Wiosna kamieni

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le printemps des pierres
Agnieszka

W samym sercu Paryża imponująca sylwetka katedry Notre Dame króluje nad miastem. Doskonale zrównoważona bryła świątyni potwierdza prawdę wiary, stanowi odbicie harmonii świata. Gotowa odpowiedzieć każdemu na jego pytania, roztacza wokół siebie spokojne piękno boskiego majestatu. Zadziwiająca bogactwem architektonicznym paryska katedra liczy bez mała osiemset lat. Niewiele zachowało się do...

Zadziwiająca bogactwem architektonicznym paryska katedra liczy bez mała osiemset lat. Niewiele zachowało się do naszych czasów wiadomości o jej budowniczych, o tych, którzy w głębi ziemi zaczynali wznosić fundamenty gigantycznej nawy.

Michel Peyramaure, współczesny pisarz francuski, w swojej książce kreśli ich sylwetki, usiłuje zrozumieć, co kazało im poświęcić życie dziełu, którego nigdy nie mieli zobaczyć. Na kartach powieści jej bohaterowie przeżywają chwile szczęścia i rozpaczy, nienawiści i szaleństwa. To zwykli, przeciętni ludzie, lecz wznoszony ich rękoma kościół, Dom Boży, jest wyrazem ich prawdy, wiary i miłości.

Andrzej2020 | 2016-12-26

Wyraziste postacie, ich życie i "interakcje". Wgląd w średniowiecze