Smak miłości

Wydawnictwo: Akapit Press
Love Divided
miłość, Karolina Sobiepanek
Justilla

Lucy właśnie ogłosiła, że jest niezainteresowana chłopcami, ale Mally nie jest taki jak inni. To chłopak z sąsiedztwa, trochę starszy i poważniejszy, i Lucy naprawdę mu się podoba, a przy tym jest piekielnie przystojny. Ratuje ją z opresji, kiedy dokuczają jej złośliwi smarkacze, a potem zawiązuje się między nimi przyjaźń i rozkwita miłość. Wydaje im się, że nic ich nigdy nie rozdzieli. Mally pochodzi jednak z rodziny ciężko pracujących na swoje sukcesy uchodźców z Bangladeszu. Ojciec chciałby go widzieć na studiach w Cambridge. Czy miłość przezwycięży religijne i obyczajowe podziały między ich rodzinami?

źródło opisu: Akapit Press, 2010

Reading_is_sexyy | 2012-03-08

Początek był dla mnie przesłodzony. Obawiam się, że w ostatnim czasie mam dość miłości i ta książka trochę mnie denerwowała. W drugiej połowie książki zaś, jak Lucy za bardzo 'latała' za Mallym i wg. to przypomniała mi się moja sytuacja i ta książka denerwowała mnie. Czytając narzucało mi się pytanie "Dlaczego ona tak myśli? Przecież to myślenie jest głupie?!" No, ale cóż, jakiś tam szczególnych zastrzeżeń do książki nie mam. Rozkręcać zaczyna się gdzieś przy trzecim rozdziale zaczyna się rozkręcać i już potem czytało się ją szybko. :)

Natka | 2015-04-10

Nie przepadam za książkami o miłości i zdania nie zmieniłam. Niektóre rzeczy były zbyt "słodkie" i ledwo się powstrzymałam, żeby jej nie odłożyć, ale końcówka wynagrodziła mi to. Normalnie to takie zakończenie by mnie wkurzyła i przeżywałabym to przez jakieś 2 tygodnie, ale to było o dziwo miłym zaskoczeniem.

Książka ma w sobie to coś co sprawia, że chce się przeczytać ją do końca.

Elliean | 2011-07-27

Książkę podwędziłam mamie. I po kilku stronach zaczęłam się dziwić, co robiła na półce u niej, skoro opowiada o pierwszej miłości. No, ale czytajmy dalej - pomyślałam.

Nawet się nie zorientowałam gdy byłam już w połowie. "Smak miłości" opowiada o pierwszej miłości Lucy, pewnej piętnastolatki mieszkającej w Anglii, której rodzice są po rozwodzie, opiekuje się nią matka a Molly'ego - piekielnie przystojnego chłopaka, mieszkającego niegdyś w Bangladeszu. Mieszkają w sąsiedztwie, ich młodsi bracia się przyjaźnią, ale ich nie łączy nic szczególnego. Do czasu, gdy grupka dziesięciolatków zastępuje drogę Lucy do domu rozrzucając śmieci po ulicy. Z tarapat wybawia ją Molly. Z czasem zaczynają więcej rozmawiać, spędzają czas razem, lecz pan Khan - tata chłopaka - nie przepada za Lucy. Uważa, że dziewczyny, z jakimi wiążą się jego synowie nie powinne być "białe".

Z czasem w ich związku narastają większe problemy. Lucy kocha chłopaka, ale gdy zaczyna jej unikać zastanawia się, czy jest to...

I_Love_Książki_ | 2014-06-25

Jest to piękna książka o prawdziwej miłości. Wciąga i zostaje w pamięci na długo. Chociaż przeczytałam ją ponad rok temu, a po niej sporo innych książek nadal została mi w pamięci.

Opowiada o zwykłej , mało popularnej dziewczynie ,która nagle wpada w oko bardzo popularnemu i lubianemu chłopakowi i wszystko się zmienia. Zakochują się w sobie na zabuj. Jednak potem wszystko nie układa się tak kolorowo jak myśleli...

Asija | 2014-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2014

Ta książka jest świetna. Wyzwala wiele uczuć. Polecam.

InnaInaczej | 2015-04-20
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Smak Miłości to kolejna książka obyczajowa, którą postanowiłam przeczytać. Jak już wiadomo lubi nie, nie lubię czytać książek obyczajowych. Często mnie one męczą i są o typowych nastolatkach, czego też nie lubię. Jednak opowieść pani Clair wciągnęła mnie po same uszy i przeczytałam ją w 3 godziny! Bez odrywania wzroku ( no może przerwa na siku :D ). Co się bardzo rzadko zdarza!

Lucy, rudowłosa dziewczyna, która nie przyciąga szczególnej uwagi, ogłasza, że jest NIEZAINTERESOWANA chłopami.
Kiedy poznaje chłopaka z Bangladeszu, wszystko się zmienia.
Niestety ojciec chłopca jest przeciwny ich miłości.

Miłość jak głosi autorka powieści, jest najpiękniejszą rzeczą i może pojawić się w każdym wieku.
Książka spodobała mi się, jednak nie było to coś czego szukam. Vanessa St. Clair, świetnie przedstawiła, miłość dwojga osób. Jednak treść książki była dla mnie trochę banalna.
Co mnie bardzo zaskoczyło, nie przewidziałam jak książka się zakończy, i nie ukrywam uroniłam trochę...

Kiszka175 | 2014-12-20
Przeczytana: grudzień 2014

Książka opowiada o dziewczynie, która jest mało znana wśród swoich rówieśników. Ogłosiła, że nie chce mieć chłopaka i nie jest żadnym zainteresowana jednak przypadek może zmienić wszystko.
Chłopak z sąsiedztwa jest od niej starszy i bardzo przystojny co u Lucy wzbudza pewne uczucia co do niego. Spotyka ją przypadkiem na ulicy wśród bandy bachorów, które obrażają Lucy. Pomaga jej się ich pozbyć. Później oczywiście uczucia ich obojga zaczynają wariować. Zakochują się w sobie, ale są jak zawsze jakieś problemy, które ciągle narastają.
Myślałam, że jak każda książka i ta skończy się "happy end'em", nie było tak. Z czego się cieszę, bo ostatnie rozdziały książek miłosnych są zawsze trochę przesłodzone. Ta książka prawie co wycisnęła u mnie łzy, co oznacza, że jest warta by ją przeczytać! :)

KiniaBook | 2014-01-07

Książka fajna, lekko się czyta.
Ale dopiero w połowie książki, zauważyłam że chłopak jest czarnoskóry.
Mimo to bardzo fajna książka, to była moja pierwsza książka którą przeczytałam z serii '' love stories ''.
POLECAM.

Other | 2013-01-04

Powiem wam że ta książka można dopisać do tytułu "Króka piłka" tak bym ją nazawała. Jest miłość nastolatków która kończy się źle ponieważ w ich miłośc wchodzą rodzice...polecam dziewczyną które lubią czytać o miłości

Luna2401 | 2016-01-07
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa książka.
Szybko się czyta.
Szkoda tylko, że na końcu para ze sobą zerwała i Mally wyjechał.
Może by do siebie wrócili... :(