Okładka książki Ostatnia piosenka

Albatros
typ
papier
DAngel
7,74 (7106 ocen i 921 opinii)

Opis książki

Najnowsza książka mistrza romantycznej powieści, Nicholasa Sparksa, autora takich przeniesionych na ekran bestsellerów, jak 'Noce w Rodanthe', czy 'Pamiętnik'. 'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu...

'Ostatnia piosenka' to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu list bestsellerów 'New York Timesa' i 'USA Today'.

Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu.
Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę takim lekkim, prawie luźnym językiem, dzięki czemu moja sympatia do niego wzrosła jeszcze bardziej. To jeden z tych pisarzy, którzy piszą lekko, a jednocześnie z głębokim przesłaniem, dzięki czemu jego książki są wspaniałymi lekturami dla każdego czytelnika. Nie ma jakiegoś zakresu, który wyznacza, jacy ludzie powinni czytać jego książki. One nadają się dla każdego. Ta książka jest tego potwierdzeniem, żałuję tylko, że jest taka krótka, bo z chęcią czytałabym jeszcze.

Główna bohaterka to naprawdę bardzo fajna postać, dziewczyna z klasą. Nie jest idealna, popełniła masę błędów, które stara się naprawić. I to właśnie tak mi się w niej podobało...

Do książek Nicholasa Sparksa trzeba czasem podchodzić ze sceptyzmem, aby przekonać się, czy są warte przeczytania. Niektóre jego powieści wołają, bowiem o pomstwę do nieba, chociaż to na prawdę bardzo dobry pisarz.

Zabierając się do tej powieści, miałam mieszane uczucia - słyszałam wiele pochlebnych opinii, ale i również nie obeszła mnie fala oburzeń ze strony fanów, którzy nie mogli ścierpieć, iż w głównej roli filmowej ekranizacji zagrała Miley Cyrus. Dobrze jednak, że postanowiłam odepchnąć wszelkie wątpliwości i zabrać się za jej lekturę, ponieważ jest to jedna z najlepszych powieści obyczajowych, jakie do tej pory czytałam.

Akcja osadzona jest w nadmorskim mieście - miejscu, które możnaby nazwać rajem dla samotników, a także i dla tych, co chcą być, chociażby na chwilę zdala od zgiełku miasta. Ronnie, będąca wiodącą postacią w tejże historii, nie odbiera jednak go w taki sposób.

Zostaje bowiem zmuszona do wyjazdu na całe wakacje, wraz ze swoim małym bratem, do znienawidzoneg...

eMMali | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Czyż nie kilka z nas przeżyła na wakacjach wielką miłość, poznała jakiegoś bad boya, miała niegrzeczne koleżanki, nawet konflikt z prawem, nie słuchała zatroskanych rodziców i uciekała od nich jak najdalej? A w tej książce nawet oni sami mają swoje tajemnice...
No i ten fortepian... :)
O tym jest ta opowieść.
Kolejna polecona książka Sparksa, dziękuję, bardzo mi się podobała :*

Kiwi_Agnik | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Piękna, melancholijna, wzruszająca z głębokim przesłaniem opowieść :
O życiu. O muzyce. O przemianie.
O miłości. O gniewie.
O bólu. O wybaczeniu.
O drugiej szansie...

Powieść czyta się szybko i płynnie, a czytając można zadawać sobie wiele pytań, na które i tak ciężko znaleźć odpowiedź.
Podsumowując: najlepsza książka Sparksa jaką do tej pory przeczytałam.
Urzekła mnie niesamowicie.

"Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu"

KatiaBlue | 2013-09-27
Przeczytana: 26 września 2013

Miłość, temat który nigdy się nie wyczerpie, na który można pisać wszystkie piosenki i wszystkie książki świata. Mimo że każdy z nas zna to uczucie, mniej lub bardziej, krócej lub dłużej, to w powieści "Ostatnia piosenka" Nicholasa Sparksa, króla ściskających serca książek, zawsze odnajdzie coś nowego, coś co zmieni nasze dotychczasowe postrzeganie świata, postrzeganie drugiego człowieka. Ponad to pana Sparksa cechuje niesamowita lekkość pisania, dzięki której jeszcze przyjemniej czyta nam się "Ostatnią piosenkę".

Niestety, nie mogę pochwalić się tym, że najpierw przeczytałam książkę, a dopiero potem obejrzałam film. Właściwie to dzięki ekranizacji przeczytałam "Ostatnią piosenkę" teraz, a nie za rok, czy za dwa. Na szczęście obraz Miley Cyrus nie popsuł mojej wizji głównej bohaterki. Nie udało się to z Liamem Hemsworthem, ale chyba specjalnie nie ubolewam nad tym, że Will miał jego twarz ;D

Veronica "Ronnie" Miller mieszka z matką i młodszym bratem w Nowym Jorku. Nie jest przykładem...

Carline | 2011-03-25
Przeczytana: 2010 rok

"Ostatnia piosenka" jest moją pierwszą książką tego autora i jak na razie najlepszą. Uwielbiam w Nicholasie to wyczucie i prostotę pisania, sprawiającą, że nie mogę się oderwać od czytania.

Głównym bohaterem jest 17-letnia Ronnie, która wraz ze swoim bratem musi spędzić wakacje u ojca. Buntuje się. Nienawidzi mężczyzny, który zostawił ją, brata i matkę, a teraz musi z nim mieszkać. Ucieka z domu i poznaje pewne towarzystwo, które okazuje się nie być dobrym przykładem. Wrabiana w kradzieże i namawiana przez ojca do gry na pianinie, ma już dość wakacji, które już na samym początku uznała za beznadziejne.

Los chciał inaczej. Ronnie spotyka chłopaka, zakochując się w nim z wzajemnością. Poznaje smak prawdziwej miłości i coś z tego uczucia sprawia, że zaczyna otwierać się na ojca. Dziewczyna przestaje go przekreślać i stara się zrozumieć, dlaczego ich zostawił. Dni zaczynają być wesołe i pełne poznawania siebie i innych na nowo.

Lubię postać Ronnie. Pomimo, że na początku była często...

Co tu dużo mówić zarówno książka jak i ekranizacja są równie bajeczne. Lubisz książki, na których łatwo się wzruszać? W takim razie to książka dla ciebie. Mi osobiście naprawdę bardzo przypadła do gustu;)

Historia opowiada o losach pewnej siedemnastoletniej dziewczyny imieniem Ronnie, jej młodszym bracie oraz o ich ojcu, który trzy lata wcześniej zostawił rodzinę i z powrotem zamieszkał w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Razem spędzają wakacje, co nie odpowiada Ronnie, ponieważ jest cały czas zła na tatę, że ich zostawił. Tak w połowie książki dowiadujemy się, iż pan Miller jest chory na raka, a na dodatek wkrótce umrze. Jego syn i córka są wstrząśnięci tą wiadomością. Każdą chwilę uwagi poświęcają umierającemu ojcu, Ronnie przełamuje się i z powrotem zaczyna grać na fortepianie (przestała grać, żeby zrobić na złość ojcu) co owocuje dokończeniem ostatniej piosenki jej taty, którą decyduje się zagrać na jego pogrzebie....

Piękna i wzruszająca opowieść.

Marti257 | 2013-05-01

Kolejna książka Nicholasa Sparksa, która w ostatnim czasie doczekała się ekranizacji z Miley Cyrus w roli głównej.
Książka opowiada o dorastającej nastolatce Ronnie Miller, która po rozwodzie rodziców zaczęła się buntować.
Jej matka, chcąc uchronić Ronnie przed pokusami czyhającymi na nią w Nowym Jorku, wysyła ją i jej młodszego brata do swojego byłego męża na całe wakacje. Ta informacje bardzo się Ronnie nie podoba. Jednak nie zdaje sobie sprawy jak najbliższe lato zmieni jej życie. Pozna bowiem Willa, przystojnego siatkarza, a także dowie się straszliwej prawdy o swoim tacie. Być może uda jej się także ponownie odkryć miłość do muzyki.
Ta książka to typowy wyciskacz łez w stylu ,,Jesiennej miłości”. Gorąco polecam!

Alicja | 2010-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2010

Popełniłam fatalny błąd oglądając najpierw film a w niedługim czasie potem sięgając po książkę, bo adaptacje książek Sparksa mają to do siebie, że wiernie odtwarzają fabułę książek.
Ale po parudziesięciu stronach udało mi się zapomnieć o Miley Cyrus i znów poddałam się magii pióra Pana Sparksa. Mamy tu piękną historię o miłości - pierwszej miłości oraz miłości dzieci i rodziców, przyjaźni i przebaczeniu. Wydaje mi się, że umiejętność wybaczania odgrywa kluczową rolę w tej historii. Główna bohaterka, z początku irytująca i dość przewidywalna, rozkwita, dorasta i diametralnie zmienia wraz z upływem stron.
Jest to jedna z tych książek, które się miło czyta i które zaskakują, nie można się oderwać.

forbes | 2013-12-12
Na półkach: E-book, Przeczytane

Bardzo wzruszająca i niebanalna historia. Nie będę więcej o niej pisać, bo trzeba ją obowiązkowo przeczytać! Szczerze polecam ;)

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku