Trzy tygodnie w Paryżu

Wydawnictwo: Muza
Three weeks in Paris
83-7319-341-3
dona

Barbarę Taylor Bradford już dawno uznano za najlepszą współczesną kronikarkę życia kobiet. „Trzy tygodnie w Paryżu” to pasjonująca historia czterech kobiet, która wzbudza silne emocje i zachwyca intrygą. Alexandra, Kay, Jessica i Maria studiowały w renomowanej Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu. Pod wymagającym, ale troskliwym okiem Anyi Sedgwick rozwijały swoje rozmaite talenty artystyczne...

Alexandra, Kay, Jessica i Maria studiowały w renomowanej Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu. Pod wymagającym, ale troskliwym okiem Anyi Sedgwick rozwijały swoje rozmaite talenty artystyczne w ekscytującej atmosferze szkoły. Choć w czasie studiów łączyła je serdeczna przyjaźń, po dyplomie rozstają się we wrogiej atmosferze i rozjeżdżają w różne strony świata. Zaproszenie do Paryża po latach na obchody osiemdziesiątych piątych urodzin Anyi budzi w każdej z nich mieszane uczucia. Spotykają się jednak i podczas trzytygodniowego pobytu w Paryżu odwiedzają ulubione niegdyś miejsca, odnawiają dawne przyjaźnie, odnajdują młodzieńcze pragnienie przygód i dawne przeczucie nieograniczonych możliwości.

Abyss Glimmer | 2015-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Barbara Taylor Bradford urodzona w Wielkiej Brytanii uosabia sobą umiłowanie piękna i zbytku z poszukiwaniem splendoru i elegancji. W wieku zaledwie siedemnastu lat pojechała po raz pierwszy do Paryża, żeby napisać relację z pokazów mody dla "Yorkshire Evening Post". Mając dwadzieścia lat, prowadziła dział mody w londyńskim tygodniku "Woman's Own". A kiedy napisała Kobietę majętną (1979), pierwszy ze swoich bestsellerów, była już autorką siedmiu książek na temat urządzania domu i etykiety. Ale to literatura piękna zapewniła jej trwałe miejsce w sercach kobiet na całym świecie, w tym i w Polsce, gdzie przetłumaczono szereg jej bestsellerów, m.in. Kariera Emmy Harte, Akt woli, czy Kobiety jego życia.

Kiedy postanowiłam przeczytać Trzy tygodnie w Paryżu spodziewałam się lekkiej książki, która umili mi mój wolny czas. Z przyjemnością mogę napisać, że się idealnie sprawdziła. Autorka posługuję się bardzo przystępnym i ładnym językiem, dzięki czemu bardzo dobrze się ją czyta. Zanim...

kruszyna | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Czytając opis książki nie zachęcała mnie do czytania, ale wiedząc że książki Barbary Bradford są naprawde dobrę w końcu ją przeczytałam. I nie żałuję! Jak zaczęłam to nie mogłam się oderwać. Kolejna książka o kobiecej przyjaźni, Paryżu, miłości. Cudowna. Oczywiście wszystkie bohaterki są piękne i bogate, ale to nic. Można się przenieść do cudownego świata miłości, piękna i bogactwa. Chociaż książka opowiada historię 4 przyjaciółek, to głownie fabuła kręci się wokół jednej z nich - Alex i jej niespełnionej miłości. Jest to cudowny wątek. Nie mogłam się doczekać ja będzie wyglądało jej pierwsze spotkanie po latach z ukochanym Tomem. Czy w końcu będą razem czy też nie. Każda z przyjaciółek ma pasjonująca historię przez którą cierpiała, ale wszystko kończy się moim ukochanym happy endem. Gorąco polecam na te chłodne zimowe wieczory :)
Wciągająca: 1-6: 5,5
Przyjemnność czytania: 1-6: 5
Fabuła: 1-6: 5

Agnieszka Stańska | 2015-12-27

Książka, z tych, które po przeczytaniu należy zostawić w jakimś widocznym miejscu, żeby ktoś sobie mógł ją wziąć i zabrać z naszych oczu. Nudna, dość przewidywalna historia, akurat do przeczytania na raz i do zapomnienia. Wszyscy są od początku szczęśliwi, bogaci, dobrze ustawieni. Jest dość sztuczny konflikt, który urasta do problemu porównywalnego z wybuchem wojny, a potem szybkie i proste rozwiązanie. Happy end i fajerwerki. Nic szczególnego.

Lady_B | 2012-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo króciutka, bardzo lekka, bardzo pozytywna, bardzo wakacyjna, w sumie fajna - mi idealnie podpasowała do spędzenia z nią upalnego dnia

naranja | 2011-02-26

Kiedy zobaczyłam coś z literatury kobiecej z Paryżem w tle, wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Każda z czterech kobiet to inna historia, inne problemy a przede wszystkim niedokończone sprawy pozostawione w stolicy Francji. Każda z nich poszukuje czegoś innego, a urodziny Anyi to okazja do konfrontacji nie tylko skłóconych przed laty przyjaciółek, ale także bezpośredniej konfrontacji z własnymi obawami.
Początek mnie nie zachwycił, może szukałam czegoś wiecej, albo nie wystarczająco wczułam się w klimat książki. Jednak od fragmentów związanych z historia Anyi wszystko podobało mi się coraz bardziej. Narracja, kreacja bohaterów. Te historie intrygują. Choć jeśli miałabym wybierać, najbardziej podobały mi się historie Kay i Marii. Trudno napisać, że "są bardziej autentyczne" biorąc pod uwagę, ze ta historia to fikcja. Ale może napiszę, że są bardziej wyraziste. Jessica i Alexa są banalne, a może wynika to ze zbytniej idealizacji. Choć kto tutaj nie jest wyidealizowany?...

Przeczytana: 25 lutego 2015

Pomysł na książkę fajny, 4 a nawet 5 ciekawych kobiet.. Jednak jak dla mnie pierwsza część książki ciągnie się niemiłosiernie.. A później poznajemy szczegółowe losy bohaterek, które momentalnie się rozkręcają i kończą.. Wszystko co przez tyle lat nie było rozwiązane, rozplątuję się w przeciągu kilku dni (paru stron)..

Moondance | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016