Rolaka 
rolaka-fiction.blogspot.com
Pisarka - amatorka, która jeszcze nie wydała żadnej książki, ale która ciągle pracuje nad swoim warsztatem, by pewnego dnia ujrzeć swój twór na półeczce. Studiuję Finanse i Rachunkowość na UMCSie w Lublinie, by pewnego dnia zostać księgową. Uwielbiam czytać (i pisać) fantastykę, thrillery, kryminały i przyjemne czytadła z humorem.
23 lat, kobieta, Zamość, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 7 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 10:04:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Light Novel, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Cykl: Overlord (tom 6)

Overlord to naprawdę dobra novelka i, przy okazji, świetnie wydana. O ile tomy 1-4 dosyć ciężko mi się czytało, to 5 i 6 nadrobiły wszystko. Wydarzenia, które nie do końca przypadły mi do gustu w anime, w novelce całkowicie mnie pochłonęły. Po prostu lepiej się to czytało niż oglądało. Bohaterowie zostali lepiej przedstawieni, pacing był lepiej rozłożony, poza tym... Anime to anime. Tak samo... Overlord to naprawdę dobra novelka i, przy okazji, świetnie wydana. O ile tomy 1-4 dosyć ciężko mi się czytało, to 5 i 6 nadrobiły wszystko. Wydarzenia, które nie do końca przypadły mi do gustu w anime, w novelce całkowicie mnie pochłonęły. Po prostu lepiej się to czytało niż oglądało. Bohaterowie zostali lepiej przedstawieni, pacing był lepiej rozłożony, poza tym... Anime to anime. Tak samo jak w mandze, ciężko jest przedstawić wydarzenia z POV-u, którego znamy w książkach. Nie wiem, jak to ładnie ująć, więc powiem tylko tyle, że jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądała walka Momona z Jagalboltem (a cholera, nie wiem, jak to napisać...) z punktu widzenia jednej z Błękitnych Róż, to śmiało czytajcie. Naprawdę genialny fragment!

pokaż więcej

 
2018-12-04 20:59:46
Ma nowego znajomego: jatymyoni
 
2018-12-04 13:13:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantastyka, Przeczytam 52 książki w 2018 roku

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy może zacząć cały ten cykl książek ze świata Zapomnianych Krain, od Wojny Pajęczej Cesarzowej, temu odpowiadam: Tak, jak najbardziej. Książkę zdobyłam nie wiem, w jaki sposób. Chyba spodobała mi się nazwa albo coś innego. Nie wiedziałam, co to za książka, o czym jest itd. itd., ale wciągnęła mnie. Cholernie mnie wciągnęła. Parę rzeczy nadal jest niejasnych,... Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy może zacząć cały ten cykl książek ze świata Zapomnianych Krain, od Wojny Pajęczej Cesarzowej, temu odpowiadam: Tak, jak najbardziej. Książkę zdobyłam nie wiem, w jaki sposób. Chyba spodobała mi się nazwa albo coś innego. Nie wiedziałam, co to za książka, o czym jest itd. itd., ale wciągnęła mnie. Cholernie mnie wciągnęła. Parę rzeczy nadal jest niejasnych, wykreowany świat pewnie jest bardziej znany fanom cyklu, nie mniej, odnalazłam się. Odnalazłam się w historii, świecie i bohaterach. A może bohaterach przede wszystkim. Postaci są wyraźne, niejednowymiarowe, często "szare". W ogóle cała książka jest nastawiona neutralnie. Nie mamy tu podziału na złych i dobrych, nie mamy próby robienia z tego wyniosłych opowieści o czynach bohaterów. Pozostajemy w sferze historii o ludziach (w tym przypadku o czarnych elfach). Całą książkę mogłabym nazwać jedną wielką opowieścią. Nie dostajemy tu wielkich przeskoków czasowych, to nie jest też książka dla młodszych odbiorców, a szczególnie tych młodszych, którzy czytają jeszcze serie typu Szklany tron czy Malowany człowiek. Nie, nie to nie te bajki. To ni jest też Gra o tron. Tu się wiele dzieje, śledzimy losy poszczególnych bohaterów, a styl autora sprawia, że nie zagłębiamy się w długie, nużące opisy, tylko idziemy z nurtem akcji.
Polecam. Kurcze, naprawdę polecam, bo książka niesamowicie pozytywnie mnie zaskoczyła!

pokaż więcej

 
2018-12-04 12:28:34
Ma nowego znajomego: Finkla
 
2018-11-26 09:37:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Bestia z ławki obok (tom 4)

Przyjemnie i szybko się czytało.
Ogólnie Bestia z ławki obok nie jest wymagającym tytułem, w którym będziemy oczekiwać czegoś więcej (a przynajmniej mi się wydaje, że tego "więcej" tu nie). I w przeciwieństwie do wielu mang-romansów z Japonii dostajemy całkiem realną historię. Nie mówię, na pewno jest to w większości jakaś opowieść, ale mimo wszystko relacje między bohaterami, to jak nie...
Przyjemnie i szybko się czytało.
Ogólnie Bestia z ławki obok nie jest wymagającym tytułem, w którym będziemy oczekiwać czegoś więcej (a przynajmniej mi się wydaje, że tego "więcej" tu nie). I w przeciwieństwie do wielu mang-romansów z Japonii dostajemy całkiem realną historię. Nie mówię, na pewno jest to w większości jakaś opowieść, ale mimo wszystko relacje między bohaterami, to jak nie potrafią się dogadać, trudna miłość... Wszystko przybliża nas do rzeczywistości.
Nie mniej, nie należy oczekiwać po tym cudów. Ot, taka przyjemna lekturka na jeden wieczór :)

pokaż więcej

 
2018-11-23 14:23:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Light Novel, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Puste granice (tom 1)

Dobrze, że straciłam na tym pieniędzy... Czyta się strasznie ciężko. Ogólnie doszłam do wniosku, że gdybym nie oglądała filmów to bez najmniejszych wątpliwości nie odnalazłabym się w fabule, w tym co się dzieje. Wiele zdarzeń jest porozrzucanych, dostajemy jakieś szczątkowe informacje, które trochę każą nam się domyślać, co się stało, trochę same podpowiadają. Nie mniej, wiele tajemnic, styl... Dobrze, że straciłam na tym pieniędzy... Czyta się strasznie ciężko. Ogólnie doszłam do wniosku, że gdybym nie oglądała filmów to bez najmniejszych wątpliwości nie odnalazłabym się w fabule, w tym co się dzieje. Wiele zdarzeń jest porozrzucanych, dostajemy jakieś szczątkowe informacje, które trochę każą nam się domyślać, co się stało, trochę same podpowiadają. Nie mniej, wiele tajemnic, styl autora niekoniecznie zachęca, a i zaskakuje "grubość" książeczki. Kurcze, pierdoła na 200 str kosztuje 30 zł!? Naprawdę. To coś jest 1/3 wielkości takiego Overlorda, ma mniej rysunków, wymaga o wiele mniej pracy, a cena taka sama. Nie wiem, co powiedzieć, ale raczej nie polecam :(

pokaż więcej

 
2018-11-22 14:56:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Cykl: Grim (tom 1)

Nie dałam rady. Po prostu nie dałam. Naprawdę brnęłam dzielnie przez kolejne strony, wierząc, że coś mnie chwyci, ale nie... Czasami książki nie dają nam wiele akcji, czasami po prostu przekazują czytelnikowi, co się wydarzyło, ale w Grimie nie tu leży problem. Bohaterowie są nudni. Nienaturalnie sztuczni i strasznie schematyczni. Nie wiem. Po prostu nie jestem w stanie tego nawet ocenić!... Nie dałam rady. Po prostu nie dałam. Naprawdę brnęłam dzielnie przez kolejne strony, wierząc, że coś mnie chwyci, ale nie... Czasami książki nie dają nam wiele akcji, czasami po prostu przekazują czytelnikowi, co się wydarzyło, ale w Grimie nie tu leży problem. Bohaterowie są nudni. Nienaturalnie sztuczni i strasznie schematyczni. Nie wiem. Po prostu nie jestem w stanie tego nawet ocenić! Zwyczajnie nie trafiła do mnie i tyle.

pokaż więcej

 
2018-11-22 13:46:26
Ma nowego znajomego: Hekard
 
2018-11-22 10:36:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Light Novel, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Fate/Zero LN (tom 1)

Nie wiem, czy sama light novelka została przetłumaczona na tak toporny i sztuczny język, czy po prostu sama w sobie jest słaba. Nie wymagam od LN cudów. Jestem świadoma, że są to średniej klasy twory, które mają mi przynieść rozrywkę. To tylko wersja light, ale mimo wszystko Fate/Zero wydawało mi się czymś lepszym. A dostałam topornie napisaną opowiastkę, która zawodzi pod każdym względem.... Nie wiem, czy sama light novelka została przetłumaczona na tak toporny i sztuczny język, czy po prostu sama w sobie jest słaba. Nie wymagam od LN cudów. Jestem świadoma, że są to średniej klasy twory, które mają mi przynieść rozrywkę. To tylko wersja light, ale mimo wszystko Fate/Zero wydawało mi się czymś lepszym. A dostałam topornie napisaną opowiastkę, która zawodzi pod każdym względem. Kurcze, jakie to jest cieniusieńkie i ile kosztuje! Serio, porównać sobie do takiego Overlorda, w którego trzeba włożyć 3-krotnie więcej pracy, a cena niemal taka sama. Zawiodłam się. Naprawdę zawiodłam. I nie polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-22 09:22:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Light Novel, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Cykl: Overlord (tom 5) | Seria: Overlord

Tom 5 zaskoczył mnie na wszystkie możliwe sposoby. Po dosyć słabej adaptacji sceptycznie podchodziłam do tomu i wydarzeń, jakie miały miejsce na łamach tego tomu. Nie lubiłam Sebasa, tego że wydarzenia przeskoczyły z głównego bohatera na bohaterów pobocznych. W anime niechętnie podeszłam do ludzkich postaci, a tu? Po prostu zaskoczyło mnie wszystko. Mimo że anime naprawdę wiernie... Tom 5 zaskoczył mnie na wszystkie możliwe sposoby. Po dosyć słabej adaptacji sceptycznie podchodziłam do tomu i wydarzeń, jakie miały miejsce na łamach tego tomu. Nie lubiłam Sebasa, tego że wydarzenia przeskoczyły z głównego bohatera na bohaterów pobocznych. W anime niechętnie podeszłam do ludzkich postaci, a tu? Po prostu zaskoczyło mnie wszystko. Mimo że anime naprawdę wiernie odzwierciedliło wydarzenia, to nie umiało sobie poradzić z pacingiem. Light novelka nie ma tego problemu. Nie nudzimy się. Ciągle coś się dzieje, przeskakujemy z bohatera na bohatera, poznajemy jego słabości, wady, trudny życia, historię. W końcu muszę przyznać, że to naprawdę dobry tom. I wcale nie brakuje mi Aizena. Sebas, Climb i Brain w zupełności mi wystarczą. Jeden tom, a zdążyłam ich polubić, trochę się z nimi utożsamić. Poza tym dłużej "poznajemy" tą złą organizację. Nie wiem, ale w anime jakoś tak nie interesowało mnie ich istnienie, tutaj bardziej się wszystkim przejęłam.
I jeszcze jedna sprawa, spokojnie można zacząć czytanie Overlorda od tego tomu. Naprawdę. Dobry początek, fajna akcja i wcale nie trzeba aż tak bardzo znać wydarzeń z poprzednich tomów, by rozkoszować się lekturą tego. Polecam serdecznie!

pokaż więcej

 
2018-11-22 09:21:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Zaklinacz (tom 1)
 
2018-11-14 20:39:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Burton i Swinburne (tom 1)

Nigdy nie oceniaj książki po okładce - najważniejsza zasada, szczególnie przy czytaniu tego typu tytułów.
I nie chodzi o to, że książka to gniot, a okładka piękne cudo, ale o to, że spodziewałam się zupełnie innej fabuły, innego umiejscowienia wydarzeń, a przede wszystkim dobrego steampunku. Niestety, zamiast fantasy, dostałam kryminał sci-fy.
Książka wypadła różnie. Były momenty, które...
Nigdy nie oceniaj książki po okładce - najważniejsza zasada, szczególnie przy czytaniu tego typu tytułów.
I nie chodzi o to, że książka to gniot, a okładka piękne cudo, ale o to, że spodziewałam się zupełnie innej fabuły, innego umiejscowienia wydarzeń, a przede wszystkim dobrego steampunku. Niestety, zamiast fantasy, dostałam kryminał sci-fy.
Książka wypadła różnie. Były momenty, które czytałam bez chwili wytchnienia, przy innych mocno się nudziłam. Rozwiązania całej zagadki dosyć szybko się domyśliłam, bohaterów średnio polubiłam, nic wyjątkowego. Tak więc... ostatecznie wyszła to trochę nijaka pozycja. Dla mnie to taki współczesny Wehikuł Czasu, choć spodziewałam się wielu kolorów, opisów rozwiązań technologicznych i wielu, wielu innych smaczków, za które kocham steam-punk, ale wyszła z tego szara, nijaka pozycja, którą mimo wszystko szybko i przyjemnie się czytało!

pokaż więcej

 
2018-11-12 22:02:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Bestia z ławki obok (tom 3)
 
2018-11-10 16:49:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
Autor:
Cykl: Bestia z ławki obok (tom 2)

Bardzo średni tom. Na pewno oryginalny, jeśli chodzi o linię fabularną i rozwiązania, jakie przedstawia nam autorka, ale z drugiej strony niewiele się dzieje. Mamy sporo fochów ze strony głównych bohaterów i tak... trochę ciężko się czytało.

 
2018-11-08 21:39:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Malfetto (tom 1)
 
Moja biblioteczka
552 138 3057
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (129)

Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd