Lodołamacz

Cykl: Lodołamacz (tom 1) | Seria: Historia współczesna
Wydawnictwo: Rebis
Ледокол
historia

Kto naprawdę rozpoczął II wojnę światową? Według Wiktora Suworowa, z dostępnych materiałów, a także oficjalnych publikacji, wynika, że przywódcy komunistyczni w równej mierze jak naziści przyczynili się do wywołania wojny i snuli plany zdobycia Europy. Autor precyzyjnie analizuje motywy Stalina i Hitlera i ujawnia zakulisowe machinacje. "Sowieccy komuniści obarczają imperialistów całego...

"Sowieccy komuniści obarczają imperialistów całego świata odpowiedzialnością za rozpętanie wojny, ale przemilczają niechlubną rolę, jaką w tym największym kataklizmie XX wieku sami odegrali. (...) Jeszcze nim Hitler został kanclerzem Rzeszy, sowieccy przywódcy nadali mu tajny tytuł - Lodołamacz Rewolucji. "Lodołamacz Rewolucji" miał bezwiednie oczyścić drogę dla światowego komunizmu. (...) Popełniając straszliwe zbrodnie przeciw ludzkości, Hitler pozwolił Stalinowi w odpowiedniej chwili ogłosić się Wyzwolicielem Europy - i zastąpić brunatne obozy czerwonymi".

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Edyta81 | 2019-09-13
Przeczytana: 13 września 2019

Jak dla mnie wyjątkowo dobry przekaz historii. Każdy może sobie pozwolić na tak ciekawą lekcje o totalitaryzmie. Po prostu napisana fenomenalnie dostępnym językiem, a to nie jest łatwy temat. Polecam wszystkim czytelnikom tego rodzaju literackiego.

Lazar | 2019-06-24

Bzdury niemające wiele wspólnego z faktami, ale przedstawione w ciekawy i interesujący sposób.

Piekar | 2019-06-16
Przeczytana: 2019 rok

Ne wątpliwie ciekawa książka. Jeśli to co napisał autor jest prawdą a sądząc po licznych przypisach i cytowaniach jest nią, to narracja jaką karmią nas po dziś dzień w szkołach, jest fałszywa i nadal podtrzymuje wersję komunistów ustanowioną po II WŚ a mianowicie, że Związek Radziecki został zaatakowany przez Hitlera i wszystko co miało miejsce później, jest następstwem wymuszonej obrony przez Rosję sowiecką. Trudno jest sobie wyobrazić jak wyglądała by dziś Europa, gdyby Stalin zdążył uderzyć pierwszy na Niemcy w lipcu 1941. Jego czysto ofensywna, wielomilionowa armia była stworzona tylko w jednym celu - "wyzwolić uciśniony proletariat wszystkich narodów świata". Nie staniały żadne plany obronne. Wszystkie dyrektyw i regulaminy wojskowe były napisane w celu przeprowadzenia ataku. Wszystkie zbudowane dotychczas na zachodniej granicy instalacje obronne ZSRR, zostały zniszczone w celu ułatwienia atakującej sowieckiej armii ruchu na zachód. Każda ideologia dorabia sobie swoją...

Jacoa1 | 2019-03-07
Na półkach: Przeczytane, MBPbol
Przeczytana: 06 marca 2019

Początkowo miałem mieszane uczucia ale później dałem się ponieść narracji. Ma sens.

Robert | 2019-02-21
Przeczytana: 2018 rok

Koncepcja Suworowa, jakoby to Stalin był głównym prowodyrem wybuchu II WŚ i to Stalin, dużo przed dojściem Hitlera do władzy, planował "wyzwolenie ludu pracującego całej Europy, a w konsekwencji i świata". Stalin wspierał dojście Hitlera do władzy, bo wiedział do czego on dąży. Chciał go jednak uprzedzić, a pakt Ribbentrop-Mołotow, był pierwszym oficjalnym krokiem do rozpoczęcia przygotowań do szeroko zaplanowanej inwazji na Europę.
Te i inne, poniekąd dość kontrowersyjne teorie, Suworow przedstawia w swojej książce "Lodołamacz".
Język nie jest zbyt wyszukany, ale nie o to tutaj chodziło. To co wartościowe w tej książce to argumentacja Suworowa. Jego dowody są celne, błyskotliwe i rzeczowe. Tylko ktoś, kto miał dostęp do sowieckiego archiwum mógł uzyskać tego typu informacje, które są do tej pory pilnie strzeżone.
Sam fakt tego, że Suworow się ukrywa i ogólnie rzecz biorąc nie jest mile widziany w Rosji, może świadczyć o tym, że w jego teorii jest "ziarnko prawdy".
Godna...

Wicuch | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane, W.Suworow
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Hitler? Niewielki dyktator okresu stalinowskiego.

Zialu | 2018-09-06
Przeczytana: 22 lipca 2018

"Lodołamacz" Wiktora Suworowa jest książką opartą na zebranej dostępnej dokumentacji oraz osobistych przeżyciach autora opowiadającej o czasie sprzed wybuchnięcia II wojny światowej oraz w jej trakcie. Suworow w swoim dziele opisuje tajną akcję przeprowadzoną przez Sowietów nazwaną- lodołamaczem. Owy lodołamacz miał na celu zaprowadzić nowy porządek w całej europie przekształcając ją w komunistyczny kontynent od ZSRR po Wielką Brytanie. Akcja ta została zapoczątkowana wybuchem II Wojny Światowej. Po pakcie Ribbentrop-Mołotow oraz przejęciu ziem Polski, dwa państwa rozpoczęły tajne przygotowania do ataku na siebie. Atakujący Stalina Hitler przyczynił się do znacznego osłabienia wojsk radzieckich. A jak z późniejszych zdarzeń wiemy do zatrzymania czerwonej plagi na wschodnich Niemczech.

redrumfoeceip | 2018-08-30
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2018
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Bardzo skrupulatne zestawienie faktów, które miały swój precedens w dniach poprzedzających 22 czerwca 1941r. Jak i czasie później, które pomimo swej autentyczności są często pomijane i lekceważone w historii drugiej wojny światowej, przez co zrobiono z ZSRR giganta na glinianych bogach w przeświadczeniu Europejczyków. Nic bardziej mylnego. Można dowiedzieć się (co jest poparte masa przytoczonych cytatów i dowodów), że stalinowska Rosja wiedziała dokładnie co do czego prowadzi i gdyby nie popełniła jednego, prostego błędu - wynik wojny mógł być dla świata jaki znamy druzgocący . Polecam

laderzlaki | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Ciekawa daje nowe spojrzenie na historię.

Puchacki | 2018-01-17

Początek nieco męczący, później autor przechodzi do sedna i przytacza dość ciekawe fakty.