Marilyn Monroe. Biografia

Wydawnictwo: Prima
83-7152-068-9
Olala

Autor ujawnia wiele nieznanych faktów z trzydziestu sześciu lat życia Marilyn: owianego tajemnicą okresu dzieciństwa i dojrzewania, małżeństw z marynarzem Jimem Doughertym, legendą sportu Joem DiMaggio i dramaturgiem Arthurem Millerem, związków z producentami, aktorami, artystami i politykami, nie wyłączając braci Kennedych .Rzuca też całkowicie nowe światło na rzeczywiste okoliczności jej śmierci-bardziej niezwykłe i przerażające niż cokolwiek, co mógłby wymyślić hollywoodzki scenarzysta.

Dominika | 2013-09-24

Najlepsze biografia jaką czytałam o M.M.

Lisbeth | 2014-12-09
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Zabierając się za te książkę nie wiedziałam o Marilyn Monroe kompletnie nic, miałam po prostu ochotę przeczytać jakąś biografię.Przed wyjściem do biblioteki poszłam do pokoju mojej siostry- wisi tam ogromny obraz przedstawiający nie kogo innego jak samą Monroe wtedy właśnie naszła mnie myśl -a może biografia Marilyn Monroe? czemu nie...i tak sięgnęłam po książkę pt. "Marilyn Monroe-Biografia" autorstwa Donalda Spoto.Ale do rzeczy,tak jak wspomniałam to pierwsza przeze mnie przeczytana książka na temat tej aktorki,więc chcąc czy nie żadnego innego porównania nie miałam, nie mniej jednak książka zrobiła na mnie wrażenie bardzo rzetelnej i ciekawej,nie odkryje niczego nowego jeśli powiem,że jak każda biografia również i ta, zawiera masę dat,spotkań towarzyskich i wypełniona jest niemalże po brzegi informacjami z życia zawodowego( praca w terenie, kręcenie filmów,reżyserzy,producenci) i osobistego aktorki(trzykrotnie zamężna ), wszakże bez tego, nie była by to biografia prawda? Ale...

wymazana | 2014-02-05
Na półkach: Przeczytane, Marilyn Monroe

Dość obiektywna podobno (powtarzam teraz głos wielu ludzi) - bo marginalizuje wątek romansu z Kennedym, bo ewidentnie zrzuca dużo winy za śmierć Marilyn na jej lekarza i gospodynię, którą zatrudniała... Obiektywna, to znaczy, że tak rzeczywiście było... Ale jak wiemy, "fakty nie istnieją - są tylko interpretacje". Uważam jednak, że nie jest to biografia tak wciągająca i sprawnie napisana jak "Skłócona z życiem" czy "Marilyn. Ostatnie seanse".

Paulina Król | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Bardzo szczegółowa, pełna ciekawostek i anegdot biografia. Odniosłam wrażenie, że jest to prawdziwa historia MM, kobiety, która od dawna mnie intrygowała i zadziwiający, a przy tym odrobinę magiczny był dla mnie jej fenomen. Odkryłam, że pod otoczką seksapilu, uroku i niewątpliwego talentu kryła się nieśmiała, niezbyt pewna siebie, pełna obaw i strachu dziewczynka. Bardzo polecam tę książkę osobom, które chcą odkryć nieco więcej na temat niezwykłej kobiety i niewątpliwej gwiazdy kina jaką była MM.

tereska | 2014-03-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 marca 2014

"Miałam nauczycieli i ludzi, którzy nade mną górowali, ale ja nie byłam lepsza od nikogo. Zawsze mi się wydawało, że jestem nikim i jedynym sposobem, żeby zostać kimś, było - cóż, stać się kimś innym. Chyba dlatego chciałam grać". Marilyn Monroe.
Fenomenalna biografia. Chyba najlepsza. Polecam.

MissBrasil | 2011-12-08

MM taka piękna, bogata, zachwycająca mężczyzn, a jednocześnie smutna, zagubiona i pragnąca aby każdy ją kochał i akceptował. Jeśli ktoś tak jak ja uwielbi gwiazdy dawnego Hollywoodu to musi koniecznie przeczytać biografię tej najsłynniejszej blondynki na świecie, można się z niej dowiedziec wielu ciekawych rzeczy na temat jej życia i osobowości.

ElsieMarina | 2013-02-15

Obecnie coraz trudniej dostępna, według mnie najbardziej rzetelna i wiarygodna biografia MM jaką czytałam.

toxicana92 | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: listopad 2011

Jest to chyba najlepsza jak do tej pory biografia Marilyn Monroe. Autor bazuje przede wszystkim na dokumentacji i relacjach osób mających rzeczywiście styczność z Marilyn.
Polecam - lektura podstawowa!

Agnieszka | 2014-06-04

polecam. dobrze napisana biografia. warto przeczytać i zobaczyć marilyn z innej strony, nie tylko sex bomby.

Dotka76 | 2012-05-17
Przeczytana: 17 maja 2012

Słaba choć szczegółowa. Niekiedy naiwność autora powodowała irytację, aż w końcu dałam sobie spokój z czytaniem.
Usprawiedliwiał swoją bohaterkę, jak mógł. Ofiara wszystkich i wszystkiego. A moim zdaniem postać MM jest tak sama w sobie tragiczna, że mimo ogromnej agresji do środka i na zewnątrz (o czym nie za dużo w tej lekturze lub naiwnie tłumaczone), broni się sama. Więc mógł sobie darować.
Jeśli zakłada, ze po jego książkę sięgną inteligentni ludzie oczywiście.