Szkoła dla snobów

Tłumaczenie: Anna Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Jet Set

Nazywam się Lucy Peterson i powiem wam jedno: kompletnie nie pasuję do swojej nowej szwajcarskiej szkoły z internatem. Kawior do każdego posiłku, obowiązkowe fraki na balu (bo smokingi wyszły z mody), wycieczki do Genewy, zakupy u najlepszych projektantów, a wśród uczniów prawdziwe koronowane głowy... To nie moja bajka. Jestem zwykłą amerykańską nastolatką. Dostałam się tu dzięki stypendium i chcę dać czadu w klasie oraz na korcie, aby dostać się na dobrą uczelnię.
Tyle tylko, że w tej chwili wychodzę z siebie, by zrobić wrażenie na chłopaku, który wpadł mi w oko. Tak się składa, że jest księciem. W dodatku wplątałam się w koszmarną aferę z brukowcem, a najpopularniejsze dziewczyny w szkole uczyniły mnie obiektem swoich złośliwości. W co ja się wpakowałam?

źródło opisu: nk.com.pl

źródło okładki: nk.com.pl

Historia opowiada o Lucy dziewczynie, która dostaje się do szwajcarskiego internatu dzięki stypendium.
Poznaje w szkole bogate dziewczyny i chłopaków, gra na korcie w tenisa...chodzi na imprezy.
Książka fajna warto przeczytać!!!

eMeLka | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Książka opowiada o szkole z internatem w której uczą się dzieci najbogatszych osobistości na świecie: książęta i księżniczki, córki modelek itp. Jak zachować się w takiej szkole, jeśli jest się tam na stypendium i nigdy nie widziało się takiego bogactwa? A jeśli na dodatek zakochasz się w księciu?

Książka dobrze napisana, szybko się ją czyta. Bardzo mi się spodobała.

czytającaśpiewaczka | 2015-05-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2011

Jest to książka od której zaczęła się moja miłość do książek więc mam do niej sentyment :) Jest to książka dedykowana przede wszystkim nastolatkom . jest bardzo przyjemna lekka książka którą się bardzo szybko czyta ja przeczytałam ją w 2 dni . książka wciągająca mówiąca o problemach nastolatków. Przeczytałam tą książkę od pierwszego razu z 4 razy i mi się jeszcze nie znudziła. Polecam każdemu :)

Aisog | 2011-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 lutego 2011

Pięć minut temu skończyłam czytać "szkołę dla snobów" i jestem bardzo smutna, ponieważ ta wspaniała historia dobiegła końca.
Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Nie mogłam się od niej oderwać.

fear | 2011-07-26

Mój ogród. Hamak. Owoce zerwane prosto z krzaczka. I ta książka. Tak w skrócie zaczyna się moja przygoda z "Szkołą dla snobów". Niestety tak, jak szybko się zaczęła, tak szybko się skończyła...

Choć lektura jest bardzo przewidywalna, to ma w sobie klimat. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Można zapomnieć o "bożym świecie" i dać ponieść się emocjom jakie targają główną bohaterką. Bardzo gorąco polecam. :)

Monika Mocek | 2014-04-15

Typowa książka dla nastolatek, lekka, szybko się czyta, mi to zajęło 2 dni, a większość czasu czytałam w szkole, bo w domu po prostu nie mam kiedy. Dość przewidywalna.Myślę, że warto przeczytać książkę o takich zwyczajnych problemach. Polecam

Książkoholiczka | 2012-07-30
Przeczytana: 25 lipca 2012

Książkę pt. "Szkoła dla snobów" przeczytałam w jeden wieczór. Niestety ta wspaniała historia dobiegła końca. Szkoda, że nie ma drugiej części tej książki.

Juliaxxx | 2015-01-05
Na półkach: 2013, Przeczytane

Książkę tę kupiłam w księgarni na przecenie za 14 zł. Nie oczekiwałam czegoś genialnego, wystarczyło by mnie trochę wciągnęła i żeby w wolnym czasie mieć co robić. Książka bardzo mi się spodobała, tematyka szkolna - to są książki dla mnie. Wątek miłosny, przyjaciółki i tenis wystarczy, żeby z przyjemnością spędzić chwile.

Irmina | 2016-03-03

Na poprawę humoru i odstresowanie - jak znalazł! :)

Kasia | 2013-05-25
Przeczytana: 24 maja 2013

Miałam wrażenie, że czytam pamiętnik 15latki. I to nastolatki, która jest infantylna, bardzo infantylna... Niektóre rzeczy/sytuacje nie były spójne, może dlatego, że autorki pisały rozdziały na zmianę..? ale nawet wtedy wypadałoby bardziej się wczytać w to co napisała poprzedniczka. Czytałam ją dalej tylko dlatego, żeby się przekonać czy scenariusz, który utworzył mi się w głowie po pierwszych kartkach potwierdzi się w dalszej części książki.
Szkoda pieniędzy. Infantylna i siląca się na zapach blichtru pomiędzy kartkami.

NIE POLECAM!