Niewolnica miłości

Libros
2001-01-01
2001-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska
niewolnica miłości bliźniaczki klasztor bertrice small

DNF.. W skrócie: Nie było żadnego porwania, typiara sama się zgodziła wyjechać nie widząc żadnej opcji, na miejscu gość który uczy ją łóżkowych spraw ( średnio opisane)zakochuje się w niej po przespaniu z nią kilka nocy gdzie prawie ze sobą nie rozmawiają i mało spędzają czasu . Przeczytałam 140 stron, dalej nie dobrnęłam choć się starałam, płytko to wszystko napisane.

Regan to dobra i bystra dziewczyna. Przychodzi na świat jako druga z bliźniaczek pewnego szkockiego rodu.
Początek jej historii jest okrutny i w pewien sposób tragiczny. Nie wie jednak jeszcze, że los ma szykuje dla niej inne przeznaczenie ...

Na książkę trafiłam przypadkiem, dzięki pewnej facebook'owej grupie.
Historia przepełniona emocjami, jedna akcja goni drugą, przerywnikiem są opisy jednak nie dosyć długie a wystarczające żeby żeby wprowadzić czytelnika w sytuację :)
Sceny miłosne są bardzo namiętne i w dobrym guście.

Na minus wiek bohaterki i jej partnerów- to znaczy różnica wieku- jednak w tamtych czasach takie niestety były realia.
I jeszcze jedno -bohaterka darzyła swoimi uczuciami kilku mężczyzn co prawda był ten jeden jedyny, a ona została ,,przeszkolona" w pewnych celach. Ale aspekt miłości cielesnej przebijał się ponad taką miłość duchową.- zabrakło mi małej iskierki.

Podsumowując:
Książka jest niezwykle wciągająca, dzięki ,,orientalnej" nutce - poznajemy świat Islamu, a akcja toczy się w pięknej hiszpańskiej Kordobie. Czułam się jakbym czytała ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy"

Na książkę trafiłam przypadkiem, dzięki pewnej facebook'owej grupie.
Historia przepełniona emocjami, jedna akcja goni drugą,...

Hmm nie wiem jak ocenić ta książkę, było dużo namiętności, ale jak dla mnie za malo miłości, zabrakło mężczyzny, który by dla swojej Pani góry przenosił. Niestandardowy romans.

Dużo emocji, jedna przygoda za drugą, akcja ciągle się rozwija.
Jedyne napięcie jakie występuje w tej książce, to w scenach erotycznych. Miłość jest, romans też. Dobre zakończenie oczywiście też.
Klimat 13 letnich dziewczyn uznawanych już za kobietę burzy przyjemność czytania. Najgorsze, że nic nie zmieniło się i nie zmieni.
Smutne.

Dużo emocji, jedna przygoda za drugą, akcja ciągle się rozwija.
Smutne.

Zmęczyłam, a wręcz zmordowałam tę książkę. Poprostu nie moja bajka.

Zmęczyłam, a wręcz zmordowałam tę książkę. Poprostu nie moja bajka.

Spodziewałam się zimniej i górzystej krainy a wylądowałam w ciepłej i słonecznej Hiszpanii rządzonej przez Maurów.
Pani Small całkowicie zaskoczyła mnie tą książką, do tej pory miałam przyjemność przeczytać cykl Kroniki pogranicza i wiedziałam, że mogę spodziewać się romansu ale też sporej dawki historii czasów w których rozgrywa się książka.
Na pewno wiek głównej bohaterki to szok dla ludzi, którzy żyją w naszych czasach. Dla nas 13 - 14 latka to podlotek a niestety w X wieku to już żona a niekiedy matka. Sceny erotyczne opisywane przez autorkę to majstersztyk, niekiedy brutalne ale mimo wszystko nie gorszące.
Jak sobie pomyślę, to taka baśń z 1001 nocy. Fantastyczne opisy kobiecych rytuałów, strojów (jeden z nich prawie identyczny jak księżniczki Jasminy z Alladyna). Fajnie sobie poczytać ale lepiej nie myśleć, że pomimo, iż to X wiek naszej ery to w przypadku kobiet wyznania muzłumańskiego niewiele się zmieniło w ich życiu do dziś.

Na pewno wiek głównej...

Uwielbiam tą książkę. Niby romans ale z wielką przygodą. Bardzo subtelne opisy pełne erotyzmu. Polecam jako odstresowanie czy wyciszenie po mocniejszej lekturze.

Bardzo dobry romans historyczny. Dużo erotyki, podszytej dawką brutalności. Mamy okazję, wraz z bohaterką, spędzić czas w świecie arabskim X wieku. Książkę czyta się świetnie, jest wciągająca, poznajemy Mauretańską Hiszpanię, jej przyrodę, obyczajowość.
Jednak jestem na wskroś współczesną kobietą, Europejką, i kultura islamska, szczególnie jej pojmowanie roli kobiety, jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Można o tym czytać, jak brutalną baśń braci Grimm, ale akceptować taką rzeczywistość...?!

Jak na ten gatunek literacki zaskakuje częstymi zwrotami akcji, wciągająca.

Jak na ten gatunek literacki zaskakuje częstymi zwrotami akcji, wciągająca.

Oj, to była perełka pełna erotyzmu!
Początek ociekający grozą, środek słodki jak różowa landrynka, a koniec jak deszcz na wiosnę. :)

Oj, to była perełka pełna erotyzmu!

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny