Złowrogi księżyc

Okładka książki Złowrogi księżyc R.L. Stine
Okładka książki Złowrogi księżyc
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street Super Chiller (tom 8) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Fear Street Super Chiller (tom 8)
Ulica Strachu
Bad Moonlight
Siedmioróg
1997-01-01
1997-01-01
Iwona Żółtowska

Mając te 10-12 lat zaczytywałam się srogo w książkach tegoż autora. O dziwo, R.L. Stine znalazł się nawet w mojej szkolnej podstawówkowej bibliotece. Książki tego autora to kwintesencja literatury młodzieżowej lat 90., która niestety trąci myszką. I to bardzo. Bo te powieści (a przynajmniej ta) zestarzały się bardzo źle. Gdybym znów miała te 10 lat pewnie byłabym zachwycona. Dzisiejsza, 33letnia ja kiśnie ze srogiej porcji krindżu w tej książce. Tu będą spojlery bo to takie złotko, że bez spojlerów się nie da. Daję 3/10 ale jednocześnie z ogromem miłości i sentymentu. To tak jak z "The Room": na Filmwebie dałam 1 z serduszkiem :V

Danielle ma 18 lat i jakiś czas wcześniej straciła oboje rodziców w wypadku samochodowym. Mieszka wraz ze swoim młodszym bratem oraz ciotką, która po śmierci rodziców przejęła nad rodzeństwem opiekę. Danielle ma również swoją wielką pasję, jaką jest śpiewanie i udziela się w zespole rockowym, z którym to wyrusza w mini trasę. Ponadto jej trauma sprawia, że regularnie odwiedza psychoterapeutę (zapamiętajcie, to ważne). No i w trakcie tej trasy zaczynają się dziać RZECZY.

Z Danielle zaczynają sie dziać dziwne rzeczy: a to jej brat ją przyłapuje jak sobie stoi na środku supermarktetu i wpiardala surowe mięso, a to nagle pod wpływem wzburzenia przy świetle księżyca popierdala sobie po ulicach miasta, kończąc bieg chłepcąc wodę z kałuży. No ewidentnie z naszą główną bohaterką jest coś nie tak.

No ale wszyscy jadą sobie w tę trasę, Danielle ma srogi konflikt z drugą wokalistką i oczywiście musi się podobać wszystkim facetom w zespole. No i tak sobie jeżdżą aż w końcu w jednym z miast ginie rozszarpany na strzępy jeden z członków tego zespołu. Nie wiem, nie pamiętam jak się nazywał, chyba był kierowcą i typem od noszenia sprzętu. I czaicie, typ zostaje rozszarpany ale nikt, totalnie nikt nie prowadzi tam śledztwa ani nie przesłuchuje zespołu. No kurwa po co? xD

No ale idźmy dalej. Z Danielle zaczynają się dziać coraz bardziej osobliwe rzeczy, ma halucynacje, jakieś dziwne sny i tak dalej. Coraz częściej odwiedza psychoterapeutę, który poddaje ją hipnozie i mówi, że to wychodzi jej trauma związana ze śmiercią rodziców, stres, że się wciąć nie otrząsnęła z tego i tak dalej a teraz śmierć kumpla z kapeli ją jeszcze bardziej dobiła. No typ może mieć rację. No jadą sobie tam dalej, w końcu wracają do rodzinnego miasta, żeby zagrać koncert trasy. Aha i Danielle jest taka genialna, że w trzy minuty jest w stanie napisać piosenkę (ten "Złowrogi księżyc" to tytuł tej piosenki właśnie),która staje się turbo hitem i w ogóle.

No i coś tam się jeszcze dzieje ale to nieistotne dla fabuły, więc i mi wyleciało z głowy. No i jest tam chyba dzień koncertu i okazuje się, że znika ta typiara, druga wokalistka, z którą Danielle ma kosę (bo tamta co chwilę każe jej zwijać manatki i wypierdalać z zespołu, taka zazdrośnica). No nic, muszą sobie poradzić bez niej. No i mamy ten dzień koncertu, Danielle idzie na zaplecze, żeby się przebrać i w jakiejś skrzyni odkrywa zwłoki tej laski. Krzyk, panika, rozpacz, ucieczka. No i się okazuje, że cały zespół wie co się stało. No to dzida do domu i Danielle pędzi wezwać policję.

Dobiega do domu, wpada na ciotkę i opowiada jej na szybko co się stało. A ciotka na to, że ona już wie i żadnej policji nie trzeba wzywać. O chuj chodzi. Ano o to chodzi, że ta ciotka wcale nie jest ciotką tylko częścią spisku. Bo się okazuje, że ten terapeuta też jest w spisku. I cały zespół. Bo oni wszyscy są kurwa wilkołakami i Danielle dzięki hipnozie też coraz bardziej wierzy w to, że jest wilkołakiem i jest ona wybranką serca jednego z typów z zespołu (Kita),który jest synem terapeuty i przywódcą wilkołaków xD To jest tak głupie, że nie mogę. Koniec końców ona odkrywa w sobie tego wilkołaka, daje się porwać magii księżyca, pokonuje Kita, a jak go pokonuje to ta niby ciotka i niby terapeuta robią takie pufff i zamieniają się w parę a ona sama ściąga klątwę z reszty zespołu i uwalnia ich spod mocy Kita. W sensie są nadal wilkołakami ale bez przywódcy.

Już wiecie z czym macie do czynienia. Nie musicie mi dziękować. Przeczytałam to za Was. Szkoda, ze na trzeźwo. Ale i tak serduszko leci bo sentyment mam ogromny :)

18-letnia Danielle zdaje się przechodzić przez zupełnie inne zmiany okresu dojrzewania niż jej rówieśnicy- ma ochotę na surowe mięso i wycie do księżyca. Kiedy jej koleżanka zostaje zamordowana, dziewczyna zaczyna się obawiać swojej drugiej natury. Zapraszam do przeczytania recenzji serii Ulica Strachu http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-i.html

Autor "Ulicy strachu" zaskakuje swoimi pomysłami.
Książka choć krótka, to nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Trudno przewidzieć bieg wydarzeń, trudno zgadnąć kto jest winny.
Z główną bohaterką dzieje się coś nietypowego, czego nawet ona sama nie rozumie. Wydaje się, że coś ją opętało i zaczyna nią władać. Naprawdę niełatwo domyślić się, co i jak. Dlatego ciekawie czyta się tę książkę i patrzy jak wszystko zaczyna się układać.

Autor "Ulicy strachu" zaskakuje swoimi pomysłami.

"Złowrogi księżyc" opowiada historię Danielle, solistki w zespole o tej samej nazwie co tytuł książki. Dziewczyna jakiś czas temu straciła rodziców w wypadku i nadal ciężko jej jest się pozbierać po tej traumie. Lekarstwem ma być zespół, koncerty oraz nowy chłopak, który przykuwa uwagę głównej bohaterki. Niestety w tajemniczych okolicznościach giną członkowie kapeli a Danielle staje w obliczu niebezpiecznego wroga. Posiadającego długie kły i bujną sierść :)
Trochę nie mój klimat. Nie przepadam za opowiadaniami o wilkołakach i innych fantastycznych zwierzątkach. Zakończenie jak dla mnie banalne i za bardzo "młodzieżowe". Ale cóż się dziwić, w końcu to książka dla młodzieży właśnie.
Mam już powoli dosyć kryminalnych książek. Co za dużo to niezdrowo. Jeszcze tylko ostatnia część i sięgnę po coś innego. Może jakiś Harlequin, dla odmiany :)

Gdybym miała znowu 10-15 lat, byłabym zachwycona.

Gdybym miała znowu 10-15 lat, byłabym zachwycona.

uwielbiam tę serię :)

uwielbiam tę serię :)

Serdecznie polecam czytelnikom grozy

Serdecznie polecam czytelnikom grozy

Początkowo było fajnie, utrzymalo się do 3/4 książki a później straszna lipa i tandeta... Szkoda.

Nic specjalnego. A zakończenie było tak przesłodzone , że masakra

Nic specjalnego. A zakończenie było tak przesłodzone , że masakra

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka
  • Młodzieżowe
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Złowrogi księżyc