Szkoła, miłość i inne diety

Okładka książki Szkoła, miłość i inne diety Robin Brande
Okładka książki Szkoła, miłość i inne diety
Robin Brande Wydawnictwo: Otwarte literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Evolution, Me & Other Freaks of Nature
Otwarte
2011-04-04
2011-04-04
Joanna Dziubińska
Robin Brande literatura młodzieżowa

Cenię tą książkę za prosty język, potrzebowałam tego wśród rozpraszającego się mózgu ;p Tylko trochę uznam tą historię książki jako ,,dziecinną'' w takim przypadku. Dlaczego? Cat jak wiadomo, usłyszała coś okropnego, podczas gdy Matt rozmawiał ze swoim kolegą i zgodził się z nim brzydko mówiąc o Cat. A Cat przysłuchała się tej rozmowie i kurczę, jak można przez parę lat marnować tyle czasu? Matt nawet poddał się, nie wiedząc co jej zrobił? Coś tu nie tego. Dopiero w szkole średniej dogadzają się. I o to chodzi że nie podoba mi się taka historia, rozumiem że można popełniać błędy ale nie na ślepo, nie wiedząc co się zrobiło. Powinni chociażby porozmawiać, ale tu też jest właśnie wina Cat, że ,, okej nie gadam z tym typem bo jest okropny'' , w tej sytuacji domaga się wyjaśnienia a także dawanie szans drugiej osoby, patrząc też we względzie że oni od dzieciństwa się ze sobą przyjaźnią. Chociaż z drugiej strony, fajne jest też to że Cat miała swoją dobrą przyjaciółkę która ją wspierała oraz również Cat zdeterminowała się przy projekcie naukowym i to mi się podoba, że nawet schudła i zaczęła prowadzić zdrowy styl życia :)

Książka daje do myślenia, mimo, że jest to powieść dla nastolatków, to bohaterka książki udawadnia, że swoją siłą wewnętrzną i determinacją można osiągnąć wiele :) Polecam książkę, zwłaszcza, że daje motywacje i chęci do działania :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo ciekawa, jednak nie powiem okładka odstrasza i to bardzo. Kiedy wzięłam ją do ręki w bibliotece i popatrzyłam na okładkę to sobie pomyślałam "O Boże, pewnie to jakieś romansidło dla 12-latek". Ale nie. O ile się zaczęłam wczytywać tym książka coraz bardziej zaczęła mi się podobać. Dziwię się że, wcześniej o niej nie słyszałam. Polecam.

Książka bardzo przyjemna w czytaniu, najbardziej podobał mi się sposób myślenia głównej bohaterki, trzymała się założonego sobie celu nie pozwalając aby coś ją od niego odciągnęło, pokonywała własne trudności i ograniczenia, znajdując różne i ciekawe rozwiązania. Wątki Cat i Matta budowały napięcie i dostarczały dużo emocji, bardzo łatwo można wczuć się w przeżycia i rozterki głównej bohaterki, tym samym utożsamiając się z nią. Książka pozostawia miłe uczucie, do którego chętnie się wraca.
Polecam.

Pełna humoru książka dla młodzieży. Odchudzanie i ekologia na wesoło!
Bardzo mi się podobała. Czytając o zmaganiach Cat z nadwagą ani przez chwilę się nie nudziłam. Czyta się szybko, dzięki krótkim rozdziałom. Warto przeczytać ;)

Pełna humoru książka dla młodzieży. Odchudzanie i ekologia na wesoło!

Główna bohaterka Cat nie radzi sobie ze swoim odwiecznym problemem – nadmierną ilością kilogramów. Całe jej życie przewraca do góry nogami fakt, iż musi wziąć udział w konkursie naukowym. Projekt dziewczyny otwiera przed nią nowe możliwości i daje szansę na lepsze życie. „Ludzie, którzy lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci.” Może nawet Catherine w końcu da nauczkę swojemu odwiecznemu wrogowi? Czy może dziewczyna jeszcze bardziej zagubi się w swoich uczuciach? „Myślałam, że faceci są skomplikowani. Może to i prawda. A może są prości, a to ja jestem złożona.” Powieść to również zbiór przepisów kulinarnych. Bohaterka w ten sposób opisuje przebieg swojej przemiany. Rozdziały są krótkie i dynamiczne, przez co łatwiej i szybciej się je czyta. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić jest okładka, która niekoniecznie zachęca do zajrzenia w treść twórczości Robin Brande, gdyż wtedy wydaje się ona powieścią, która ma na celu zachęcać do jej przeczytania w większości osoby w wieku gimnazjalnym. Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. Tu właśnie zastrzegam – „nie oceniaj książki po okładce”. Możesz ominąć naprawdę ciekawą lekturę, a chyba tego nie chcesz?

1944

Bardzo ciekawa i mądra książka, dobrze i fachowo napisana, z mnóstwem interesujących wątków, po prostu polecam!

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Bardzo fajna. Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Motywuje!

Bardzo fajna. Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Motywuje!

Na półkach: , , , , , ,

Cat bierze udział w eksperymencie naukowym.... ;) Przez 217 dni rezygnuje z jedzenia fast foodów, używania TV, kompa, fona...<3 Po niedługim czasie widać wspaniałe rezultaty, nie tylko w wyglądzie zewnętrznym dziewczyny... ;) Czy Cat i Matt jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa wreszcie będą razem?.... Bardzo pouczająca, mądra,wzruszająca lektura,o tym,że prawdziwa przyjaźń oraz prawdziwa miłość wraz z umiejętnością przebaczania to prawdziwy skarb!!!!!!!<3 Cat bardzo pomaga najlepsza przyjaciółka Amanda razem ze swoim chłopakiem Jordanem!!!!!!<3 Naprawdę warto przeczytać!!!!!!! Gorąco polecam!!!!!!!! ;) :* <3

• Młodzieżowe