zjawiska, których nauka nie potrafiła i nie potrafi do dziś wyjaśnić, a które składają się na fascynującą, tajemniczą postać "Świętego z Pietrelciny".

BookReader | 2014-11-13

Wielki Święty, wspaniały człowiek i świadek obecności Boga w życiu ludzi. Ojciec Pio jest moim ukochanym Świętym. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego akurat on. Po prostu :)
Autor tej niesamowitej książki przeprowadził wiele rozmów z ludźmi, którzy są lub byli naocznymi świadkami tego, co działo się wokół Padre Pio. Trzeba dodać, że cuda, których Bóg dokonał przez ręce tego kochanego Zakonnika, to nie jest przeszłość. Ojciec Pio nieustannie wstawia się za człowiekiem i wyprasza u Tronu Bożego wielkie łaski. Święty ten niebywale mocno przyciąga do wiary.
"Powiedz wszystkim, że po śmierci bardziej niż za życia będę pomagał innym. Nic mnie nie będzie kosztowało, aby przyjść z pomocą tym, którzy będą mnie prosić. Każdy, kto będzie prosić, nie powróci z pustymi rękoma." - słowa Ojca Pio wypowiedziane do przyjaciela :)
Postawię w tym miejscu kropkę. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Klaudia | 2015-12-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Książka z której dowiedziałam wielu nieznanych mi dotąd faktów z życia świętego o. Pio, również o dokonywanych przez niego (już za życia!) wielu cudów, nawróceń i darów, które otrzymał od Boga. Wszystkim, którzy interesują się życiem tego świętego zakonnika, serdecznie polecam!

jargoss | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Wspaniała książka, którą przeczytałam "jednym tchem". Najlepsze jest to, że w bardzo prosty sposób opowiada o Świętym naszych czasów (osoby, które doświadczyły mocy boskiej w cudach Ojca Pio żyją do tej pory). Wzruszająca biografia ... miejscami wydaje nam się nawet nierzeczywista. Ogromna dawka pozytywnego myślenia i świadomości, że jeżeli czegoś naprawdę pragniemy, z pomocą bożą jesteśmy to w stanie osiągnąć. Naprawdę warto przeczytać!

mily07 | 2018-01-14
Przeczytana: 20 listopada 2017

Książka „Cuda Ojca Pio” Renzo Allegri jest w moim przekonaniu doskonałym świadectwem życia i działaności Ojca Pio.
Nie sposób się od niej oderwać.... Z każdą kolejną stroną zostajemy pochłonięci coraz bardziej w historii życia tego niesamowitego kapucyna.
Skąd w Ojcu Pio tak wielka siła ? Czy jego życiowa droga była usłana różami, a może inaczej fiołkami, które tak często były wyczuwalne w momencie jego wstawiennictwa ?

Lektura, po której wiele naszych życiowych zakrętów może stać się prostymi.

Doskonałe uzupełnienie filmu w reżyserii Carlo Carlei pt. „Ojciec Pio”.

| 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Pomogła mi w nawróceniu się. Wybitna książka.

Netka_RS | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka opisuje nadprzyrodzone zdolności i wydarzenia z życia Ojca Pio. Warto do niej wrócić.

ParadiseSeeker | 2015-08-06

Przeczytałam z polecenia babci, nie byłam co do niej przekonana, jednak w końcu się zdecydowałam. W zasadzie nie żałuję, cuda opisane są szczegółowo, zainteresują każdego. Myślę, że książka ta przyciągnie nawet zagorzałego ateistę i pozwoli spróbować uwierzyć w sens istnienia jednostek takich jak Ojciec Pio.

alice1985 | 2011-09-22
Przeczytana: 21 września 2011

Przepiękna książka o cudownym świętym O.Pio. Książka zawiera wiele faktów i cudów z życia świętego, które zostały pominięte w innych Jego biografiach.

alina | 2015-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2015

Doskonała lektura dla tych co już znają Ojca Pio i dla tych, którzy jeszcze nic nie wiedzą na jego temat.

Marcin Vespula | 2016-06-26
Przeczytana: 05 maja 2016

Jedna z najlepszych książek o Ojcu Pio, pokazująca głównie jego nadprzyrodzoną stronę!