Słodko-gorzka szesnastka

Okładka książki Słodko-gorzka szesnastka Carrie Karasyov, Jill Kargman
Okładka książki Słodko-gorzka szesnastka
Carrie KarasyovJill Kargman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bittersweet Sixteen
Nasza Księgarnia
2007-03-01
2007-03-01
Carrie Karasyov Jill Kargman literatura młodzieżowa

Okładka książki Wilki w modnych ciuszkach Carrie Karasyov, Jill Kargman
Wilki w modnyc... Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Jill Kargman
Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Letni staż Carrie Karasyov, Jill Kargman
Letni staż Carrie Karasyov, Ji...

Laura przyjaźni się z bogatymi dziewczynami ze swojej szkoły, mimo że znacznie się od nich różni: jest inteligentna i ma talent - projektuje i szyje sobie ubrania. Z kolei jej przyjaciółki interesuje tylko jedno - impreza z okazji ich szesnastych urodzin. Mają na tym punkcie obsesję. Każda chce zorganizować niezapomniane przyjęcie, które przyćmi przyjęcia koleżanek. Nawet jeśli po kwiaty trzeba będzie polecieć prywatnym odrzutowcem do Holandii...

Moja ulubiona książka z czasów gimnazjum, a nawet początku liceum! ;) Przeczytałam ją naście razy (nie przesadzam) i mam do niej nadal ogromny sentyment. Zresztą autorzy byli moimi ulubionymi przez dłuugi czas i napisali jeszcze 2 książki razem, również polecam.

Muszę przyznać, że po opisie myślałam, iż będzie to kolejna oklepana historia o nastolatkach. Podczas czterech pierwszych rozdziałów, miałam ochotę zamknąć książkę i więcej jej nie otwierać. Jednak przebrnęłam dalej i jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że książka jest naprawdę interesująca. Lekka, przyjemna historia. Chociaż, nie pogardziłabym gdyby w dialogach było mniej słów takich jak "krajst"

Witajcie w świecie, w którym jednodniowe wypady prywatnym odrzutowacem do Holandii to nic wielkiego, zakupy robi sie w Paryżu, kolacje je w towarzystwie światowych sław a nastolatki mają własną papeterię od Tiffany'ego, w dodatku w swoich "firmowych" kolorach.
Laura nigdy nie należala do tego świata. może trochę. Chodzi do prywatnej szkoły z bogatymi nastolatkami, przyjaźni się z najpopularniejszą dziewczyną. Mimo, że ma dostęp do tego wielkiego świata, pozostaje dziewczyną, która uczy się dzięki stypendium, mieszka w małym, zagraconym domu i sama szyje sobie ubrania. Właśnie to jest jej największym atutem i siłą - ma pasję i wielki talent.

Rozpoczyna się nowy rok. Koleżanki wciąż rozpamiętują wakacyjne przygody a tym czasem rozpoczyna się sezon przyjęć z okazji szesnastych urodzin naszych bohaterek. Każda marzy, by to jej impreza byłą wydarzeniem roku, które przyćmi wszystkie inne. Równocześnie na horyzoncie pojawia sie nowa dziewczyna - Sophie. Miła, choć przesadnie epatująca seksapilem i znajomościami. Laura czuje klopoty i ma rację. Mimo początkowej nikłej więzi porozumienia, Sophie i najlepsza przyjaciółka Laury, Whitney, wstępują na wojenną ścieżkę. A wszystko przez chłopaka, Jake'a, wspólnego znajomego dziewczyn.
Paczka przyjaciółek dzieli się na dwa, zwaśnione obozy, a gdzieś pomiędzy pozostaje Laura, rozdarta między obiema dziewczynami, neutralna. Właśnie ten fakt rozwściecza obie dziewczyny i Laura zostaje wrogiem numer 1. W cieniu "wyścigu zbrojeń" rodzi się uczucie między Laurą i Jake'iem. Ale czy to wystarczy, by wzgardzona, poniżona przyjaciółka wybaczyła Sophie i Whitney?

Ta książka tylko pozornie wydaje się być typowym, dziewczyńskim czytadłem. Opowiada o tym, jak nienawiść i chęć zemsty czy dominacji, może zniszczyć relacje między pozornie bliskimi ludźmi. Mówi też o milości, która daje siłę, nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji.
Oczywiście jest to też swego rodzaju opowieść o tym, że pieniądze szczęścia nie dają :P
Świetnie się czyta i mnie dała do myślenia.

Książka czytana dość dawno, w wieku ok. 11 lat. Wtedy bardzo mi się podobała, więc opinia pozytywna. O miłości i przyjaźni - lekka, przyjemnie i szybko się czyta. Dobra dla nastolatek :)

Książka dla nastolatek. Szybko się czyta jest łatwa i przyjemna.

Książka dla nastolatek. Szybko się czyta jest łatwa i przyjemna.

Ta książka jest świetna :D ! Chyba obecnie moja ulubiona :)

Ta książka jest świetna :D ! Chyba obecnie moja ulubiona :)

Czytałam ją jeszcze w podstawówce i pamiętam, że bardzo mi się podobała :)

Czytałam ją jeszcze w podstawówce i pamiętam, że bardzo mi się podobała :)

Ciekawa,momentami śmieszna książka.Polecam ;)

Ciekawa,momentami śmieszna książka.Polecam ;)

Za zakończenie powinna byc niska ocena, bo było bardzo przewidywalne.

Za zakończenie powinna byc niska ocena, bo było bardzo przewidywalne.

• Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Słodko-gorzka szesnastka