Interesy

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Cykl: March & Lake (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Slightly Shady
dona

Inne wydania

Od pierwszego spotkania Lavinia ma wrażenie, że Tobias March ściąga na nią kłopoty. Przez niego musi wyjechać z Rzymu właśnie wtedy, gdy jej sklep z antykami zaczyna przynosić dochody. Kiedy w Londynie ich drogi znów się krzyżują, Lavinia nie ma wątpliwości, że po raz kolejny wpadła przez pana Marcha w tarapaty. Niestety, prowadzone przez nią śledztwo wyraźnie się zazębia ze sprawą, którą próbuje rozwikłać Tobias March. Wspólnie dochodzą do wniosku, że zamiast wchodzić sobie w drogę, lepiej zjednoczyć siły...

8_oclock | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2013

"Tajemnice dziennika lokaja" pożyczyłam na próbę z biblioteki z półki "kryminał", kiedy wyczerpałam ulubionych autorów. Owszem, jest tu wątek kryminalny, choć lektura bardziej okazała się romansem. Sam kryminał jest niewystarczający, sam romans także nie, ale razem... Suma sumarum, autorka trzech nazwisk (Quick/Castle/Krentz) zainteresowała mnie jako twórca dobrych, dynamicznych czytadeł, z reguły pisanych z ikrą, wyobraźnią i zawsze z intrygą/tajemnicą w tle.

BookAda | 2014-08-13

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Niebezpieczny kochanek
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Tobias i Lavinia (tom 1)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 318
Ocena : 5/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książkę rozpoczyna szalona ewakuacja pani Lavinii Lake wraz z swoją podopieczną Emeline. Dowiedziały się one właśnie, że ich sklep służy od jakiegoś czasu przestępcom. Mianowicie przekazują oni sobie wiadomości ukrywając je w antykach, które sprzedaje Lavinia. Odkrył to detektyw Tobias March i uznał, że damy nie są tu bezpieczne. Wiedział, że główny przestępca pojawi się w antykwariacie dzisiejszej nocy i zamierzał zmierzyć się z nim jednak bez narażania na niebezpieczeństwo Lavinii oraz Emeline. Tobias nie zważając na zasady dobrego wychowania zaczął tłuc wszystkie przedmioty znajdujące się na półkach w celu zmuszenia właścicielki sklepu do ewakuacji. Pomimo wielkich oporów pani Lake wreszcie dała za wygraną i wyjechała z...

myfascinatingbooks | 2016-09-14

Czyba najsłabsza z 3 części w cyklu, ale wciąż dostatecznie wciągająca.

Kurebayashi | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Amanda Quick
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Bardzo przyjemnie napisana historia o dwojgu detektywów amatorów, którzy mają rozwiązać tajemnicę pewnej organizacji przestępczej w XIX-wiecznej Anglii. Autorka ma lekkie pióro i zdolność tworzenia autentycznie zabawnych dialogów. Uśmiechałam się za każdym razem gdy Lavinia Lake i Tobias March przekomarzali się ze sobą. Nie zabrakło również ciekawych zwrotów akcji w trakcie prowadzonego przez głównych bohaterów śledztwa.
"Tajemnice dziennika lokaja" to całkiem dobra i przyjemna lektura, a czyta się ją bardzo szybko.

willa | 2016-04-02
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Od czasu do czasu warto poczytać coś lekkiego i przyjemnego. Zawsze wtedy lubię sięgać po romanse historyczne. Nie wiem czemu, ale jest to jeden z moich ulubionych gatunków. Lubię dworskie intrygi połączone z romansidłem.

Jednak w tej książce mamy coś innego. "Niebezpieczny kochanek" jest pierwszą książką z cyklu o parze detektywów - amatorów Laviinii Lake i Tobiasie Marchu.

Akcja powieści dzieje się w XIX wiecznym Londynie. Prywatny detektyw Tobias March na zlecenie lorda Neville'a próbuje odnaleźć dziennik pewnego lokaja. Informacje w nim zawarte dotyczą organizajcji przestępczej zwanej Błękitną Izbą, która w czasie wojen napoleońskich przywłaszczyła sobie liczne drogocenne dobra i skarby. Odkrycie tajemnic zawartych w dzienniku może zniszczyć życie i reputacje wielu wysoko postawionym osobom.

W czasie poszukiwań Tobias poznaje Lavinię Lake, która z sobie tylko znanych powodów podąża śladem dziennika. Dochodzi do morderstwa człowieka, który był w posiadaniu tego dziennika....

isabelle142 | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Tę książkę Amandy Quick czyta się...very quickly :) Styl jest lekki, a strony płyną tak szybko, że nie wiadomo kiedy przekracza się dwusetną. W przeciwieństwie do czytanego przeze mnie ostatnio 'Skandalu', ta powieść była naprawdę udana, choć nie zapowiadała się. Dziwna okładka w dosyć niepozornym, liliowym kolorze, nieszczególny tytuł... A jednak. Podobało mi się nietypowe imię głównej bohaterki (Lavinia) i postać pani Vaughn. Ta książka to właściwie bardziej kryminał niż romans co mnie cieszy, bo ostatnio chętnie sięgam po tego typu literaturę. 'Gorące' sceny, których w tego typu książkach przecież nie brakuje także były niebanalne. A ten humor obecny w słownych przekomarzankach pani Lake i pana Marcha!
M:Tak bardzo cię pragnę, że aż ból ściska mi żołądek.
L:Cudownie. Przyprawiam cię o ból żołądka. (...) Zawsze marzyłam, żeby mieć taki fascynujący wpływ na mężczyznę.
Polecam, warto :)

dona | 2011-04-19

Książka jest fantastyczna! Pozostałe części również są ciekawe.

Magdalena | 2013-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Pierwsza "część" przygód Lavinii i Tobiasa, czyli pary detektywów. Najpierw miałam przyjemność przeczytać ciąg dalszy ich przygód, bodajże "Za późno na ślub", chyba tak się nazywała ta książka.
Ta książka była bardzo sympatyczna. Bardzo lekka i przyjemna. Czytało się ją zaskakująco ;-) szybko. Zagadka kryminalna była ciekawa i nawet zagmatwana jak na romansidło. Oboje bohaterowie budzili moją sympatię. Fajnie się czytało ich kłótnie. Generalnie dobre czytadło.

Iwona | 2014-10-29
Przeczytana: 26 października 2014

Wątek miłosny słaby, ale kryminalny bardzo mnie wciągnął, szkoda że nie był bardziej zaskakujący, duża dawka humoru umila całość:). Czytało się przyjemnie i szybko, jak większość powieści tej autorki.

Szana | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

?Lekkie, zabawne, dobrze się czyta, z wątkiem kryminalnym. Ach czego chcieć więcej;).