Dziewczyna z usterką

Tłumaczenie: Ewa Mikina
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Da Capo
Almost Perfect
Shocks

Los lubi płatać figle. Czasami przerażające. Mało kto przekonuje się o tym tak boleśnie jak Serena, która w wypadku samochodowym traci rodziców i szanse na marzenie swojego życia: medal olimpijski w pływaniu. Życie Sereny upływa samotnie, jej jedynymi przyjaciółmi są babcia i... delfin, którego spotyka w trakcie codziennych wypraw nad ocean. Kiedy pewnego dnia spotyka na plaży Sonny'ego, wszystko w jej życiu zaczyna się zmieniać - zdobywa przyjaciół, wstępuje do szkolnej drużyny pływackiej, nie jest już sama. Brakuje jej tylko jednego: wiary w to, że nie jest gorsza od innych dziewcząt. A skoro Sonny, jeden z najprzystojniejszych chłopaków w szkole, wyraźnie się nią interesuje, to może jest kimś wyjątkowym? Tylko czy Sonny potrafi ją o tym przekonać?

Nie jest to moja ulubiona książka z tego cyklu. Trochę za słodka, a bohaterka strasznie zaniża swoją wartość, przez jedną głupią rzecz, której poza nią nikt nie zauważa. Ale właśnie to w tej książce jest bardzo pouczające.

Priada | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Serena jest jejako naznaczona przez los. W wypadku samochodowym zgineli jej rodzice jako jedyna ocalała. Tymczasem mieszka z babcią o dośc ciekawej osobowości. Serena bardzo lubi pływac i któregoś dnia podczas wyprawy do swojego ustronnego miejsca natyka się na szkolnego przystojniaka z liceum ^^.
Sprawa nie byłaby dośc siekawa gdyby nie fakt, że Sonny (tak przy okazji czyż te imie nie wprowadza w życie dawki ciepła:)?) zaczyna sie nteresowac naszą Sereną.
Czy wszystko ułozy się po jej myśli? Czy odnajdzie radośc? Czy zdoła uporac się ze swoimi niedoskonałościami i kompleksami?

Ania | 2012-08-23

W wspomnieniach...

Magdalena | 2011-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Aż się wzruszyłam pod koniec...

Onilom | 2013-10-30

Cała seria "Nie dla mamy..." jest typową listą książek dla nastolatek, które ciągle szukają szczęśliwych zakończeń. Zawsze miłosny wątek w tle. Dobrze się z nią wzrasta w latach nastoletnich. Choć z perspektywy czasu wydaje się dość banalna.
Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

Czarny_Turmalin | 2014-03-25

Przyznaję, że utwór mnie nie zachwycił, ale nie czytało się go źle. Myślę, że książka byłaby ciekawsza, gdyby:
a/ była dłuższa,
b/ wątek główny byłby mniej banalny.
Niemożliwa miłość, która staje się spełnieniem i to w bardzo krótkim czasie nie zachwyca, zwłaszcza, gdy czytamy o niej n razy.

alina228 | 2012-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 lutego 2012

Siegając po książkę miałam ochotę na jakieś krótkie , lecz interesujące czytadło. Czy właśnie to dostałam? Czy lektura jest warta polecenia?
Publikacja opowiada o Serenie, która trzy lata temu straci.ła rodziców w wypadku samochodowym. Jej samej udało się z niego wyjść cało, lecz na nodze powstały blizny i chodzi utykając. Przez to właśnie jest nieśmiłą, zamkniętą w sobie samotniczką. Pewnego dnia pływając w oceanie (potrafi to robić perfekcyjnie, fantastycznie była kiedyś w szkolnej drużynie, lecz z tego zrezygnowała) spotyka ogromnie przystojnego i popularnego Sonne'go. Rzuca on swojemu psu zabawkę, ale ten nie chce po nią iść do morskiej wody.Nastolatka podaje to chłopakowi, przez co nawiązują rozmowę. Znajomy po spotkaniu chce ją odnaleźć. Pomaga mu w tym jego przyjaciółka Diana. Czy może ktoś więcej? Czy ją odnajdzie?Czy naprawdę chce poznać lepiej Serenę? Jeżeli Jeżeli na wcześniejsze pytanie odpowiedź brzmi tak, to czy będzie się jej wstydził?
...

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2005 rok

nie podbiła mojego serca, ale niesie ze sobą pewną mądrość, którą każda dziewczyna niepewna siebie powinna wbić sobie do głowy...

Dominika | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2012