Ostatnia piosenka

Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Last Song
nicholas sparks, wakacje
Sara

Najnowsza książka mistrza romantycznej powieści, Nicholasa Sparksa, autora takich przeniesionych na ekran bestsellerów, jak 'Noce w Rodanthe', czy 'Pamiętnik'. 'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1...

'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu list bestsellerów 'New York Timesa' i 'USA Today'.

Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu.
Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Lenalee | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę takim lekkim, prawie luźnym językiem, dzięki czemu moja sympatia do niego wzrosła jeszcze bardziej. To jeden z tych pisarzy, którzy piszą lekko, a jednocześnie z głębokim przesłaniem, dzięki czemu jego książki są wspaniałymi lekturami dla każdego czytelnika. Nie ma jakiegoś zakresu, który wyznacza, jacy ludzie powinni czytać jego książki. One nadają się dla każdego. Ta książka jest tego potwierdzeniem, żałuję tylko, że jest taka krótka, bo z chęcią czytałabym jeszcze.

Główna bohaterka to naprawdę bardzo fajna postać, dziewczyna z klasą. Nie jest idealna, popełniła masę błędów, które stara się naprawić. I to właśnie tak mi się w niej...

Modliszeg | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Wyjątkowa książka!

Nicholas Sparks zawsze porusza moje serce swoimi powieściami. Cenię Go szczególnie za tak doskonały dar trafiania do ludzkich uczuć.

"Ostatnia piosenka" to książka pełna wniosków dla każdego z nas. Zwraca uwagę na to, o czym często zapominamy. Rodzina jest najważniejsza mimo, że w życiu codziennym wymazujemy to ze swojej świadomości z wielu powodów.
Szczerze zakochałam się w tej powieści!
Mimo opuchniętych oczu od płaczu z chęcią przeczytam ją raz jeszcze za jakiś czas. Cieszę się, że Ronnie przeszła tak widoczną metamorfozę, że miłość z Willem wygrała z dzielącymi ich kilometrami i czasem.

Płakałam prawie przy każdej stronie pod koniec książki. Nie żałuję. Naprawdę gorąco polecam każdemu, szczególnie osobom, które chcą się zatrzymać w codziennym biegu. :)

Virginia | 2014-11-27
Przeczytana: 2014 rok

Oglądałam film, ale ma on się nijak do książki... Książka jest o niebo lepsza. Żałuję, że zanim dorwałam tę historię w wersji papierowej obejrzałam ekranizację.

Ronnie to zbuntowana nastolatka z typowymi problemami jak na swój wiek. Nienawidząca ojca z całego serca, pragnie wyrwać się spod jego władzy, na która została skazana podczas wakacji.

Wszystko się zmienia, gdy główna bohaterka się zakochuje i poznaje tajemnice swojego ojca.

Wzruszyła mnie opisana historia miłości dziecka do rodzica i vice versa.

Polecam.

Caroline In-Wonderland | 2018-03-04
Przeczytana: 26 lutego 2018

"Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.
Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu."

"Ostatnia piosenka" to moje trzecie spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa. Muszę przyznać, że podchodziłam do tego spotkania z jeszcze większą dozą ostrożności, niż do dwóch poprzednich. Dlaczego? Ponieważ mimo tego, że wszystkie ekranizacje książek Sparksa są dla mnie wspaniałe, to jednak "Ostatnia piosenka" zapadła mi w serce najbardziej. Sądziłam, że nie ma możliwości, by książka dorównała filmowi, dlatego też bardzo obawiałam się rozczarowania, ale na szczęście - niepotrzebnie.

Książka ta przedstawia historię pewnego (nie)zwykłego lata. Siedemnastoletnia Ronnie przyjeżdża wraz z młodszym bratem do miasteczka w Północnej Karolinie, aby spędzić wakacje ze swoim ojcem. Dziewczyna nie jest z tego powodu zadowolona, ponieważ odkąd trzy lata wcześniej jej rodzice się rozwiedli -...

Kinga | 2014-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Pomimo wielu problemów i nieporozumień rodzice nas ciągle kochają.
Dzieci dopiero po jakimś czasie sobie to uświadamiają..

A jednek wakacyjna miłość nie zawsze musi trwać tylko w wakacje. Ale może się okazać, że jest to ta jedyna. ;* A osoba, którą wtedy poznaliśmy zmini całkowicie nasze życie. ^^

Ta ostatnia piosenka to niby nic, a tak wiele znaczy... ;3

Książka FANTASTYCZNA!!! i po niej też płakałam jak po innych Nicholasa Sparksa. <333

Kiwi | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Piękna, melancholijna, wzruszająca z głębokim przesłaniem opowieść :
O życiu. O muzyce. O przemianie.
O miłości. O gniewie.
O bólu. O wybaczeniu.
O drugiej szansie...

Powieść czyta się szybko i płynnie, a czytając można zadawać sobie wiele pytań, na które i tak ciężko znaleźć odpowiedź.
Podsumowując: urzekła mnie

"Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu"

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co tu dużo mówić zarówno książka jak i ekranizacja są bajeczne, piękne i wzruszające.
Lubisz książki, na których łatwo się wzruszać? W takim razie to książka dla ciebie.
Mi osobiście naprawdę bardzo przypadła do gustu;)

Historia opowiada o losach pewnej siedemnastoletniej dziewczyny imieniem Ronnie, jej młodszym bracie oraz o ich ojcu, który trzy lata wcześniej zostawił rodzinę i z powrotem zamieszkał w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Razem spędzają wakacje, co nie odpowiada Ronnie, ponieważ jest cały czas zła na tatę, że ich zostawił. Tak w połowie książki dowiadujemy się, iż pan Miller jest chory na raka, a na dodatek wkrótce umrze. Jego syn i córka są wstrząśnięci tą wiadomością. Każdą chwilę uwagi poświęcają umierającemu ojcu, Ronnie przełamuje się i z powrotem zaczyna grać na fortepianie (przestała grać, żeby zrobić na złość ojcu) co owocuje dokończeniem ostatniej piosenki jej taty, którą decyduje się zagrać na jego pogrzebie....

Piękna i wzruszająca opowieść.

SeVIIen | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

„Trzeba coś kochać, żeby to znienawidzić.”

Ronnie ma prawie 18 lat i pochodzi z Nowego Jorku. Te wakacje mają być najgorsze w jej życiu. A wszystko przez to, że będzie musiała spędzić je z ojcem, do którego nie odzywała się od trzech lat, czyli od czasu jego rozwodu z matką. Dziewczyna jest też przyzwyczajona do życia w wielkim mieście i wszelkich wygód, jakie ono oferuje. A teraz trafia do małej mieściny nad oceanem, w której zapewne nie dzieje się nic ciekawego… Ronnie poznaje Blaze i zaprzyjaźnia się z nią. Poznaje także Willa – przystojnego chłopaka, który należy do całkiem innego świata niż ona.

Tak, tak. Co to ja mówiłam? Ach, już wiem! Nie polubię Sparksa. Never! Argument miałam dość mocny – bo tak… A czemu nie? Przecież mogę, to wolny kraj. Nawet nie musiałam czytać opisu na okładce książki. Kilka lat temu oglądałam film pod tym samym tytułem. I wystarczy, że oglądało mi się niezbyt dobrze… Więc nastawiona byłam raczej sceptycznie. A tu proszę! W pewnym momencie nawet...

Anita | 2013-12-12
Carline | 2011-03-25
Przeczytana: 2010 rok

"Ostatnia piosenka" jest moją pierwszą książką tego autora i jak na razie najlepszą. Uwielbiam w Nicholasie to wyczucie i prostotę pisania, sprawiającą, że nie mogłam się oderwać od czytania.

Głównym bohaterem jest 17-letnia Ronnie, która wraz ze swoim bratem musi spędzić wakacje u ojca. Buntuje się. Nienawidzi mężczyzny, który zostawił ją, brata i matkę i z którym teraz musi z nim zamieszkać. Ucieka z domu i poznaje niezbyt dobre towarzystwo. Wrabiana w kradzieże i namawiana przez ojca do gry na pianinie, ma już dość wakacji, które już na samym początku uznała za beznadziejne.

Los chciał inaczej. Ronnie spotyka chłopaka i zakochuje się w nim z wzajemnością. Poznaje smak prawdziwej miłości i coś z tego uczucia sprawia, że zaczyna otwierać się na ojca. Dziewczyna przestaje go przekreślać i stara się zrozumieć, dlaczego ich zostawił. Dni zaczynają być wesołe i pełne poznawania siebie i innych na nowo.

Lubię postać Ronnie. Pomimo, że na początku była strasznie irytująca, to...

Zadaj pytanie Nicholasowi Sparksowi i wygraj spotkanie z autorem!

Kochasz romantyczne opowieści, a Nicholas Sparks jest Twoim ulubionym pisarzem? Zadaj mu pytanie! Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 30 najciekawszych – tych, na które wszyscy koniecznie chcemy poznać odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają zaproszenia na ekskluzywne spotkanie z Nicholasem Sparksem w piątek 27 października na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!