Santa Cruise. A Holiday Mystery at Sea
rejs, śmierć, strach
dona

Randolph Weed, dla przyjaciół komandor, zaprosił na rejs swoim luksusowym jachtem grupę ludzi, którzy zrobili coś dobrego dla potrzebujących. Ta darmowa wycieczka ma być doskonałą reklamą dla statku i Weed spodziewa się, że następne rejsy przyniosą mu sukces finansowy. Tymczasem już od pierwszego dnia zaczynają się kłopoty. Jeszcze w porcie policja aresztuje jednego z kelnerów, potem okazuje się, że więcej jest gości niż kajut, a z zamkniętego magazynu giną dwa kostiumy, przeznaczone dla Świętych Mikołajów, którzy mieli dbać o świąteczną atmosferę. Na domiar złego przerażona wielbicielka powieści sensacyjnych przysięga, że w kaplicy widziała ducha! Nadzieja na spokój i beztroski odpoczynek pryska, gdy okazuje się, że w okrętowym szpitalu ktoś próbował zabić jednego z pacjentów. Komandor Weed jest załamany, ale nie wie jeszcze najgorszego...

Gośka | 2012-03-28
Przeczytana: 28 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc książka mnie rozbawiła.Za grosz nie ma w niej dreszczyku emocji,strachu czy oczekiwania.Jest to zabawna komedia kryminalna,pełna śmiesznych zbiegów okoliczności.Książka na dwie godziny czytania,ot tak,dla relaksu.
Akcja dzieje się na statku wycieczkowym,podczas jego dziewiczego rejsu. Zaproszeni na niego zostali ludzie,którzy wykazali się udziałem w akcjach charytatywnych lub w inny sposób pomagali potrzebującym.Między nimi znalazła się dziennikarka,pisarka,detektyw policji,klub czytelników i pisarzy,10 mikołajów i mnóstwo innych ciekawych postaci. Znaleźli się też na statku dwaj uciekinierzy z więzienia przemyceni przez siostrzeńca kapitana oraz występujący pod przybraniem kapuś policyjny.
I od początku następuje porcja niefortunnych zdarzeń,które sprawiają,ze książka staje się zabawna.Nie będę ich opisywać,żeby nie zepsuć komuś przyjemności.

Książkę polecam na chwilę relaksu,nie wymaga ona żadnego wkładu mózgu:)

Aneta | 2011-02-02
Przeczytana: 2009 rok

Akcja jest pokazana w książce również od strony działania mordercy tak, ze czytelnik wszystko wie, a tylko bohaterowie książki domyślają się kto jest sprawcą wydarzeń. Ja generalnie wolę sama domyślać się do się stanie potem i snuć własne scenariusze, a w tej książce wszystko było wiadome. I po zabawie!
Ale trzeba przyznać, ze pomysł na książkę pani Clark miała ciekawy.

Zoltac | 2014-11-24

Czasem jest tak, że opis na okładce książki zainteresuje mnie tak bardo, że pozycja ta staje się główną na liście TO READ. I jakże wielkie było moje rozczarowanie tym, co zawierały strony tej powieści. Historia niby sensowna i logiczna, ale opisana w taki sposób, że człowiek tęskni za chociażby pierwiastkiem Orzeszkowej i dłuższym opisem czegokolwiek...

byrcyn11 | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Z tyłu książki pisze, że to kryminał ? Jakiś elementy kryminału są, ale z dużym przymrużeniem oka. Czytając tę książkę miałem wrażenie, że czytam raczej scenariusz do filmu "Głupi i głupszy" ;) Ten film obejrzały miliony i dobrze się bawiły. Więc jak ktoś czuje te klimaty - to polecam.

Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 16 lutego 2014

Komandor Randolph Weed marzył od lat by posiadać własny statek wycieczkowy i organizować wspaniałe rejsy na przykład na Karaiby. Ma pełną świadomość tego, że najlepszą rzeczą jaka może mu się przydarzyć u progu rozkręcania nowego przedsięwzięcia jest dobra reklama. Postanawia zorganizować pierwszy z rejsów zupełnie darmowy dla wyjątkowych gości - tych, którzy czynią świat lepszym miejscem - ludzi udzielających się charytatywnie. Tak na statek trafia "loteryjna milionerka" Elwira Meehan z mężem oraz ich goście między innymi znana detektyw Regan Reily z mężem Jackiem (szefem nowojorskiej dochodzeniówki).

Rejs zapowiada się sympatycznie, ale już od samego początku wszystko się sypie... Brak pokoi dla gości, niefortunny pokaz wspinaczkowy, podejrzany kelner, kradzież mikołajowych kostiumów (10 przebranych Mikołajów miało być miłym dodatkiem). Ktoś widzi ducha, na czyjeś życie czyha bandyta i do tego wszystkiego pojawia się zaginiona przed stuleciami szkatułka na biżuterię należąca do...

Nala | 2013-12-23
Przeczytana: 11 listopada 2013

Nie jest to pierwsza książka Mary Higgins Clark, z którą się zetknęłam, jednak to pierwsza przeczytana przeze mnie pozycja napisana przez obie panie Higgins Clark.

Nie zawodzi oczekiwań, gdyż tak naprawdę nie były one zbyt wielkie. "Świąteczny rejs" arcydziełem nie jest, to jedynie miła, przyjemna i nieco zabawna lektura o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Są mikołaje, uciekinierzy z więzienia i pewna tajemnica... Czegóż więcej potrzeba? Czyta się szybko i niewiele przy tym myśli, więc jest to wręcz idealna powieść na odprężenie po długim dniu pracy lub po prostu leniwy dzień. Jedynym minusem jest dość irytująca (jak dla mnie) postać głównej bohaterki, która jest taka dobra, a przy tym tak niesamowicie inteligentna i sprytna, że Sherlock Holmes może się przy niej schować. Przez nią od początku kibicowałam tym złym, zdając sobie sprawę, że i tak na końcu zobaczę happy end, a nasi uciekinierzy zostaną ukarani. Ale cóż poradzę, od zawsze mam uraz do mdłych postaci.

Potrzebujesz...

Kaja89 | 2014-06-07

Jest to moje pierwsze zetknięcie się z duetem Mary i Carol Higgins Clark. Co prawda książka troszkę przypomina mi harlekiny ale w ostatecznym rozrachunku można ją uznać za przyzwoitą

Karolina | 2012-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2012

Świetna książka :) Jedynym minusem jest to, że nie trzyma w napięciu, ponieważ od początku wiadomo, kto stoi za zamieszaniem na statku. Mimo wszystko warto przeczytać :)

kinga1s | 2013-09-03
Przeczytana: wrzesień 2013

Rewelacyjnie się czyta. Książka napisana z humorem i lekko zakręcona.Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów.

ArtP | 2011-09-27
Przeczytana: kwiecień 2011

,,,najbardziej zapamiętana książka M.H.Clark ! Czyta się szybko, lekko.