Niewolnica miłości

romans
typ
papier
dona
6,91 (107 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Regan na jedną poślubną noc zajmuje w łożu małżeńskim miejsce swojej siostry bliźniaczki. Tę mistyfikację wymogła na niej matka, aby zapewnić ukochanej pierworodnej córce, która nosi w łonie dziecko innego mężczyzny, należne jej miejsce u boku męża. Regan natomiast zostaje zamknięta w klasztorze, gdzie ma spędzić resztę życia. Ale dokonuje się jej przeznaczenie - zostaje porwana, a następnie sprzedana handlarzowi niewolników. Trafia w ręce Karima al Malina, mistrza sztuki erotycznej, który kształci ją na Niewolnicę Miłości. Ma dawać rozkosz swemu panu. I pewnie tak by się stało, gdyby wreszcie los o niej zapomniał. Ale jej przeznaczenie jeszcze się nie dopełniło...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Martoonia | 2012-10-22

Czytając tę książkę można się przenieść w świat egzotycznych krajów, innej kultury, innych zachowań. Historia miłości, przepełniona erotyzmem, dużo opisów czysto fizycznej miłości, ale jak dla mnie zbyt mało skupienia się na uczuciowości bohaterów, na ich przeżyciach, uczuciach.

milla | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

„Niewolnica miłości” – romans historyczny z mocno zarysowanymi wątkami erotycznymi, czy powieść erotyczna osadzona w konwencji romansu historycznego? Ja przychylałabym się do tego drugiego określenia.

Ponad rok temu po raz pierwszy przeczytałam romans historyczny autorstwa Beatrice Small. „Niewinną” uznałam za powieści kontrowersyjną i niesmaczną, nie byłam przygotowana na to, co zaserwowała mi autorka. Całkiem niedawno postanowiłam dać tej pisarce drugą szansę. Tym razem wiedziałam czego oczekiwać, więc mój odbiór powieści pani Small wypadł nieco inaczej. Nie byłam już tak bardzo zszokowana, ale nadal niektóre elementy fabuły mnie drażniły. W ostateczności zrobiłam dwie rzeczy – bardzo szybko przestałam myśleć o wieku głównej bohaterki, a samą powieści potraktowałam jako fantastyczno-historyczny erotyk.

Akcja „Niewolnicy miłości” rozgrywa się w średniowieczu. Młodziutka Regan McDuff zostaje zmuszona podczas ślubu swej bliźniaczej siostry do zajęcia jej miejsca w małżeńskiej...

Ewelina | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Książka calkiem dobra ale szczerze nie polecam romantyczkom i romantykom bo watpie by przypadla im do gustu...

Klaudia95 | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Dzisiaj skończyłam czytać "Niewolnicę miłości", a przeczytanie książki zajęło mi rok.
Historia Regan, która została nauczona by dawać rozkosz mężczyznom, może wydać się przesadzona. Ale pokazuje, że kobiety nie wiele mogły powiedzieć w tamtych czasach.

Regan, została wysłana do klasztoru, lecz zostaje uratowana przed zostaniem w nim. Trochę denerwowało mnie, że bohaterka była zbyt pewna siebie i chętnie uprawiała seks, oraz godziła się z losem.

Mimo wszystko, warto przeczytać książkę. Choćby po to, żeby się oderwać od problemów. Ciekawie została przedstawiona kultura i wiara Islamczyków, którzy tworzyli harem. Jednakże najlepsza była końcówka.

Książka ciekawa, wciągająca, ale według mnie troszkę nie za bardzo realna, a przede wszystkim minusem książki jest to, że jest gruba i ma długie rozdziały. Ale często książki są nierealne.

Jeśli lubicie dużą dawkę erotyki to polecam.

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

swietna ksiazka,fantastycznie sie czyta,nie mozna sie wprost oderwac,bardzo polecam

Iwona | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Niewolnica miłości to powieść zupełnie nie w moim guście. Za dużo cierpienia, brutalności, nawet za dużo seksu, a zdecydowanie za mało uczuć. Trochę męczyło mnie jej czytanie. Plusem na pewno są interesujące postacie (w szczególności główna bohaterka), opisy krajobrazu i przedstawienie kultury. Jeśli komuś nie przeszkadzają intensywne sceny erotyczne i gwałty to jak najbardziej polecam. Ja najwyraźniej jestem za wrażliwa;).

Thanith | 2013-05-25
Przeczytana: 25 maja 2013

Oj! Jaka to jest świetna historia. Książka naprawdę wciąga i nie można się od niej oderwać. Niebanalna i przepiękna.
Uwaga: - Tylko dla kobiet.

Ananasek | 2015-01-07
Przeczytana: maj 2010

Książka niewątpliwie dedykowana kobietom. Przesycona erotyką ale również cierpieniem głównej bohaterki. Czyta się naprawdę świetnie. Nie jest to, zapewniam romansidło w typie Harleqina, mimo, że okładka może na to wskazywać.

Katarzyna | 2014-09-23
Przeczytana: 21 września 2014

Bardzo dobrze się czyta.Romans z duzą dawką erotyki,opisy czasami dobitne,ale nie wulgarne.Za jakiś czas pewnie do niej wrócę.

Sol_Angelica | 2014-10-17

Przeczytałam w ciągu kilku godzin jednym tchem. Wciągająca,pięknie opisana sztuka miłości pośrod egzotycznych krajobrazów.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   jadłeś ARBUZA
  •   błądziłeś w CIEMNOŚCIACH
  •   byłeś u FRYZJERA
  •   widziałeś LUSTRO
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku