Szkoła, chłopaki i inne kłopoty

Tłumaczenie: Anna Nowak
Cykl: Sekretnik (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Diary of a chav

Dla Shiraz Bailey Wood ten rok zaczął się paskudnie... Na Gwiazdkę nie dostała iPoda, o którym tak marzyła, jej piersi nie chcą rosnąć, a mama nie pozwala wybrać się na zabawę sylwestrową do koleżanki. Swoje problemy, rozterki, marzenia i sekrety 15-letnia uczennica Akademii Mayflower, uważanej za najgorsze gimnazjum w całym hrabstwie Essex, opisuje w zamykanym na kłódkę różowym, skórzanym pamiętniku.

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: Nasza Księgarnia

Ravbery | 2012-12-26

Znalazłam tą książkę w bibliotece szkolnej. Uwielbiam książki pisane w formie pamiętników więc chętnie zasięgnęłam po tą. Czytałam cały wieczór. Czyta się ją lekko, niektóre fragmenty mnie rozbawiły. Losy dziewczyny w pewien sposób ukazują problemy dzisiejszych nastolatek co najbardziej mi się spodobało. Na pewno chętnie sięgnę po inne części tej książki.

Ervisha | 2011-05-31

Książka napisana jest w formie pamiętnika. Z początku bardzo przypominała mi „Pamiętnik księżniczki”. Ba, myślałam nawet że autorka wszystko z tego ściągnęła! Podobny styl pisania, podobne nazwiska, podobne kłopoty. Jednak można odnaleźć tam jakieś różnice.

Książka ani trochę mnie nie wciągnęła. Była nudna, ciągnęła się bez senesu i strasznie opornie mi się ją czytało. Nie wciągnęła mnie ani odrobinkę i w końcu cisnęłam nią o podłogę. Przyznam że nie wytrwałam do końca tej "tortury". Książka ni trochę nie jest ciekawa. To nie moje klimaty.

blana | 2014-07-10

Książkę przeczytałam jakiś czas temu, mając te 12-13 lat. Wtedy wydawała mi się ciekawa, teraz już mniej, jednak bardzo miło ją wspominam. Była zabawna, napisana lekko, z prostą fabułą, a to wszystko, czego trzeba dwunastolatce.

martad | 2013-08-20

Fajna książka :) Szkoda,że nie ma kolejnych części, na pewno bym je przeczytała :)

Tiger | 2012-07-08
Przeczytana: lipiec 2010

Zawsze miło wspominam z przyjaciółką tę książkę. Widocznie ma w sobie to coś,że o niej się pamięta.
Polecam

nieznajoma2 | 2012-09-22

Szybko mi się czytało, choć powiem, czytałam wiele lepsze książki.
Jednak nie zostawię jej bez komentarza. Jak wspomniałam szybko i miło mi się czytało, choć bardzo przewidywalna. Takie moje zdanie.

letsplaytennis | 2010-11-01

Czy dany opis z pewnością jest dla tej książki? :)

Jest to część pierwsza i najlepsza. Czytałam wszystkie i najbardziej podobała mi się ta pierwsza, różowa xd

747Milka | 2012-07-11
Przeczytana: 2011 rok

Jak sama nazwa wskazuje książka pisana w formie pamiętnika, zaciekawiła mnie.

Ewelina Mikołajczyk | 2014-09-23

Przeczytana dawno temu..ale pamiętam, że się uśmiałam :D

Zuza | 2011-08-21
Przeczytana: 07 maja 2011

Rewelacyjna książka o życiu nastolatki i jej przyjaciół