Ostatnia zagadka

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 5)
Wydawnictwo: Siedmioróg
LubimyCzytać

Poszukiwania zaginionej koleżanki prowadzą Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę do siedziby groźnej fanatycznej sekty. Do tego w tym samym czasie ktoś ukradł fiolki z niebezpieczną trucizną z labolatorium w Kampinosie. Co mają ze sobą wspólnego te dwie sprawy? Przyjaciołom pomoże rozwiązać tę zagadkę tajemniczy reporter Krzysztof. Czy tym razem uda się im cało wyjść z opresji? Czy Jajco da radę rozwiązać wszystkie zagadki logiczne przygotowane przez groźnego przestępcę? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również Mroczny labirynt - Czarna walizka - Kamienna pułapka - Ostatnia zagadka - Trzy dni od teraz - Bezlitosna fala - Koszmarna przesyłka - Wszystko w swoim czasie - Kolekcja Łowcy Cieni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

anuszka | 2017-01-11
Przeczytana: sierpień 1999

Seria "porachunki z przygodą" to taka polska odpowiedź na "przygody trzech detektywów". Dla nas o tyle ciekawsza, że osadzona w polskich realiach. Poznajemy trójkę bohaterów, którzy przeżywają szereg ciekawych i niebezpiecznych przygód. Świetna lektura dla nastolatków.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Marta | 2011-05-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Rewelacyjna!

Terpentulla | 2010-08-07

Książka ciężkiego kalibru poruszająca temat wplątania się w sektę. Każdy powinien przeczytać.