Długo i szczęśliwie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Someone Wonderful
Długo, szczęśliwie
niebieska

Poruszająca opowieść o dorastaniu do miłości. Niezwykle splątane losy sześciu osób, pięciorga dorosłych i niewidomego chłopca, szukających – każde po swojemu – miłości i szczęścia. Wszyscy oni, nawet dziecko, dźwigają własny bagaż przeżyć i doświadczeń, odmienny, ale jednakowo trudny. Każda chwila stawia ich przed niełatwymi wyborami. Autorka śledzi ich losy i życie wewnętrzne ze znakomitą znajomością psychiki ludzkiej, ze zrozumieniem słabości i wzlotów, z lekką ironią i nie bez goryczy. Czy bohaterom tej powieści uda się odnaleźć swoje „długo i szczęśliwie” i co to w ogóle jest szczęście?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

aleczka | 2014-12-19
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Dobre, babskie czytadło:) dramat, cierpienie, miłość...Trochę uśmiechu i łez. Polecam!

Przeczytana: 24 grudnia 2010

Książka na samym początku wydała mi się mało wciągająca, sprawiała wrażenie kolejnego czytadła idealizującego sielankowe krajobrazy południa Włoch i peanu na cześć życia na południu Europy, jak te wszystkie inne książki spod znaku "Pod słońcem Toscanii", sugerujące, ze w innych miejscach świata nie da się pięknie żyć. Tylko trzeba koniecznie wyjechać na południe.
Wrażenie takie odniosłam z powodu pierwszej sceny - ciężarna Lily pracuje nieśpiesznie w ogrodzie, przygląda jej się, z obowiązkowym dobrotliwym usmiechem na twarzy, starsza pani, Grace. Czuć w powietrzu spokój, harmonię, a ciąża jest ukoronowaniem długiej drogi przez mękę i nagrodą za wytrwałość.

Zaczęłam czytać dalej dość zniechęcona, ale postanowiłam, że dam książce szansę, przeczytam przynajmniej 100 stron i jeśli nadal bedę się męczyć, odłożę i już.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy zanim się spostrzegłam, machnęłam tych stron 200 i nadal chciałam się dowiedzieć, jak te dwie kobiety - Lily i Grace - dojdą do ładu...

Aleksandra | 2011-12-06
Przeczytana: 2011 rok

Tytuł, okładka i opis z okładki sugerują ckliwe romansidło. Kierując się tą sugestią odkładałam lekturę na później. Dałam się zwieść - choć nie do końca.

Lawinę wydarzeń zapoczątkowuje wypadek, w wyniku którego dwie bohaterki tracą najbliższych: Grace - swojego męża, sześcioletnia wówczas Lily - matkę. Grace postanawia zaopiekować się Lily, co z jednej strony oznacza dla dziewczynki szczęśliwe dzieciństwo pełne ciepła i miłości, z drugiej - okaże się związkiem trudnym, który w przyszłości będzie kosztował ją sporo zmartwień. Ciotka Grace jest bowiem mało poważnym człowiekiem. Po śmierci męża wszystko podporządkowuje znalezieniu mężczyzny swego życia. Lily jest świadkiem wielu nieudanych związków, załamań i upadków swojej ukochanej opiekunki i wytrwałą pocieszycielką w takich chwilach. Grace to czarująca, serdeczna kobietą pełna dobra, która jednak nie potrafi docenić siebie. Swoją wartość dostrzega tylko przeglądając się w oczach innych mężczyzn. Wreszcie, po wielu odrzuceniach,...

nela | 2015-06-14

Jedna z książek,która w moje ręce trafiła zupełnie przypadkiem. Znaleziona podczas porządków w pracy,na zasadzie "Wezmę,może będzie ciekawe". No i muszę przyznać,że było nawet bardzo. Historia dwóch kobiet,jednej starszej,drugiej sporo młodszej,które kochały się jak matka i córka,choć nie były ze sobą aż tak blisko spokrewnione.Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron zaczęłam się obawiać,że trafiłam na jakieś romansidło,ale autorka zupełnie rozwiała moje wątpliwości. Stworzyła bowiem opowieść o poszukiwaniu miłości,zaakceptowaniu siebie takim jakimi jesteśmy,o cierpieniu,chorobie,trudnych decyzjach i i sytuacjach na pozór bez wyjścia. Z każdą stroną chciałam wiedzieć więcej,a ciekawiło mnie to tym bardziej,że opowieść snuła główna bohaterka powieści. Poza tym klimatyczne Włochy w tle dodały tylko uroku tej książce. Ogólnie rzecz ujmując,dziewczyna i jej przybrana ciotka mieszkają razem,piętro wyżej mieszka brat ciotki z żoną i niewidomym chłopcem. Ciotka często się...

Stokrotka | 2016-06-19
Przeczytana: 02 marca 2015

O miłości, o chęci zrozumienia, o poszukiwaniach własnego szczęścia.
Ciągła pogoń za uczuciem, za bliskością nieraz przeradza się w kompletne zagubienie. To raczej smutna lektura. Czyta się dobrze, jednak to "długo i szczęśliwie" nie jest łatwo odnaleźć, bo albo goni się za iluzją, albo znajduje się w zupełnie innym miejscu i okolicznościach.

kachazet | 2013-12-09
Przeczytana: 28 października 2013

Podchodziłam do tej książki kilkakrotnie. Mam tak chyab za każdym razem, kiedy jakiś tytuł trafia do mnie nie poprzez "drogę kupna". Nie wiem bowiem, z czym mam do czynienia.

Vendie | 2014-02-19

Książka pełna opisów, emocji, i dramatu, to chyba jedyne słowo które mogłoby opisać tą książkę jeden wielki dramat, nie polecam

joanna453462 | 2012-02-16
agaszk | 2015-07-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2015

Piękna wzruszająca książka , wciąga w zagmatwane losy bohaterów,które są przedstawione bardzo realistycznie. Nie znalazłam nigdzie informacji o ekranizacji tej powieści , ale cały czas miałam wrażenie , że gdzieś to już widziałam .

Natalia_Łuczak | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016