Skok śmierci. Mała antologia opowiadań

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laureaci Nagrody Nobla". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Magart

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mru | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Nie wiem, jak mogę ustosunkować się do całości jako zbioru opowiadań.
Pierwsze wywarło na mnie ogromne wrażenie, sprawiło, że niemalże czułam na skórze palące słońce, ogarniało mnie odrętwienie bijące od tajemniczego domu, a zakończenie wywołało dreszcze. Z każdą kolejną historią moje zainteresowanie spadało, aż wreszcie jedynie przekartkowałam ostatnią. Zwykle mam tak, że im głębiej wchodzę w styl pisarza, tym łatwiej, lżej i przyjemniej idzie mi czytanie - tutaj było wręcz przeciwnie, jakby pod górkę.
Nie ma między nami chemii, to pewne. Może komuś innemu bardziej przypadnie do gustu ta mała antologia.

książek: 1986
Adrian Tync | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Pięć prezentowanych w książce opowiadań znakomicie wprowadza w świat Faulknera - poznajemy spaloną słońcem Amerykę tuż po wojnie secesyjnej, spotykamy Murzynów i białych panów, nieraz niepotrafiących odnaleźć się w nowej sytuacji.
Na uwagę zasługuje w szczególności pierwsze opowiadanie - "Róża dla Emilii", arcydzieło zwięzłości i prostoty.
Pozycja w sam raz na początek przygody z Faulknerem, jak było w moim wypadku.

Paulina | 2012-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2012

Dobra, podobało mi się szczególnie pierwsze opowiadanie. Polecam.

Thrawn4 | 2016-04-25

Róża Dla Emily 8/10