Złowrogi księżyc

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Ulica Strachu (tom 8)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Bad Moonlight
Enyo

Ulica strachu to seria książek przygodowo-sensacyjnych, których akcja toczy się w niezwykłych miejscach: tajemniczym hotelu na prywatnej wyspie, wytwornym, ale pustym w pełni sezonu; dziwnym domu w górach, domu, w którym czai się zbrodnia, itd. Bohaterami przygód są młode dziewczyny i chłopcy, połączeni więzami miłości, przyjaźni lub nienawiści. Autor tych książek - a napisał ich kilkadziesiąt i znajdują się one na czołowych miejscach amerykańskich list rankingowych - jest równym Hitchcockowi mistrzem w stopniowaniu napięcia. Każdy rozdział kończy się znakiem zapytania, zmuszającym do odwrócenia strony, by przeczytać, co stanie się dalej...

źródło okładki: własne

Dorota | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

"Złowrogi księżyc" opowiada historię Danielle, solistki w zespole o tej samej nazwie co tytuł książki. Dziewczyna jakiś czas temu straciła rodziców w wypadku i nadal ciężko jej jest się pozbierać po tej traumie. Lekarstwem ma być zespół, koncerty oraz nowy chłopak, który przykuwa uwagę głównej bohaterki. Niestety w tajemniczych okolicznościach giną członkowie kapeli a Danielle staje w obliczu niebezpiecznego wroga. Posiadającego długie kły i bujną sierść :)
Trochę nie mój klimat. Nie przepadam za opowiadaniami o wilkołakach i innych fantastycznych zwierzątkach. Zakończenie jak dla mnie banalne i za bardzo "młodzieżowe". Ale cóż się dziwić, w końcu to książka dla młodzieży właśnie.
Mam już powoli dosyć kryminalnych książek. Co za dużo to niezdrowo. Jeszcze tylko ostatnia część i sięgnę po coś innego. Może jakiś Harlequin, dla odmiany :)

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

To była pierwsza książka z serii "Ulica Strachu" z jaką miałam doczynienia. I wywarła ona na mnie niesamowite wrażenie! R.L. Stine jest mistrzem w swoim fachu. Stwarza atmosferę grozy, rozkłada napięcie i rozwiązanie zagadki zostawia na następny rozdział co sprawia, że nie możemy się oprzeć, czytamy dalej, aż w końcu dziwimy się że to już koniec. W tej książce nie ma niepotrzebnych opisów, akcja dzieje się od razu i rozwija z zawrotną prędkością, wciąga od pierwszej kartki. Do tej książki będę powracać nie raz. Serdecznie polecam czytelnikom grozy :)

Fuzja | 2011-12-20

Pozycję pamiętam z czasów dzieciństwa i wydaje mi się, że ta seria jest wyśmienitym startem na przygodę z książką tego typu :);)

Ewa Śmiech | 2012-05-14
Przeczytana: 2000 rok

uwielbiam tę serię :)

Ensui-Szyszka | 2015-07-05
Przeczytana: 07 lipca 2015

Gdybym miała znowu 10-15 lat, byłabym zachwycona.

Kimmm | 2010-12-09

Uśmiałam się przy tej pozycji do łez. Zamiast przestraszyć, rozbawiła mnie.

Yoasiczka | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2016