Szalone życie nastolatki

Cykl: Sekretnik (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Posh and Prejudice
WhiteOleander

O RANY! Właśnie zdałam wszystkie egzaminy w gimnazjum! Tata i Cava-Sue są przejęci jak nie wiem co. Murphy jest pewny, że ściągałam. Mama robi minę pod tytułem: "Psi zadek". Od razu widać, że nie jest zadowolona. Liceum Mayflower, oto nadchodzę! Najwyższy czas, żeby pozbyć się złotych kolczyków oraz samoopalacza w spreju , kupić sobie długi szalik, kilka zeszytów A4 i nowy piórnik. Shiraz Bailey Wood wkracza w nowy etap.

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: Nasza Księgarnia

Mimo, że jest to druga część serii, przeczytałam ją jako tom pierwszy. Głównie dlatego, że ją pierwszą zobaczyłam w księgarni. Nie miałam pojęcia, że przedtem Autorka napisała jeszcze jedną część. No i ta pierwsza stała się ostatnią. Nieważne.
Shiraz stała się moją przyjaciółką. Podczas czytania zauważyłam, że mamy podobne problemy i zainteresowania. W sposób podobny do niej oceniałam osoby poznane w trakcie czytania książki.
Potoczny język i przejrzyste strony sprawiają, że książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Czasami śmiałam się do rozpuku, czasem naprawdę współczułam Shiraz.
Bardzo spodobało mi się jej imię. Nawet przez jakiś czas wiele osób tak na mnie mówiło. W pewniem sposób Shiraz Bailey Wood ukształtowała obecną mnie. Poza tym przejęłam od Shiraz (nie w całości, tylko częściowo) sposób bycia i mówienia. Ba, nawet zaczęłam prowadzić pamiętnik. Bo gdyby ktoś chciał w przyszłości nakręcić moją biografię, przydałoby mu się mnóstwo szczegółów.

kroasia | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

"Sekretnik" Grace Dent na przekór beznadziejnemu tytułowi i okładce nie jest dziecinny i głupi. Główna bohaterka Shiraz ma 17 lat i pochodzi z dość ubogiej rodziny. Niespodziewanie dla nie niej samej zdaje dobrze egzaminy, dzięki czemu może iść do liceum. Książka opowiada o jej zwariowanej rodzinie, prawdziwych przyjaciołach, kochającym chłopaku, ale też o młodzieżowych gangach i fałszywych ludziach. Pokazuje jak ważne jest bycie panem własnego losu i spełnianie marzeń. Powieść jest napisana w formie pamiętnika. Język jest lekki i młodzieżowy. Gorącom polecam. Nie oceniajmy książek po okładkach! :)

Ervisha | 2011-05-31

Sięgnęłam po nią mając nadzieję, że będzie lepsza od poprzedniej części. Jednak przysłowie się sprawdziło "Nadzieja matką głupich". Książka tak samo nudna jak i poprzednia. NIe sięgnę po kolejne części bo to strata czasu.

Rosie | 2015-05-23

Czytałam ją będąc jeszcze w podstawówce . Cóż , książka luźna i przyjemna . Łatwa . Opowiada o nastoletniaj Shiraz i jej życiu . Polecam dla dziewczyn od 10-12 lat :).

Yuuki | 2012-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Tak, w tym miesiącu wzięło mnie na sekretniki. A dobrze pamiętam, jak kiedyś czytałam "Pamiętnik księżniczki". Zwykle takie pamiętniki piszą strasznie zdruzgotanie dziewczyny, które dosłownie przepraszają, że żyją. Tutaj tak nie było. Co prawda narratorka była trochę pokręcona (jak to każda dziewczyna), ale dostarczyła mi dużo humoru i sprawiała, że z przyjemnością ją czytałam. Jeśli chodzi o ten typ sekretnika z pewnością przeczytam kolejne części. I wam też radzę, szczególnie dziewczynom, które mają podobne podejście do mnie, bo daję głowę, że po przeczytaniu tego sekretnika zdanie na temat takich książek zmieni się wam o 180 stopni, albo przynajmniej o 90 ;D.

agabalu | 2013-07-20
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka nie powala na kolana ... Można ją przeczytać jeżeli nie wymaga się zbyt wiele od książek . No cóż , szkoda ... Niektóre momenty są ciekawe i zabawne ale to za mało ! :(

Najeyra | 2013-08-26

Przeczytałam dosyć dawno ,ale pamiętam ,że była miła , przyjemna i łatwa w czytaniu.

Delirium | 2011-07-12
Przeczytana: 13 lipca 2011

Wymiękłam po 50 stronach. Książka jeszcze gorsza od poprzedniej części. Po kolejne już nie sięgnę.

Mila | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam

Książka w bardzo dobrym stanie.Niezniszczona. Cena sklepowa to 24,90. Moja cena to 17 zł.;)

Zuza | 2011-08-21
Przeczytana: 15 kwietnia 2011