Moje życie z Madonną

Tłumaczenie: Maria Frączak
Wydawnictwo: Hachette
Life with My Sister Madonna
978-83-7575-607-4
madonna, piosenkarze, muzyka, film, biografia
Alicja

Książka, która stała się bestsellerem na długo przed jej publikacją. To pozycja nieautoryzowana, napisana przez brata gwiazdy. Pokazuje Madonnę z bliska, z perspektywy osoby, która przez 47 lat nie odstępowała jej na krok (Christopher był najbardziej zaufanym asystentem gwiazdy do czasu, gdy w życiu siostry pojawił się Guy Richie). Jaka jest jedna z największych skandalistek naszych czasów?...

Jaka jest jedna z największych skandalistek naszych czasów? Co robi, gdy gasną światła rampy? Z kim było jej dobrze i dlaczego rozpadło się jej małżeństwo? Ciccone opowiada, że Madonna nie stroni od narkotyków, jest zakochana w Gwyneth Paltrow, a małżeństwo z Guyem to wielka farsa. Książka zawiera najpikantniejsze szczegóły z życia Madonny, opowieści o romansach, skandalach i kolejnych mężczyznach. W tle najsłynniejsze nazwiska show-biznesu! Wszystko to opowiedziane jest ciętym językiem. Wyjątkowo smakowity kąsek!

[Wydawnictwo Hachette, 2009]

Muminka | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Biografie, 2014
Przeczytana: 07 lipca 2014

Brat Madonny odsłania kulisy ich współpracy oraz dzieciństwa. Demaskuje różne mity czy zmyślenia które sobie kreowała piosenkarka. Ich trudna relacja pełna wzlotów i upadków znajduje się w centrum akcji. Dzieciństwo i młodość mieli burzliwe. Wcześnie rodzinę Ciccione dotknęła tragedia, gdy Madonna miała zaledwie 3 latka a Christopher rok, ich ukochana mama umarła na raka. Ojciec został sam z szóstką potomstwa ( Paula, Melanie, Marty, Anthony, Chris i madonna) więc szybko podjął decyzję i ożenił się z ówczesną pielęgniarką żony, Joan, i dochował się z nią dwójki dzieci (Jennifer i Mario). Rodzeństwo kochało obie babcie, babcię Micheline i Elsie Mae ( ze strony marki) które ich wychowywały.
Madonna z racji podobieństwa do zmarłej matki była ulubienicą taty, który wiele jej wybaczał. Już gdy miała naście lat, stworzyła z Chrisem wspólny front- chciała uczęszczać na lekcje gry na fortepianie, zaczęła lekcje baletu a brat towarzyszył jej na tej drodze. Niejako go ukształtowała...

agiwka | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Ta książka czarno na białym pokazuje coś, czego wszyscy się domyślamy - wokół sławnych i potężnych ludzi zawsze kręci się mnóstwo sępów, czyhających na okruchy z "pańskiego stołu". Nie inaczej jest w tym przypadku -można pracować na swoje nazwisko i zarabiać na życie własnym talentem, można również być "party boyem" z roszczeniowym stosunkiem do świata i własnej siostry,o której zawsze można napisać książkę, kiedy zabraknie kasy. I tyle. Pan Ciccone nie wzbudził mojej sympatii, ale "Moje życie z Madonną" czyta się szybko i nawet wciąga.

Alicja | 2010-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2010

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie znajomy-wielki fan Madonny. Ja tak szczerze powiedziawszy to za Madonną nie przepadam, a po przeczytaniu tej książki lubię ją jeszcze mniej. Ale za to uwielbiam biografię, bo z nich można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy, zwłaszcza, jeśli są nieautoryzowane.

Kluczowym zdaniem jest stwierdzenie autora, iż urodził się jako syn swojej matki a umrze jako brat swojej siostry. Cała więc historia skupiona jest wokół Madonny, jej życia, poczynań, pierwszych kroków w karierze. To jest niewyobrażalne jak ona potrafi manipulować ludźmi, skupiać całą uwagę tylko na sobie.

Na początku czytania jej brat wzbudza politowanie, zastanawiające jest to jak człowiek może dać sobą tak pomiatać, w jakim celu, czy bratersko-siostrzana miłość może sięgać aż tak daleko? Jak to jest możliwe, iż jedna osoba może rzucić wszystko na dźwięk jednego słowa? Jeden telefon wystarczy. Co więcej jak można kogoś tak wielbić? To tak jakby ktoś pluł w ci w twarz a ty...

ciociasamozloeluta | 2015-03-10

Bestseller, ktory na dlugo przed ksiazki wydaniem. Bowiem ksiazka to raczej zal za uraconym majatkiem Christophera i za jego dawnym, dobrym zyciem.
Madonna obdarzyla zaufaniem brata ale ten obrazony jest na Guya Ritchiego. Zerwal wspolprace z siostra. No chyba to nie jeden powod do zerwania pracy. Drugi to narkotyki i wystawne zycie Christophera. Jak to wiemy od milosci do nienawisci bardzo krotka droga i slynne rodzenstwo musialo sie rozstac. Ksiazka byla pisana na zamowienie i oprocz skandali i czczych gadek brak dowodow. Zycie Madonny znamy z telewizji, muzyki i biografii Taraborreliego. Ksiazka tylko dla fanatykow Madonny. Prawdziwi fani oddzielaja ziarno od plew. Nie ruszaja tu ani opisy cietego jezyka gwiazdy ani rozkoszne imprezy badz kokainowe wyczyny bogow sceny muzycznej XX wieku. Life with my sister Madonna miala byc historia opowiadajaca o kobiecie o wielu maskach. Pelnej sprzecznosci kobiety, ktora raz to prowokuje a raz jest matka pelna geba. Neurotyczki...

Arjun | 2013-02-04

Mam mieszane uczucia co do tej książki, w zasadzie to nie jest książka o Madonnie, a o jej bracie.
Problem z Christopherem jest taki, że w życiu powinęła mu się noga, zawładnęły nim nałogi, i jest zły na siostrę, że ta dała mu ultimatum, albo weźmie się za siebie i skończy z nałogiem, albo się pożegnają.
Brat Madonny wybrał drogę do samozniszczenia i jest zły na Madonnę, że ta odcięła go od swoich pieniędzy.
Postanowił więc pożalić się całemu światu na to jaka ta jego siostra jest niedobra.
Generalnie przez całą książkę robi z siebie ofiarę, nie widząc swoich własnych wad.
Plusem tej książki jest jednak to, że daje nam jakiś wgląd na to jak wyglądało życie młodej Madonny, zanim zawładnęła rynkiem muzycznym :)

Rever | 2014-05-25

Niestety, chociaż bardzo cenię Madonne jako osobę, która wywarła ogromny wpływ na muzykę i kulturę, to książkę czytałam co raz bardziej znużona. Autor - brat piosenkarki - obiecuje pikantne informacje, a tymczasem otrzymujemy puste historie. Na zmianę - jak to wspaniale, że mu pomogła w karierze i pojawiała się w trudnych dla niego momentach / jak to fatalnie go traktowała i wykorzystywała. Czułam się jak na rollercoasterze, gdzie na zmianę jest uwielbienie i nienawiść, czego efekt jest taki, że nie wiem ile z napisanych przez niego informacji jest zgodnych z prawdą, a ile wynikiem prywatnej zemsty wobec siostry.

P.S. Potrzebowałam na zajęcia informacji o piosence Vogue - okoliczności w jakich powstała oraz historii teledysku. Nie wiem jak w biografii Madonny może być jedno zdanie dotyczące jednej z najważniejszych piosenek lat 90, ale ok... :/

Degamisz | 2014-04-12
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Nie ma to jak dorobić się na słynnej siostrze. Czyta się nieźle ale ile w tym prawdy a ile chęci zysku?

CezaryJ | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Christopher, brat Madonny postanowił napisać książkę na wzór autobiografii umieszczając w niej jedynie te wątki, które dotyczą związku z siostrą. Książka jest napisana ciekawie i potrafi momentami bardzo wciągnąć. Czyta się bardzo przyjemnie także z powodu wielu tajemnic Madonny, o których wcześniej nie było zbyt głośno. Myślę, że warto przeczytać książkę i polecam ja nie tylko fanom Madonny, ale także tym, którzy chcieliby poznać jak od kulis wygląda tzw. showbiznes. Zakończenie mnie osobiście nieco rozczarowało, ale mimo wszystko oceniam książkę jako dobrą.

Ciekawa ksiazka. Brat opowiada o swoich relacjach z siostra- Madonna.

ZielonaCytryna | 2012-04-02
Przeczytana: 30 marca 2012

To, że Madonna zmieniła kobiecą scenę muzyczną i że stała się ikoną i marką samą w sobie, jest faktem niepodlegającym jakiejkolwiek dyskusji. Jednak o tym, czy przy okazji jest osobą dobrego serca, dyskutować można jak najbardziej. Zwłaszcza, że z jej nieautoryzowanej biografii wyłania się obraz kobiety bezwzględnej, nie szanującej ludzi, a mimo to wymagającej bezustannej atencji względem siebie.

„(…) prawdziwą królową wszech czasów jest właśnie ona – Madonna Louise Veronica Ciccone.” (str. 9)

Czytanie biografii Madonny momentami powodowało we mnie wrażenie, że oto mam przed sobą hymn pochwalny ku czci artystki. Christopher Ciccone opowiada o swoim życiu w cieniu siostry i wydawać by się mogło, że już od najmłodszych lat był jej największym fanem i stale zabiegał o jej względy. Mimo, że Ciccone od czasu do czasu używa sobie na niej, nie szczędząc słów krytyki wobec jej zachowania, to jednak czytając jego opowieść trudno jest pozbyć się wrażenia, że Madonna stała się dla niego...