Niewolnica miłości

Wydawnictwo: Libros
The Love Slave
dona

Regan na jedną poślubną noc zajmuje w łożu małżeńskim miejsce swojej siostry bliźniaczki. Tę mistyfikację wymogła na niej matka, aby zapewnić ukochanej pierworodnej córce, która nosi w łonie dziecko innego mężczyzny, należne jej miejsce u boku męża. Regan natomiast zostaje zamknięta w klasztorze, gdzie ma spędzić resztę życia. Ale dokonuje się jej przeznaczenie - zostaje porwana, a następnie sprzedana handlarzowi niewolników. Trafia w ręce Karima al Malina, mistrza sztuki erotycznej, który kształci ją na Niewolnicę Miłości. Ma dawać rozkosz swemu panu. I pewnie tak by się stało, gdyby wreszcie los o niej zapomniał. Ale jej przeznaczenie jeszcze się nie dopełniło...

kaktusowaona71 | 2016-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2016

I cóż ja na to poradzę, że w moim wieku, nadal kocham bajki ? :))

Historie pisane przez Bertrice Small, są dość specyficzne i albo się je lubi.. albo nie. Na pewno mało kto pozostanie na nie obojętny.
„Niewolnica miłości” to kolejna historia osadzona w krainach orientu i okraszona dużą ilością dobitnej i wyrazistej w przekazie erotyki, czasami ocierającej się o brutalność.
Nie każdemu będzie się to podobać.
Podczas czytania, wielokrotnie nie mogłam się powstrzymać od uczucia „deja vu” . Jest w tak wielu punktach podobna do „Adory”, że często porównania po prostu same się pchały na myśl. Tym niemniej „Adora” w moich oczach jest jednak o oczko wyżej w rankingu.
Prezentuje ona bowiem większą drobiazgowość i dopracowanie zarówno pod względem historyczno-geograficznym, jak i pod względem portretowania charakterologiczego bohaterów.
„Niewolnica miłości” ma w sobie wiele elementów typowych dla baśni, jak i dla harlequina, oraz oczywiście romansu historycznego. Ku mojemu ubolewaniu,...

Kiedy Sorcha MacDuff wydaje na świat bliźniaczki jest bliska załamania.
Pragnęła choć jednego syna, który pomściłby śmierć swego ojca.
Niestety tak się nie stało i choć przyjście na świat dwóch dziewczynek było dla ich matki sporym rozczarowaniem, w jej sercu miejsce znajduje jedynie starsza, Grouch. Młodsza, Regan od początku przygotowywana jest do roli zakonnicy.
Kiedy Grouch wychodzi za mąż, za syna lennika MacDuffów jest już w ciąży z innym mężczyzną. Sorcha zmusza młodszą z bliźniaczek, żeby w noc poślubną zamieniła się z siostrą miejscami, aby nowo poślubiony małżonek nie zdołał odkryć, że Grouch nie jest już dziewicą.
Kilka tygodni później Regan zostaje odesłana do klasztoru położonego najdalej jak to tylko możliwe od rodzinnego domu.
Na miejscu okazuje się, że klasztor prowadzony jest przez inną przeoryszę niż zakładano na początku. Chciwa i podstępna matka Eubuh sprzedaje Regan i inne nowicjuszki swemu kochankowi.
Gunnar Bloodaxe zabiera dziewczęta do Dublina i tam...

Martoonia | 2012-10-22

Czytając tę książkę można się przenieść w świat egzotycznych krajów, innej kultury, innych zachowań. Historia miłości, przepełniona erotyzmem, dużo opisów czysto fizycznej miłości, ale jak dla mnie zbyt mało skupienia się na uczuciowości bohaterów, na ich przeżyciach, uczuciach.

milla | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

„Niewolnica miłości” – romans historyczny z mocno zarysowanymi wątkami erotycznymi, czy powieść erotyczna osadzona w konwencji romansu historycznego? Ja przychylałabym się do tego drugiego określenia.

Ponad rok temu po raz pierwszy przeczytałam romans historyczny autorstwa Beatrice Small. „Niewinną” uznałam za powieści kontrowersyjną i niesmaczną, nie byłam przygotowana na to, co zaserwowała mi autorka. Całkiem niedawno postanowiłam dać tej pisarce drugą szansę. Tym razem wiedziałam czego oczekiwać, więc mój odbiór powieści pani Small wypadł nieco inaczej. Nie byłam już tak bardzo zszokowana, ale nadal niektóre elementy fabuły mnie drażniły. W ostateczności zrobiłam dwie rzeczy – bardzo szybko przestałam myśleć o wieku głównej bohaterki, a samą powieści potraktowałam jako fantastyczno-historyczny erotyk.

Akcja „Niewolnicy miłości” rozgrywa się w średniowieczu. Młodziutka Regan McDuff zostaje zmuszona podczas ślubu swej bliźniaczej siostry do zajęcia jej miejsca w małżeńskiej...

Ewelina | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Książka calkiem dobra ale szczerze nie polecam romantyczkom i romantykom bo watpie by przypadla im do gustu...

Klaudia95 | 2015-03-23
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 marca 2015

Dzisiaj skończyłam czytać "Niewolnicę miłości", a przeczytanie książki zajęło mi rok.
Historia Regan, która została nauczona by dawać rozkosz mężczyznom, może wydać się przesadzona. Ale pokazuje, że kobiety nie wiele mogły powiedzieć w tamtych czasach.

Regan, została wysłana do klasztoru, lecz zostaje uratowana przed zostaniem w nim. Trochę denerwowało mnie, że bohaterka była zbyt pewna siebie i chętnie uprawiała seks, oraz godziła się z losem.

Mimo wszystko, warto przeczytać książkę. Choćby po to, żeby się oderwać od problemów. Ciekawie została przedstawiona kultura i wiara Islamczyków, którzy tworzyli harem. Jednakże najlepsza była końcówka.

Książka ciekawa, wciągająca, ale według mnie troszkę nie za bardzo realna, a przede wszystkim minusem książki jest to, że jest gruba i ma długie rozdziały. Ale często książki są nierealne.

Jeśli lubicie dużą dawkę erotyki to polecam.

Hmmmm książka ciekawa z interesującymi postaciami i ta epoka. Bardzo mi się spodobała główna bohaterka, pogodzona z losem nie przestała marzyc o ukochanym. Polecam każdemu kto lubi romanse z historycznym tłem.

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

swietna ksiazka,fantastycznie sie czyta,nie mozna sie wprost oderwac,bardzo polecam

Anezka | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Niby romans, a mnie pozytywnie zaskoczył. Spodziewałam się czułych słówek... i właściwie tylko tego, dostałam znacznie więcej.

Iwona | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Niewolnica miłości to powieść zupełnie nie w moim guście. Za dużo cierpienia, brutalności, nawet za dużo seksu, a zdecydowanie za mało uczuć. Trochę męczyło mnie jej czytanie. Plusem na pewno są interesujące postacie (w szczególności główna bohaterka), opisy krajobrazu i przedstawienie kultury. Jeśli komuś nie przeszkadzają intensywne sceny erotyczne i gwałty to jak najbardziej polecam. Ja najwyraźniej jestem za wrażliwa;).