Zwierzenia nastoletniej niani

Okładka książki Zwierzenia nastoletniej niani Victoria Ashton
Okładka książki Zwierzenia nastoletniej niani
Victoria Ashton Wydawnictwo: Amber Cykl: Zwierzenia nastoletniej niani (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zwierzenia nastoletniej niani (tom 1)
Confessions of a Teen Nanny
Amber
2006-01-01
2006-01-01
Edyta Jaczewska

To nie jest do końca mój styl. Tego typu książki wydają mi się strasznie płytkie.

Poszukiwana niania

Znana (megabogata) rodzina z Nowego Jorku poszukuje uczennicy szkoły średniej do opieki nad genialną (wkurzającą) ośmiolatką (wstrętnym bachorem) w (superluksusowym) apartamentowcu (w tym samym, gdzie pracuje moja najlepsza przyjaciółka!). Kandydatka musi mieć dobrą prezencję (podkradać designerskie ciuchy z szafy pracodawczyni!),obycie towarzyskie (urządzać odjazdowe imprezy, kiedy państwa nie ma w domu!) i umieć załatwiać drobne sprawunki (szalone zakupy za friko!). Dobre wynagrodzenie (500 dolarów tygodniowo plus premia!!!). (Uwaga: starsza, nieznośna córka pracodawców jest znana z tego, że kradnie cudzych chłopaków!). Wyłącznie poważne oferty. (Na co jeszcze czekam!?)

Szesnastoletnia Adrienne zatrudnia się jako niania ośmioletniej Emmy - genialnego dziecka z piekła rodem, które zdążyło się już pozbyć pięciu poprzednich opiekunek. Ale Emma to i tak anioł w porównaniu ze swoją siedemnastoletnią siostrą, Cameron. Wszyscy wiedzą, jaki z niej numer. Wszyscy, poza Adrienne.
Adrienne nie zważa na przestrogi najlepszej przyjaciółki. Razem z Cameron urządzają sobie wypady na szalone zakupy, włóczęgi po barach i zwariowane imprezy.
Czy Cameron naprawdę chce, żeby Adrienne została jej przyjaciółką? Oczywiście, że nie. Cameron ma ochotę na jej chłopaka.

Poszukiwana niania

Dobra. Czytałam to masę czasu temu, a jedyne co pamiętam, to to, że główna bohaterka była beznadziejnie głupia. No i jej koleżanki. Tak jak na to teraz patrzę, ta książka też była głupia. Taki odmóżdżacz o idiotkach z Ameryki, który czyta się w ostatecznej fazie nudy.

Książka jest fajna, lekka. Pomimo iż nie jest to mój klimat, miło mi się ją czytało.

To jedna z tych książek która wciągnie każdą nastolatkę. Kiedy byłam młodsza uwielbiałam ją czytać.

Ciekawa, ogólnie na plus. :D

Ciekawa, ogólnie na plus. :D

I pomyśleć, że kiedyś było się "młodym" i aż tak głupim, że sięgało się po, jak widać, "ambitną" literaturę... ;P

• Młodzieżowe
  • Literatura młodzieżowa
  • Młodzieżowe
  • Sprzedam/wymienię
  • 2009

Dodaj cytat z książki Zwierzenia nastoletniej niani