Bezdroża miłości

Okładka książki Bezdroża miłości Johanna Lindsey
Okładka książki Bezdroża miłości
Johanna Lindsey Wydawnictwo: Amber Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Love&Story
When Love Awaits
Amber
2011-01-01
1999-01-01
Małgorzata Samborska
romans histroyczny

Z jednej strony niezbyt spójnie poprowadzone zachowania dwójki głównych bohaterów - szarpią się przez większość książki w skrajnych emocjach. Z drugiej strony - fabuła ma sporo akcji i tylko to broni ją przed nudą i odłożeniem książki na bok. I chociaż z prawdą historyczną czy realiami ta opowieść nie ma nic wspólnego, to jest miłym oderwaniem na wieczorny relaks z książką.

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę pomyślałam sobie, ale mi się trafiło... Romans historyczny osadzony w XII wieku to będzie totalna nuda. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Ta powieść ma coś w sobie. Miejscami denerwowało mnie zachowanie i brak komunikacji pomiędzy Leonią i Rolfem, ale w gruncie rzeczy kibicowałam ich uczuciu. Gdyby tak jeszcze wywalić z fabuły wątek irytującej i głupiej aż do bólu Amelii byłoby prawie idealnie. Mogę z czystym sumieniem polecić tą powieść, ponieważ bardzo szybko się ją czyta i mega wciąga.

Niezła książka, może nie 100 % mój gust ale czytało się ok, może kiedyś przeczytam jeszcze raz. Polecam.

Uwielbiam romanse, szczególnie historyczne:). Nie jest to może ambitna lektura ale jestem zdania, że czasami trzeba przeżyć fikcyjną historię, pełną miłości i szczęśliwego zakończenia aby oderwać się od szarości życia codziennego. Muszę przyznać, że lubię większość historii jakie opisuje Pani Lindsey i ta nie ustępuje innym. Trochę denerwowała mnie główna bohaterka za swe niedomówienia i upór ale ogólnie polecam na zimowe wieczory z kocykiem i herbatką :)

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemna. I to by było na tyle.

Przyjemna. I to by było na tyle.

Uwielbiam! Bardzo energiczni bohaterzy i splot wydarzeń , a także sekrety wciągają do samego końca.

Cudowny, wciągający średniowieczny romans. Ona piękna jak marzenie, niewinna, nieświadoma wielu rzeczy i on, wojownik zaprawiony w bojach, dzielny rycerz, którego sam przydomek - Czarny Rycerz niesie strach. Pierwsze spotkanie, w dniu zaślubin, jest nieudane. Leonie oddaje władzę kochance męża z radością, a on nie zna jej twarzy ukrytej zza ciemnym welonem.Nic jednak nie jest takie proste. Rolf podąża do kasztelu żony, aby się przekonać jakiego poślubił anioła...

Z zasady lubię powieści Johanny Lindsey .Przyznaję jednak ,że ta jak dla mnie ma parę mankamentów. Faktycznie kochanka pętająca się pod nogami żony , to nie mój ulubiony temat .Do tego jeszcze małżonek stający dęba na wzmiankę ,żeby ją oddalić. Ohyda. Mam świadomość czasów kiedy rozgrywa się akcja. To nie musi jednak oznaczać ,że jestem w stanie wszystko akceptować moim XXI rozumkiem. W niektórych książkach nie wzbudza to u mnie , tak negatywnych uczuć .Tu jednak bardzo.Może powoduje to beztroska męża? Doskonale zdaje sobie sprawę ,że robi źle , a z drugiej strony wręcz wymusza akceptację żony na istniejącą sytuację. Na marginesie z racji takich tematów w powieściach ,zastanawiałam się , jak łatwo facet brał do łóżka kochankę i jeszcze szybciej się jej pozbywał , kiedy stawała się niewygodna. Przypominają mi się często żarty moich współpracowników ( a był czas ,ze pracowałam właściwie w męskim zespole). Tęsknie wzdychali mówiąc , że na wschodzie to mieli dobrze .Harem mogli mieć ....Na to ogarniała mnie zawsze dzika furia i wrzeszczałam ,ze oni mają problem z utrzymaniem jednej żony , a marzy im się więcej...
Ot i męska filozofia ( nie uogólniam , piszę o tym co ja słyszałam:-))
Wracając do książki w przypadku takich historii mam bohaterkom za złe jedno.Faktycznie po perypetiach z Panem małżonkiem za szybko rzucają mu się w ramiona .Mogłyby go troszkę bardziej sponiewierać.Jeśli naprawdę taki rozkochany bez pamięci na pewno łyknąłby wszystko , a i pamięć o niestosowności zachowania tkwiła by na dłużej :-) No ,ale może to tylko ja mam taki mściwy charakter i daleko mi do łagodności dam średniowiecza :-) Ogólnie pióro lekkie , czyta się szybko . Dobra lektura na zimowy wieczór.

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Książkę połknęłam w dwóch podejściach, wciągająca. :)
Co do stylu pisania autorki - mój typ, tak jak lubię, chociaż wolałabym, żeby było trochę zabawnych scen. Jeśli były to nie zauważyłam, w każdym razie nic mnie nie śmieszyło. Szkoda, że sceny łóżkowe tak ubogie, lubię trochę pieprzu. :)

Lubię więcej. Więcej wszystkiego. Namiętności, opisu tego, co czują bohaterowie, ich walki ze sobą i swoimi uczuciami, więcej krwawych bitew, a w każdym razie bardziej wyczerpujące opisy tych potyczek.

To, co mnie najbardziej wkurzyło dotyczy oczywiście samej fabuły. Rolf, który idzie do łóżka z Leonie, chociaż nie wie, że to jego żona - dla mnie jak zdrada - czego nie znoszę w romansach. Ależ byłam zła. Głupi faceci, co to idą do łóżka z kobietą nie znając nawet jej imienia... na dodatek i w szczególności - jeśli są żonaci. Arggggh! gdybym w tym momencie miała Rolfa pod ręką wyglądałby tak, jak Leonie w dniu ślubu. Całą przyjemność z czytania sceny miłosnej zatruwała mi świadomość, że on właściwie zdradzał żonę, na dodatek pod jej dachem. Para z uszu podczas czytania daaaawno mi się nie przydarzyła.
Troszku ugłaskała mnie pani Lindsey opisem, jak to Leonie doprowadziła kasztel Rolfa do czystości. Kobieta doprowadza coś do lśnienia, przywraca domowi porządek - lubię takie wątki w romansach. :)
Trochę mnie rozczarowało zakończenie, tak jakoś mało go było. Szybko się pogodzili i w sumie już ją niósł do komnaty i the end. Czuję niedosyt. :)
Bohaterowie dają się lubić, chociaż nie powalają na kolana.
Mimo wszystko książka jak najbardziej godna polecenia, wdzięcznam osobie, która kazała mi ją przeczytać. Oceniam pozytywnie, chociaż z początku kiedy zorientowałam się, że to czasy rycerzy nie byłam tak optymistycznie nastawiona. Zawsze czytając romanse z tych czasów ogarnia mnie furia i ogólne zniechęcenie przez takie a nie inne traktowanie kobiet i możliwość ustalania małżeństw przez króla. Dlatego zwykle wybieram historyki, które dzieją się dużo później.

Książkę połknęłam w dwóch podejściach, wciągająca. :)

Bardzo przyjemna książka, jak prawie wszystkie tej autorki

Bardzo przyjemna książka, jak prawie wszystkie tej autorki