Okładka książki Tajemnice dziennika lokaja Amanda Quick
Okładka książki Tajemnice dziennika lokaja
Amanda Quick Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: March & Lake (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
March & Lake (tom 1)
Slightly shady
Świat Książki
2005-01-01
2005-01-01
Ewa Świerżewska
detektyw śledztwo zagadka

Lekki detektywistyczny romans historyczny. Przyjemne czytadełko na weekendowy wypoczynek. Polubiłam bohaterów: Lavinia i Tobias są niezależni i mają silne charaktery. Ich zabawne starcia stanowią najlepszą część powieści. Z przyjemnością sięgnę po dalszy ciąg.

Mój powrót do Amandy Quick. Pierwszy tom cykl "March&Lake".

Tobias i Lavinia poznają się w nietypowych okolicznościach, które sprawiają, że muszą ze sobą współpracować. Na początku nie są sobie przychylni, gdyż wolą pracować samotnie, ale z czasem ich współpraca się układa.

Dziennik Lokaja, ma zapiski dzięki którym można szantażować zapisane w nim osoby. Tobias i Lavinia starają się odnaleźć ten sławny dziennik i znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

Co mają z tym wspólnego woskowe figury w muzeum, relacja miłosna, pomiędzy lordem Nevill' em i Joan Dove? I kim jest tajemniczy Azzure?

Na początku przeczytałam trzeci tom, ale tylko dlatego, że tylko jego miałam. Miło wspominam tamtą część. "Niebezpieczny kochanek" jest pierwszą częścią, która bardzo mi się podobała. A to oznacza, że Quick nie wychodzi z formy pisarskiej.

Mój powrót do Amandy Quick. Pierwszy tom cykl "March&Lake".

1978

To taka lekka, mało wymagająca książka. Na wieczór w środku tygodnia.

To taka lekka, mało wymagająca książka. Na wieczór w środku tygodnia.

Ta sama książka została wydana pod innymi tytułami:

Inne tytuły tej samej książki
Interesy

Inne tytuły tej samej książki
Interesy

Czyba najsłabsza z 3 części w cyklu, ale wciąż dostatecznie wciągająca.

Czyba najsłabsza z 3 części w cyklu, ale wciąż dostatecznie wciągająca.

Od czasu do czasu warto poczytać coś lekkiego i przyjemnego. Zawsze wtedy lubię sięgać po romanse historyczne. Nie wiem czemu, ale jest to jeden z moich ulubionych gatunków. Lubię dworskie intrygi połączone z romansidłem.

Jednak w tej książce mamy coś innego. "Niebezpieczny kochanek" jest pierwszą książką z cyklu o parze detektywów - amatorów Laviinii Lake i Tobiasie Marchu.

Akcja powieści dzieje się w XIX wiecznym Londynie. Prywatny detektyw Tobias March na zlecenie lorda Neville'a próbuje odnaleźć dziennik pewnego lokaja. Informacje w nim zawarte dotyczą organizajcji przestępczej zwanej Błękitną Izbą, która w czasie wojen napoleońskich przywłaszczyła sobie liczne drogocenne dobra i skarby. Odkrycie tajemnic zawartych w dzienniku może zniszczyć życie i reputacje wielu wysoko postawionym osobom.

W czasie poszukiwań Tobias poznaje Lavinię Lake, która z sobie tylko znanych powodów podąża śladem dziennika. Dochodzi do morderstwa człowieka, który był w posiadaniu tego dziennika. Tobias rozpoczyna śledztwo, a Lavinia chce mu w tym pomóc. Na początku oponuje, ale ona jest uparta i wciąż wchodzi mu w drogę. Nie widząc innego wyjścia postanawiają połączyć siły i i wspólnie rozwikłać mroczną zagadkę.

Lubię autorkę za jej ciekawe prowadzenie fabuły i intrygi. Ma lekkie pióro i jej powieści czyta się bardzo szybko. Dynamiczna akcja, dynamiczne zwroty akcji i jeszcze romans z tle. Do tego dochodzą zabawne dialogi. Czego chcieć więcej? Jeszcze zaskakujące zakończenie. Gdy już myślałam, że intryga będzie rozwiązana okazało się, że się myliłam. I to lubię w tego typu lekkich czytadełkach, bo tak należy traktować tą książkę. Polecam dla relaksu po ciężkim i męczącym dniu.

Wątek miłosny słaby, ale kryminalny bardzo mnie wciągnął, szkoda że nie był bardziej zaskakujący, duża dawka humoru umila całość:). Czytało się przyjemnie i szybko, jak większość powieści tej autorki.

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Niebezpieczny kochanek
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Tobias i Lavinia (tom 1)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 318
Ocena : 5/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książkę rozpoczyna szalona ewakuacja pani Lavinii Lake wraz z swoją podopieczną Emeline. Dowiedziały się one właśnie, że ich sklep służy od jakiegoś czasu przestępcom. Mianowicie przekazują oni sobie wiadomości ukrywając je w antykach, które sprzedaje Lavinia. Odkrył to detektyw Tobias March i uznał, że damy nie są tu bezpieczne. Wiedział, że główny przestępca pojawi się w antykwariacie dzisiejszej nocy i zamierzał zmierzyć się z nim jednak bez narażania na niebezpieczeństwo Lavinii oraz Emeline. Tobias nie zważając na zasady dobrego wychowania zaczął tłuc wszystkie przedmioty znajdujące się na półkach w celu zmuszenia właścicielki sklepu do ewakuacji. Pomimo wielkich oporów pani Lake wreszcie dała za wygraną i wyjechała z Emeline. Tobias został w sklepie i jak się domyślał po pewnym czasie pojawił się wyczekiwany krętacz. Nie wszystko poszło po myśli detektywa. Zarobił on kulkę w nogę jednak udało mu się powalić potężnego złoczyńcę.

Tak zaczyna się książka. Potem akcja się rozwija. Ogółem chodzi o dziennik, który skrywa tajemnice wielu ludzi z tak zwanej śmietanki towarzyskiej. Tobias stara się go odnaleźć. Lavinia również postanawia zostać detektywem i także pragnie odnaleźć dziennik. Po wielu sporach postanawiają połączyć siły i stać się wspólnikami. Co z tego wyjdzie ? Przeczytać możecie w książce.

Ogółem fabuła mi się podobała. Było tam kilka ciekawych wątków. Jeśli do sprawy dochodzą morderstwa to dla mnie już jest fajnie. Książka jednak mnie zawiodła. Poprzednia książka Amandy leży na mojej półce z etykietką ‘ulubione’. Całość opierała się na dialogach. Rozumiem, że to podstawa. Ja też nie lubię czytać długich opisów ale żeby cały rozdział był dialogiem ? Według mnie to było przesadzone. Druga sprawa to postacie, które były mało rozwinięte. Lavinia była wybuchowa a Tobias arogancki. W skrócie tylko to można było wywnioskować z książki. Zakończenie też nie przypomina klasycznego romansu aczkolwiek wpada w ten deseń. Miałam zbyt wygórowane oczekiwania jak się okazuje.

Jeszcze jednym aspektem, który chciałam poruszyć jest okładka. Według mnie okropna … Amber tym razem się nie popisało. Na okładce jest piękna kobieta, która ma na sobie futro … Czyli mówiąc innymi słowami zdechłego lisa. Strasznie mi się to nie podoba !

Książka jednak nie jest do kitu. Bardzo lubię takie zagadki do rozwiązania. Tutaj nie kręciło się wszystko według miłości jak w większości romansów. Rozdziały mogliśmy czytać z perspektywy Lavinii, Tobiasa z czasem także ofiar i to było fajne.

Podsumowując książka nie była zła. Jeśli znajdziecie ją w jakiejś korzystnej cenie (nie w drogiej księgarni czy sklepie internetowym) to zachęcam do zakupu. Intryga była dość rozwinięta i to przemawia na plus.

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Niebezpieczny kochanek
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Tobias i Lavinia (tom 1)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 318
Ocena : 5/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

?Lekkie, zabawne, dobrze się czyta, z wątkiem kryminalnym. Ach czego chcieć więcej;).

• Romans historyczny
  • Romans