Za fajna na szkołę

Okładka książki Za fajna na szkołę Grace Dent
Okładka książki Za fajna na szkołę
Grace Dent Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Sekretnik (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Sekretnik (tom 3)
Too Cool for School
Nasza Księgarnia
2009-01-01
2009-01-01
Anna Nowak
Grace Dent literatura młodzieżowa pamiętnik romans seks

Trzecia część przygód Shiraz i jej znajomych. Tym razem obserwujemy pierwsze zderzenie z dorosłością. Głowna bohaterka zdecydowanie na plus, bardzo pozytywny rozwój postaci- w końcu mamy do czynienia z w miarę ogarniętą nastolatką, tak bardzo inną od tej z 1 tomu (tam jej zachowanie było momentami, za przeproszeniem, g*wniarskie). Również Uma pokazała tutaj swoje dojrzałe oblicze, bardzo polubiłam jej postać w tej części. Natomiast Carrie staje się z tomu na tom coraz bardziej irytująca. Ogólnie ze wszystkich części ta, moim zdaniem, jest najlepsza. Napisana bardzo lekkim językiem, bez przesady w którąkolwiek stronę, nie ma tak mocnych stereotypów jak w poprzednich częściach.

Zdecydowanie najlepsza część tej serii. Do tej pory z chęcią do niej wracam. Przygody Shiraz wchodzącej w dorosłe życie czyta się lekko i przyjemnie, do tego znów łatwo można utożsamić się z bohaterką. Uwielbiam humor w tej książce, oraz sposób w jaki autorka ukazuje zmiany punktu widzenia Shiraz na niektóre rzeczy z biegiem czasu i że dorosłe życie nie jest tak proste ani usłane różami jak się nastolatkom zwykle wydaje.
Jedna z książek mojego dzieciństwa, zdecydowanie polecam.

Jak dla mnie najlepsza część :D

Jak dla mnie najlepsza część :D

Tak!To jedna z moich ulubionych, ale nie jest najlepsza...światy w innych książkach są jeszcze ciekawsze...

I po raz kolejny mogłam się spotkać z Shiraz. Długo czekałam, aż będę mogła przeczytać pierwsze słowa kolejnego pamiętnika Brytyjki. Kiedy już trzymałam tę nową, ślicznie pachnącą książkę w łapce, nie posiadałam się ze szczęścia.
Jak zwykle język jest raczej młodzieżowy. I mnie to jak najbardziej odpowiada. Sama jestem nastolatką, więc nie miałam żadnych problemów ze zrozumieniem poszczególnych wyrazów. Wiele uczuć Shiraz znam z własnego doświadczenia.
Zdecydowanie największym plusem jest wyjazd panny Wood do Londynu. Kocham to miasto! A dzięki tej książce dowiedziałam się, że wcale nie jest takie piękne. Można spotkać tam również ludzi w trudnej sytuacji życiowej.
Bardzo lubię książki w formie pamiętnika. To kolejny duży plus.
Podsumowując, książkę jak najbardziej polecam. Jak w poprzednich częściach nie zabrakło tu humoru. Uwielbiam czytać pamiętnik Shiraz (co może trochę głupio zabrzmiało).

Czytałam tę książkę kilka lat temu. Wtedy wydawała mi się niezła, ale chyba już chyba wyrosłam z powieści tego typu. Historie z powieście intrygują, ale gdy ma się z czternaście lat. Tak powinno być, wszak to książka przeznaczona właśnie dla wczesnej młodzieży/

Książka bardzo fajna i zabieram się za resztę kolekcji :)

Książka bardzo fajna i zabieram się za resztę kolekcji :)

Bardzo śmieszna. Świetna na nudne wakacje. Polecam!

Bardzo śmieszna. Świetna na nudne wakacje. Polecam!

Kolejne przygody nastolatki ..

Kolejne przygody nastolatki ..

Fajna książka dla nastolatek.

Fajna książka dla nastolatek.

• 2011
  • Młodzieżowe