Ostatnia piosenka

Wydawnictwo: Albatros
7,75 (8533 ocen i 1052 opinie)
tłumaczenie
Magdalena Słysz
The Last Song
DAngel

Inne wydania

Najnowsza książka mistrza romantycznej powieści, Nicholasa Sparksa, autora takich przeniesionych na ekran bestsellerów, jak 'Noce w Rodanthe', czy 'Pamiętnik'. 'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1...

'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu list bestsellerów 'New York Timesa' i 'USA Today'.

Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu.
Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

7,43 (14 ocen i opinii)
Znalezione nie kradzione
Stephen King

7,59 (138 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Piękny nieznajomy
Christina Lauren

7,66 (56 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Lenalee | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę takim lekkim, prawie luźnym językiem, dzięki czemu moja sympatia do niego wzrosła jeszcze bardziej. To jeden z tych pisarzy, którzy piszą lekko, a jednocześnie z głębokim przesłaniem, dzięki czemu jego książki są wspaniałymi lekturami dla każdego czytelnika. Nie ma jakiegoś zakresu, który wyznacza, jacy ludzie powinni czytać jego książki. One nadają się dla każdego. Ta książka jest tego potwierdzeniem, żałuję tylko, że jest taka krótka, bo z chęcią czytałabym jeszcze.

Główna bohaterka to naprawdę bardzo fajna postać, dziewczyna z klasą. Nie jest idealna, popełniła masę błędów, które stara się naprawić. I to właśnie tak mi się w niej...

Suechan | 2014-02-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Do książek Nicholasa Sparksa trzeba czasem podchodzić ze sceptyzmem, aby przekonać się, czy są warte przeczytania. Niektóre jego powieści wołają, bowiem o pomstwę do nieba, chociaż to na prawdę bardzo dobry pisarz.

Zabierając się do tej powieści, miałam mieszane uczucia - słyszałam wiele pochlebnych opinii, ale i również nie obeszła mnie fala oburzeń ze strony fanów, którzy nie mogli ścierpieć, iż w głównej roli filmowej ekranizacji zagrała Miley Cyrus. Dobrze jednak, że postanowiłam odepchnąć wszelkie wątpliwości i zabrać się za jej lekturę, ponieważ jest to jedna z najlepszych powieści obyczajowych, jakie do tej pory czytałam.

Akcja osadzona jest w nadmorskim mieście - miejscu, które możnaby nazwać rajem dla samotników, a także i dla tych, co chcą być, chociażby na chwilę zdala od zgiełku miasta. Ronnie, będąca wiodącą postacią w tejże historii, nie odbiera jednak go w taki sposób.

Zostaje bowiem zmuszona do wyjazdu na całe wakacje, wraz ze swoim małym bratem, do...

Kinga | 2014-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Pomimo wielu problemów i nieporozumień rodzice nas ciągle kochają.
Dzieci dopiero po jakimś czasie sobie to uświadamiają..

A jednek wakacyjna miłość nie zawsze musi trwać tylko w wakacje. Ale może się okazać, że jest to ta jedyna. ;* A osoba, którą wtedy poznaliśmy zmini całkowicie nasze życie. ^^

Ta ostatnia piosenka to niby nic, a tak wiele znaczy... ;3

Książka FANTASTYCZNA!!! i po niej też płakałam jak po innych Nicholasa Sparksa. <333

Virginia | 2014-11-27
Przeczytana: 2014 rok

Oglądałam film ale film ma się nijak do książki... Książka jest o niebo lepsza, żałuję, że zanim przeczytałam książkę obejrzałam film.

Ronnie zbuntowana nastolatka z typowymi problemami jak na swój wiek, nienawidząca ojca z całego serca pragnie wyrwać się spod jego władzy, na która została skazana podczas wakacji.

Wszystko się zmienia gdy się zakochuje i poznaje prawdę o chorobie ojca...

Wzruszyła mnie opisana historia miłości dziecka do rodzica i vice versa.

Polecam książkę w 100%

Anita | 2013-12-12

W tej książce podobało mi się to, że autor stworzył chłopaka, który choć był bogaty, nie uważał siebie za lepszego. Na początku nie powiedział głównej bohaterce, że posiada ogromny majątek.
Myślałam jednak, że Marcus trochę się zmieni, no ale cóż w każdej książce potrzebny jest jakiś czarny charakter.
Więź jaka połączyła później dzieci z ojcem była magiczna(wykorzystałam "trochę" chusteczek). :)

Kiwi_Agnik | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Piękna, melancholijna, wzruszająca z głębokim przesłaniem opowieść :
O życiu. O muzyce. O przemianie.
O miłości. O gniewie.
O bólu. O wybaczeniu.
O drugiej szansie...

Powieść czyta się szybko i płynnie, a czytając można zadawać sobie wiele pytań, na które i tak ciężko znaleźć odpowiedź.
Podsumowując: najlepsza książka Sparksa jaką do tej pory przeczytałam.
Urzekła mnie niesamowicie.

"Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu"

KatiaBlue | 2013-09-27
Przeczytana: 26 września 2013

Miłość, temat który nigdy się nie wyczerpie, na który można pisać wszystkie piosenki i wszystkie książki świata. Mimo że każdy z nas zna to uczucie, mniej lub bardziej, krócej lub dłużej, to w powieści "Ostatnia piosenka" Nicholasa Sparksa, króla ściskających serca książek, zawsze odnajdzie coś nowego, coś co zmieni nasze dotychczasowe postrzeganie świata, postrzeganie drugiego człowieka. Ponad to pana Sparksa cechuje niesamowita lekkość pisania, dzięki której jeszcze przyjemniej czyta nam się "Ostatnią piosenkę".

Niestety, nie mogę pochwalić się tym, że najpierw przeczytałam książkę, a dopiero potem obejrzałam film. Właściwie to dzięki ekranizacji przeczytałam "Ostatnią piosenkę" teraz, a nie za rok, czy za dwa. Na szczęście obraz Miley Cyrus nie popsuł mojej wizji głównej bohaterki. Nie udało się to z Liamem Hemsworthem, ale chyba specjalnie nie ubolewam nad tym, że Will miał jego twarz ;D

Veronica "Ronnie" Miller mieszka z matką i młodszym bratem w Nowym Jorku. Nie jest...

Co tu dużo mówić zarówno książka jak i ekranizacja są równie bajeczne. Lubisz książki, na których łatwo się wzruszać? W takim razie to książka dla ciebie. Mi osobiście naprawdę bardzo przypadła do gustu;)

Historia opowiada o losach pewnej siedemnastoletniej dziewczyny imieniem Ronnie, jej młodszym bracie oraz o ich ojcu, który trzy lata wcześniej zostawił rodzinę i z powrotem zamieszkał w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Razem spędzają wakacje, co nie odpowiada Ronnie, ponieważ jest cały czas zła na tatę, że ich zostawił. Tak w połowie książki dowiadujemy się, iż pan Miller jest chory na raka, a na dodatek wkrótce umrze. Jego syn i córka są wstrząśnięci tą wiadomością. Każdą chwilę uwagi poświęcają umierającemu ojcu, Ronnie przełamuje się i z powrotem zaczyna grać na fortepianie (przestała grać, żeby zrobić na złość ojcu) co owocuje dokończeniem ostatniej piosenki jej taty, którą decyduje się zagrać na jego pogrzebie....

Piękna i wzruszająca opowieść.

Modliszeg | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Wyjątkowa książka!

Nicholas Sparks zawsze porusza moje serce swoimi powieściami. Cenię Go szczególnie za tak doskonały dar trafiania do ludzkich uczuć.

"Ostatnia piosenka" to książka pełna wniosków dla każdego z nas. Zwraca uwagę na to, o czym często zapominamy. Rodzina jest najważniejsza mimo, że w życiu codziennym wymazujemy to ze swojej świadomości z wielu powodów.
Szczerze zakochałam się w tej powieści!
Mimo opuchniętych oczu od płaczu z chęcią przeczytam ją raz jeszcze za jakiś czas. Cieszę się, że Ronnie przeszła tak widoczną metamorfozę, że miłość z Willem wygrała z dzielącymi ich kilometrami i czasem.

Płakałam prawie przy każdej stronie pod koniec książki. Nie żałuję. Naprawdę gorąco polecam każdemu, szczególnie osobom, które chcą się zatrzymać w codziennym biegu. :)

Carline | 2011-03-25
Przeczytana: 2010 rok

"Ostatnia piosenka" jest moją pierwszą książką tego autora i jak na razie najlepszą. Uwielbiam w Nicholasie to wyczucie i prostotę pisania, sprawiającą, że nie mogłam się oderwać od czytania.

Głównym bohaterem jest 17-letnia Ronnie, która wraz ze swoim bratem musi spędzić wakacje u ojca. Buntuje się. Nienawidzi mężczyzny, który zostawił ją, brata i matkę i z którym teraz musi z nim zamieszkać. Ucieka z domu i poznaje niezbyt dobre towarzystwo. Wrabiana w kradzieże i namawiana przez ojca do gry na pianinie, ma już dość wakacji, które już na samym początku uznała za beznadziejne.

Los chciał inaczej. Ronnie spotyka chłopaka i zakochuje się w nim z wzajemnością. Poznaje smak prawdziwej miłości i coś z tego uczucia sprawia, że zaczyna otwierać się na ojca. Dziewczyna przestaje go przekreślać i stara się zrozumieć, dlaczego ich zostawił. Dni zaczynają być wesołe i pełne poznawania siebie i innych na nowo.

Lubię postać Ronnie. Pomimo, że na początku była strasznie irytująca, to...

Na półkach