Menfreya
Harriet Delvaney, romans
Barbara

Wspaniała rezydencja Menfreyów, górująca niczym forteca nad kornwalijskim klifem, zawsze wydawała się młodziutkiej Harriet Delvaney miejscem, gdzie gości szczęście i radość. Kiedy dziewczyna wprowadza się do Menfreyów jako młoda żona jednego z nich, poznaje legendę o niewierności, zazdrości i zbrodni. A kiedy przepowiednia zaczyna się sprawdzać, Harriet skłonna jest uwierzyć, że gdy stary...

Kiedy dziewczyna wprowadza się do Menfreyów jako młoda żona jednego z nich, poznaje legendę o niewierności, zazdrości i zbrodni. A kiedy przepowiednia zaczyna się sprawdzać, Harriet skłonna jest uwierzyć, że gdy stary zegar stanie, ktoś z domowników musi umrzeć...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

awiola | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

„(…) szczęście nie jest nagrodą czekającą na wierzchołku góry i gdy tylko zdobędziesz szczyt, staje się twoje na zawsze. Zatrzymać je jest równie trudno, jak zdobyć”

Victoria Holt to jeden z pseudonimów Eleanor Alice Burford, angielskiej pisarki zmarłej w 1993 r. Autorka napisała ponad 200 powieści historycznych, natomiast pod tym pseudonimem z jej ręki wyszły 33 pozycje. Biorąc do ręki tę książkę obawiałam się, że fabuła będzie zbliżona do harlequinowskiego romansu. Na szczęście dla mnie myliłam się.

Harriet Delvaney poznajemy jako podlotka, gdy ucieka z domu do posiadłości Menfreyów. Tytułowy dom Menfreyów to miejsce, które bohaterka kocha nad życie. W ukryciu pomaga jej przyjaciółka Gwennam Menfrey. Harriet nie jest do końca akceptowana przez ojca, w wyniku swojego lekkiego kalectwa oraz śmierci matki przy jej porodzie. Nie czuje się szczęśliwa we własnym domu. Już będąc dzieckiem kocha się w bracie swojej przyjaciółki, Bevilu. Tymczasem mija kilka lat, Harriet jest już panną...

Natalia | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Bardzo dobra książka. Niezwykle wczułam się w postać Harriet. Utożsamiałam się z charakterem, zachowaniem, rolą przyjaźni w jej życiu. Dlatego też nieprawdopodobnie bolało mnie, gdy w książce nastawał ponury, groźny klimat, a to co uważała, za pewne, pewnym być nie mogło. Także poczułam wielką ulgę, gdy koniec przyniósł ze sobą dobre zakończenie. Wszystko się zakończyło prawie idealnie. Książkę bardzo polecam, czyta się szybko i przynosi wiele satysfakcji.

grażyna | 2012-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Dom Menfreyów to dla Harriet najpiękniejsze miejsce na świecie, i który kocha nad życie. Mieszka tutaj jej największa przyjaciółka Gwennam oraz jej brat Bevil, w którym kocha się Harriet od dziecka. oprócz miłości pojawia się tutaj zbrodnia i zagadka. Fajna lekka lektura, do których czasami zaglądam z przyjemnościa.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

Alina | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, jednak nie jest to dzieło z wyższej półki. Powieść obyczajowa rozgrywająca się w sferze arystokracji i bogatych dżentelmenów XIX-wiecznej Anglii. Przyprawiona romansem, tajemnicą rodzinną i historią o duchach, ale bez przesady i egzaltacji. Miła lektura na zimowy wieczór, choć zakończenie trochę mnie rozczarowało, dość banalne rozwikłanie kilku intrygujących wątków, w stylu „żyli długo i szczęśliwie”.

Beata | 2015-06-01

Jak wszystkie książki Victorii Holt i tę otacza aura tajemniczości. Początek jak dla mnie jest zbyt rozwlekły a i sam rozwój akcji dość przewidywalny. Ale później wciąga i czyta się z przyjemnością.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-21