Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
6.92 (4303 ocen i 385 opinii)

Opis książki

Debiut powieściowy młodej amerykańskiej pisarki długo utrzymujący się na listach książkowych bestsellerów. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. Błyskotliwa, oparta na własnych doświadczeniach autorki, wzbudzająca ogromne emocje powieść o życiu i śmierci, radości i smutku, przebaczeniu i zemście, a także o miłości, gojeniu duszy i zapominaniu. Książka, która wstrząsnęła milionami ludzi na całym świecie. Narratorką opowieści jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnik

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Lenalee | 2010-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2010

Naprawdę niesamowita książka. Nie żałuję, że czekałam na nią rok, bo było warto. Nie zawiodłam się. Historia niezwykła i wstrząsająca, poza tym książka bardzo wciąga i nie pozwala się od niej oderwać. Ja osobiście przeczytałam ją na jednym tchu, tak bardzo chciałam wiedzieć, co będzie dalej. Zakończenie jest świetne, bardzo mi się podobało. Cieszy mnie też to, że ta książka jest napisana takim fajnym, płynnym językiem, dzięki czemu czyta się ją niesamowicie szybko i przyjemnie. Niemniej nie jest to książka na "oderwanie się od rzeczywistości", gdyż właśnie opowiada o realności świata i jego brutalnej naturze (właściwie to niektórych ludzi). Pokazuje nam, że trzeba cieszyć się z życia, bo nie wiadomo, kiedy będziemy musieli się z nim rozstać oraz, że każdego z nas może spotkać jakieś nieszczęście. Czytając tę książkę nie jeden raz miałam łzy w oczach, bardzo się przy niej wzruszyłam. Polecam, bo naprawdę warto przeczytać.

"Nostalgię anioła" autorstwa pani Alice Sebold czytałam już jakiś czas temu. A to za sprawą dobrej duszyczki, która mi ową książkę pożyczyła.
Pamiętam, że przy czytaniu niejednokrotnie łzy same cisnęły mi się do oczu. "Nostalgia anioła" to przerażająca i tragiczna a jednocześnie wzruszająca i smutna historia dziewczynki zgwałconej i zamordowanej.
Wiecie sami drodzy Czytelnicy jak to z tymi książkami jest. Czasami pojawiają się takie, które po przeczytaniu, pozostawiają po sobie jakiś ślad.Czasami bardzo głęboki. Dosłownie - nie chcą "wyjść" z głowy.
Nawet po jakimś dłuższym czasie, wracamy do nich myślami.
"Nostalgia anioła" należy właśnie do takich książek.
Gorąco polecam. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

jusola | 2010-09-26
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2010

Przeczytałam właściwie przypadkiem, ot, koleżanka czytała, zajrzałam i koniec... zabrałam, czytałam i czytałam, aż skończyłam.
Świetnie napisana historia 14-letniej zgwałconej i zabitej dziewczynki, która przebywając w swoim niebie, przygląda się intensywnie życiu własnej rodziny (rodzice i dwoje rodzeństwa) i kilku najbliższych osób. Susie chciałaby pomóc żyjącym w odkryciu mordercy, ale nie jest to takie łatwe.
Opowiadając, co przydarzyło się jej i przydarza najbliższym, daje nam kolejny wizerunek "życia" tam, po drugiej stronie, Pomiędzy. Może to i czasem sentymentalne i uroczo naiwne wyobrażenie (każdy ma swoje niebo, choć można się z innymi spotykać, spełniają się wszelkie marzenia), ale nie razi.Nie ono mnie jednak tak do książki przekonało.
Wrażenie zrobiła na mnie cała sfera ziemska. Przyznam, że czytając książkę, czułam się nieswojo, niewygodnie. Wizerunek mordercy z sąsiedztwa (niczego nie zdradzam, bo Susie mówi o tym już na początku opowieści), zmagania tych, który...

Stasia | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 września 2013

Książka jest z pewnością bardzo dobra. Historia, która porusza coś w czytelniku, wyciska z oczu łzy i ukazuje to co w niej najlepsze. Książka odrobinę przypomina pamiętnik, odsłania przed nami prywatność bohaterów. Jest jak piękna, lecz smutna muzyka. Musze przyznać, że film jest bardzo podobny do książki, więc ważne jest by go wcześniej nie oglądać! Cieszę się, że w końcu zdobyłam się na przeczytanie "Nostalgii anioła", ponieważ zachwyciła mnie jej realność. Nikt nie doszuka się w niej super bohaterki, która jednym palcem może przewrócić tira, ale prawdziwą nastolatkę, która jest tylko człowiekiem i popełnia błędy.
Minusem, który szczypie po oczach jest powrót Susie na ziemie, i wykorzystanie ciała niewinnej dziewczyny do seksu ze swoją młodzieńczą miłością. Moim zdaniem było to niemoralne i okropne, przez to książka, BARDZO traci na wartości i zniechęca do głównej bohaterki.

Liliowa | 2010-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2010, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2010

O tragediach rodzinnych napisano już wiele książek. Niektóre z nich stały się jednymi z najbardziej poczytnych pozycji i tak też właśnie stało się z "Nostalgią anioła" autorstwa Alice Sebold. Powieść ta w krótkim czasie zyskała miano bestsellera, aczkolwiek prawdziwą sławę przyniosła jej dopiero ekranizacja, która weszła do kin polskich w marcu tego roku. Muszę przyznać, że gdyby nie film, to prawdopodobnie nigdy nie zainteresowałabym się tą książką. Bo cóż w niej oryginalnego, co wyróżniałoby ją spośród wielu innych? Odpowiedź znalazłam po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron.

Pewnego zimowego popołudnia czternastoletnia Susie Salmon, wracając ze szkoły przez pole kukurydzy, zostaje brutalnie zgwałcona, a następnie zamordowana przez sąsiada, George'a Harveya, stwarzającego pozory miłego, spokojnego wdowca. Dziewczynka trafia do nieba, skąd opowiada czytelnikom swoją tragiczną historię. Obserwuje życie na ziemi: zrozpaczoną matkę, która powoli odsuwa się od reszty rodziny, zagubio...

orchisss | 2010-09-14
Przeczytana: 14 września 2010

Czasami mam wrażenie, że głośne powieści, "bestsellery zmieniające świat" jakoś tak przechodzą obok mnie. O tej książce usłyszałam dopiero, kiedy pewnego mroźnego, zimowego dnia w kinie zobaczyłam zajawkę filmu pod tym samym tytułem. Zrobiłam minę pt. "O! Dobre może być...", a moja przyjaciółka spojrzała na mnie zdziwiona "Nie czytałaś "Nostalgii"?? Ty?!?"... poczułam się dziwnie. Co jak co, ale ignorantką książkową nie jestem. No ale do rzeczy, do rzeczy. NIE - NIE SŁYSZAŁAM, NIE CZYTAŁAM. O trailerze zapomniałam, przyjaciółka książkę obiecała pożyczyć, ale ja potem wpadłam w wir pisania magisterki, bronienia się, wyjazdu do TR no i ... się zapomniało. Dopiero w ubiegły piątek, będąc z moją Rodzicielką na shoppingu, owa podetknęła mi pod nos książkę

- Znasz?

- ... słyszałam o niej ...

- To przeczytasz.

No i ją pozakolejkowo na stosik do przeczytania włożyłam. I postanowiłam wreszcie przeczytać. No i łyknęłam. A teraz o wrażeniach :)

Czyta się przerewelacyjnie. Gwoli wyjaśnienia,...

Mól | 2010-11-17
Na półkach: Przeczytane, Własne
Przeczytana: 17 listopada 2010

Po filmie, który był totalnym nieporozumieniem, spodziewałam się, że chociaż książka będzie lepsza. Była...ale tylko do połowy.. Później autorka zaczęła mieszać ciepłą powieść z egzystencjalnymi banialukami. Po prostu druga połowa mnie zanudziła.. Modliłam się tylko "szybciej, szybciej" byleby do końca... skończyłam. I bardzo się z tego cieszę..
Gdyby pani Sebold skróciła całą historię o co najmniej połowę była by to powieść o wiele lepsza i bardziej godna uwagi.
Tak wyszło nudnie i bez jakiegokolwiek patosu... Szkoda, bo z historii dałoby się wycisnąć dużo, dużo więcej.
pomysł na pięć, wykonanie na 1.. reasumując więc tylko 2 gwiazdki!

allison | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Mam bardzo mieszane uczucia po lekturze tej książki.

Dość długo trwało, zanim w ogóle po nią sięgnęłam - ze względu na tematykę.
Gdy zaczęłam czytać, od początku czułam się poruszona i przytłoczona fabułą. Pierwsze dwieście stron przeczytałam jednak z zainteresowaniem. Potem nagle poczułam się tak zmęczona tą lekturą, że odłożyłam ją na parę dni. I może dlatego trudno było mi do niej wrócić? A może po prostu nie mam ostatnio nastroju na tego typu literaturę?
Bez względu na powód ostatnie sto stron przeczytałam z wielkim trudem. Miałam nieodparte wrażenie przeciągania akcji, co bywało irytujące. Zakończenie nie rozwiało przygnębienia, jakie powieść we mnie wywołała.

Tematyka "Nostalgii anioła" na pewno jest bardzo bolesna, dramatyczna i tak przerażająca, że trudno przejść obok niej obojętnie. Wrażenie potęguje pierwszoosobowa narracja prowadzona przez zgwałconą i zamordowaną dziewczynkę. Gdyby wydarzenia opisywał narrator wszechwiedzący, z pewnością opowieść nie wzbudzałaby aż tak...

Książkowo | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

Magiczna wręcz opowieść Susie, 14-latki brutalnie zgwałconej i zamordowanej przez sąsiada, która obserwuje świat z własnego nieba...

Rodzina, przyjaciele i otoczenie, w którym żyła stają się polem do wielu różnych refleksji...

Na kartach książki dostrzegamy nie tylko rozpacz, ból i załamanie lecz także radość, powroty oraz ostatecznie poczucie spokoju i wyzwolenia...

W roku 2009 powieść została zekranizowana, reżyserii podjął się Peter Jackson.

Marzin | 2012-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2012

Swietna, ale wręcz dramatyczna książka. Opisuje losy dziewczynki 14 letniej która została zamordowana przez sąsiada i znajduje się w niebie. Stamtąd patrzy na swoją zrozpaczoną rodzinę i nieporadne działania policji w schwytaniu jej zabójcy i odnalezienia ciała. Naprawdę wstrząsające czasem opisy.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku