Ostatnia piosenka

literatura piękna
Magdalena Słysz
nicholas sparks wakacje

Opinie [1 353]

Piękna i wzruszająca powieść. Polecam gorąco!

Fajny klimacik. Podoba mi się. Kiedyś przeczytam jeszcze raz.

Książka 10/10 bo od niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem

Są tu pokazane dwie drogi naszego życia. Coś na co mamy wpływ i coś na co kompletnie nie możemy nawet się naszykować. Ronnie ma 17 lat, jest nastolatką z NY i nie pała entuzjazmem na wakacje, które naszykowała dla niej mama. Dla niej perspektywa spędzenia czasu z ojcem, który (jak uważa ją porzucił) to po prostu kara. Jest buntowniczką, pakuje się w kłopoty, ale jest...

Nicholas Sparks nigdy nie zawodzi. Ujmująca i smutna, ale również piękna historia. Podobało mi się zakończenie.

Zbuntowana nastolatka zostaje zmuszona do wakacji u swojego ojca, niechętnie i z wielkimi pretensjami spędza z nim czas ze względu na to, że nie wybaczyła ojcu tego, iż zostawił jej rodzinę i odszedł. Ale czy do końca będzie taka zła i „to będą najgorsze wakacje w życiu” tak jak sobie założyła na samym początku?🎶
—————————————————————————
Ta powieść różni się od innych...

Na twórczości Nicholasa Sparksa jeszcze nigdy się nie zawiodłam, dlatego gdy sięgałam po Ostatnią Piosenkę widziałam, że ta książka będzie dobra, ale pomyliłam się. Powiedzieć o niej, że jest dobra to tak jakby nie powiedzieć nic. Ona jest cudowna. To co autor zrobił z moimi uczuciami podczas czytania przechodzi ludzkie pojęcie, bo mogę śmiało rzec, że zagrał na nich niczym...

Bardzo fajna książka, Ukazane są bardzo dobrze problemy nastolatków: miłość,, relacje z rodzicami i wiele innych.

Na półkach: , , , , , ,

Tyle dobrego nasłuchałam się o tej książce, że miałam naprawdę spore oczekiwania i może przez to trochę się rozczarowałam.

Książka była bardzo przewidywalna. Tak naprawdę już po opisie z tylu jesteśmy w stanie sporą część przewidzieć, a po kilkudziecięciu stronach zgadłam jak cała historia się skończy. Szkoda, bo gdyby nie to, to pewnie by mi się ona spodobała.

Może to...

totalnie nic nie pamiętam ani z książki ani z filmu.

Dyskusje

17 466