Cuda

Wydawnictwo: Da Capo
Wonderful
romans, narzeczona
shaloma

Po latach wojennej tułaczki dzielny lord Merrick zamierza osiąść w zamku Camrose na walijskim pograniczu i wieść spokojny żywot u boku posłusznej żony. Gdyby choć trochę znał swoją narzeczoną, nie byłby tak naiwny, by wierzyć, że spokój i posłuszeństwo to pojęcia, które w jakikolwiek sposób można powiązać z lady Clio. Już przy pierwszym spotkaniu ze swą oblubienicą lord Merrick powinien zdać...

Już przy pierwszym spotkaniu ze swą oblubienicą lord Merrick powinien zdać sobie sprawę, że niebezpieczeństwa i przygody, czekające go u boku przyszłej żony, są tysiąc razy groźniejsze niż wojny, w których brał udział.

[wyd. Da Capo]

źródło okładki: google

kasik | 2015-05-22

Książka zapowiadała się bardzo fajnie, później było trochę dłużyzn i tak na prawdę nie wiele się działo. Za to na koniec, jakby autorka chciała nadrobić stracony czas, zrzuca na czytelnika dramatyczną bombę za bombą. Wcale nie odpowiadając na kilka nasuwających się pytań, więc czuję się troszkę rozczarowana.

Sabinka | 2011-02-01
Na półkach: Z biblioteki, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Moje spostrzeżenia są bardzo proste, uwielbiam takie klimaty. Wiek XIII jest niesamowity, opisy zamków, zwyczaje i obyczaje jakie tam panują dają niepowtarzalny klimat. Choć nie podoba mi się zawłaszczanie kobiet to i tak chętnie się przenoszę do innych epok...Uwielbiam sobie wyobrażać te wszystkie szczegóły związane z wystrojem wnętrza zamku, ubiorem dam ehhh....
Książkę polecam tylko tym, którzy kochają te klimaty.

Iwona | 2013-06-03
Przeczytana: 28 maja 2013

Momentami bardzo zabawne dialogi, co jest dla mnie największym plusem. Historia ciekawa z dramatem i nadzieją w tle, nawet wzruszająca. Od razu pokochałam bohaterkę i za jej postać wielki plus. Zakończenie szczęśliwe, ale minus za epilog psuje całe wrażenie.

aleksawesola | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Ksiazke przeczytalam, ale ponownie po nia nie siegne. Czasy sredniowiecza, to zdecydowanie nie moja epoka. Trudno mi powiedziec cokolwiek o glownych bohaterach, gdyz nie potrafilam wczuc sie w klimat ksiazki i przezywac napotykajace glowne charaktery perypetie. Zabawnym akcentem jest stara druidka Gladdys dokuczjaca Rogerowi, ktorego historia jest opisana w drugim tomie tej serii - Krag.

Kasia W-ka | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, Cz.1, Cykl Cuda (+)
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Akcja trochę rozwleczona, bezsensowne historie, które nic nie wnoszą do świata bohaterów, ale śmiechu co nie miara. Uśmiałam się do łez.

Kasjopeja | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012
karjola | 2013-07-26

Jest przezabawna. jedyna autorka, której powieści historyczne naprawdę wywołują salwy śmiechu:)naprawdę polecam:)

Pheronike | 2013-02-05

Bardzo przyjemnie się czytało. :) Autorka jak zawsze spisała się na medal.

Paulina | 2016-10-07
Na półkach: 2016, Przeczytane