Niewolnica miłości

tłumaczenie
Anna Dobrzańska-Gadowska
The Love Slave
dona

Regan na jedną poślubną noc zajmuje w łożu małżeńskim miejsce swojej siostry bliźniaczki. Tę mistyfikację wymogła na niej matka, aby zapewnić ukochanej pierworodnej córce, która nosi w łonie dziecko innego mężczyzny, należne jej miejsce u boku męża. Regan natomiast zostaje zamknięta w klasztorze, gdzie ma spędzić resztę życia. Ale dokonuje się jej przeznaczenie - zostaje porwana, a następnie sprzedana handlarzowi niewolników. Trafia w ręce Karima al Malina, mistrza sztuki erotycznej, który kształci ją na Niewolnicę Miłości. Ma dawać rozkosz swemu panu. I pewnie tak by się stało, gdyby wreszcie los o niej zapomniał. Ale jej przeznaczenie jeszcze się nie dopełniło...

• Mroczniejszy odcień magii

7,47 (15 ocen i opinii)
Jesień
Karl Ove Knausgård

7,5 (2 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Być jak Erica
Michelle Painchaud

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Martoonia | 2012-10-22

Czytając tę książkę można się przenieść w świat egzotycznych krajów, innej kultury, innych zachowań. Historia miłości, przepełniona erotyzmem, dużo opisów czysto fizycznej miłości, ale jak dla mnie zbyt mało skupienia się na uczuciowości bohaterów, na ich przeżyciach, uczuciach.

milla | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

„Niewolnica miłości” – romans historyczny z mocno zarysowanymi wątkami erotycznymi, czy powieść erotyczna osadzona w konwencji romansu historycznego? Ja przychylałabym się do tego drugiego określenia.

Ponad rok temu po raz pierwszy przeczytałam romans historyczny autorstwa Beatrice Small. „Niewinną” uznałam za powieści kontrowersyjną i niesmaczną, nie byłam przygotowana na to, co zaserwowała mi autorka. Całkiem niedawno postanowiłam dać tej pisarce drugą szansę. Tym razem wiedziałam czego oczekiwać, więc mój odbiór powieści pani Small wypadł nieco inaczej. Nie byłam już tak bardzo zszokowana, ale nadal niektóre elementy fabuły mnie drażniły. W ostateczności zrobiłam dwie rzeczy – bardzo szybko przestałam myśleć o wieku głównej bohaterki, a samą powieści potraktowałam jako fantastyczno-historyczny erotyk.

Akcja „Niewolnicy miłości” rozgrywa się w średniowieczu. Młodziutka Regan McDuff zostaje zmuszona podczas ślubu swej bliźniaczej siostry do zajęcia jej miejsca w małżeńskiej...

Ewelina | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Książka calkiem dobra ale szczerze nie polecam romantyczkom i romantykom bo watpie by przypadla im do gustu...

Klaudia95 | 2015-03-23
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 marca 2015

Dzisiaj skończyłam czytać "Niewolnicę miłości", a przeczytanie książki zajęło mi rok.
Historia Regan, która została nauczona by dawać rozkosz mężczyznom, może wydać się przesadzona. Ale pokazuje, że kobiety nie wiele mogły powiedzieć w tamtych czasach.

Regan, została wysłana do klasztoru, lecz zostaje uratowana przed zostaniem w nim. Trochę denerwowało mnie, że bohaterka była zbyt pewna siebie i chętnie uprawiała seks, oraz godziła się z losem.

Mimo wszystko, warto przeczytać książkę. Choćby po to, żeby się oderwać od problemów. Ciekawie została przedstawiona kultura i wiara Islamczyków, którzy tworzyli harem. Jednakże najlepsza była końcówka.

Książka ciekawa, wciągająca, ale według mnie troszkę nie za bardzo realna, a przede wszystkim minusem książki jest to, że jest gruba i ma długie rozdziały. Ale często książki są nierealne.

Jeśli lubicie dużą dawkę erotyki to polecam.

Hmmmm książka ciekawa z interesującymi postaciami i ta epoka. Bardzo mi się spodobała główna bohaterka, pogodzona z losem nie przestała marzyc o ukochanym. Polecam każdemu kto lubi romanse z historycznym tłem.

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

swietna ksiazka,fantastycznie sie czyta,nie mozna sie wprost oderwac,bardzo polecam

Iwona | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Niewolnica miłości to powieść zupełnie nie w moim guście. Za dużo cierpienia, brutalności, nawet za dużo seksu, a zdecydowanie za mało uczuć. Trochę męczyło mnie jej czytanie. Plusem na pewno są interesujące postacie (w szczególności główna bohaterka), opisy krajobrazu i przedstawienie kultury. Jeśli komuś nie przeszkadzają intensywne sceny erotyczne i gwałty to jak najbardziej polecam. Ja najwyraźniej jestem za wrażliwa;).

Anezka | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Niby romans, a mnie pozytywnie zaskoczył. Spodziewałam się czułych słówek... i właściwie tylko tego, dostałam znacznie więcej.

Thanith | 2013-05-25
Przeczytana: 25 maja 2013

Oj! Jaka to jest świetna historia. Książka naprawdę wciąga i nie można się od niej oderwać. Niebanalna i przepiękna.
Uwaga: - Tylko dla kobiet.

marcys | 2015-11-22

Pierwsza książka jaka przeczytałam, i dzięki niej czytam nadal☺