Za fajna na szkołę

Tłumaczenie: Anna Nowak
Cykl: Sekretnik (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Too Cool for School

W życiu Shiraz Bailey Wood i Carrie Draper same zmiany! Rzucamy szkołę, znajdujemy pracę w Londynie i NA zAWSzE wyjeżdżamy z Essex! O rany. STRASzNIE się cieszę! Wysłałam zgłoszenie do agencji pracy tymczasowej, a na razie opracowuję plan na życie. Carrie ma już nagrane miejsce w Akademii Wizażu. Nie mogę się doczekać mieszkania razem z nią! zabieram pamiętnik, żeby móc opisać każdą chwilę życia w wielkim mieście&hellip, Shizza i Carrie podbijają świat, ale NIGDY nie przestają być sobą.

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: Nasza Księgarnia

I po raz kolejny mogłam się spotkać z Shiraz. Długo czekałam, aż będę mogła przeczytać pierwsze słowa kolejnego pamiętnika Brytyjki. Kiedy już trzymałam tę nową, ślicznie pachnącą książkę w łapce, nie posiadałam się ze szczęścia.
Jak zwykle język jest raczej młodzieżowy. I mnie to jak najbardziej odpowiada. Sama jestem nastolatką, więc nie miałam żadnych problemów ze zrozumieniem poszczególnych wyrazów. Wiele uczuć Shiraz znam z własnego doświadczenia.
Zdecydowanie największym plusem jest wyjazd panny Wood do Londynu. Kocham to miasto! A dzięki tej książce dowiedziałam się, że wcale nie jest takie piękne. Można spotkać tam również ludzi w trudnej sytuacji życiowej.
Bardzo lubię książki w formie pamiętnika. To kolejny duży plus.
Podsumowując, książkę jak najbardziej polecam. Jak w poprzednich częściach nie zabrakło tu humoru. Uwielbiam czytać pamiętnik Shiraz (co może trochę głupio zabrzmiało).

Gąska | 2012-05-30
Przeczytana: 25 maja 2012

Lekka, niekoniecznie dla nastolatek, wesoła książka do przeczytania od deski do deski za jednym zamachem. Osobiście lubię teksty pisane w formie pamiętnika. Polecam szczególnie dla osób które ostatnio postanowiły zmienić coś w swoim życiu.

Yuuki | 2012-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2012

Bardzo sympatyczna książka. Momentami nie potrafiłam powstrzymać śmiechu :). Taka zwykła pozycja o bzdetach idealnie nadaje się na wakacje polecam ;).

Klaudia17 | 2013-10-19
Przeczytana: 2009 rok

Czytałam tę książkę kilka lat temu. Wtedy wydawała mi się niezła, ale chyba już chyba wyrosłam z powieści tego typu. Historie z powieście intrygują, ale gdy ma się z czternaście lat. Tak powinno być, wszak to książka przeznaczona właśnie dla wczesnej młodzieży/

fear | 2011-05-08

Perypetie głównej bohaterki śmieszą, bawią i oczywiście wzruszają. Shiraz jest bardzo ujmującą i trochę roztrzepaną osóbka, która od razu zdobyła moją sympatię. ;) Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Ja sama pochłonęłam ją w jeden dzień.

Alex | 2013-07-15
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo śmieszna. Świetna na nudne wakacje. Polecam!

Iruku | 2011-08-09
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Chyba najlepsza z tej całej pokręconej serii.

Tiger | 2012-08-19
Na półkach: MOJA PÓŁKA, Przeczytane
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Pękałam ze śmiechu podczas czytania tej książki.
Rozmyślałam nad kupieniem innych części Sekretnika, bo poprawa humoru gwarantowana!!
BARDZO polecam!!!!

Sylwia | 2014-11-09
Przeczytana: 22 listopada 2014

Jak dla mnie najlepsza część :D

Rosie | 2015-05-23

Kolejne przygody nastolatki ..