Czarne sombrero

Wydawnictwo: Śląsk
judyth1

Inne wydania

W miasteczku Florence w Kolorado prym wiodą skorumpowany szeryf i zachłanny, nękający sąsiadów ranczer, okolica zaś niepokojona jest przez bandę tajemniczego Siwego Eda. Któregoś dnia do miasta wjeżdża nieuzbrojony jeździec w czarnym sombrero. Mieszkańcy podziwiają jego elegancję i zazdroszczą wspaniałego wierzchowca. Nikt nie wróży jednak lekkomyślnemu młodzieńcowi długiego życia. Któż może przypuszczać, iż przybysz doskonale włada lassem i że to on właśnie będzie miał odwagę przeciwstawić się panującemu w miasteczku bezprawiu? Czy przyjdzie mu to łatwo? Jaką rolę odegra w historii skarb plemienia Czejenów? Jeśli masz w sobie żyłkę poszukiwacza przygód, ta książka jest dla Ciebie!

Rysia | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Ciekawa książka ;) Ron Hogan jest niezwykle sympatycznym osobnikiem. Podoba mi się jego silna wola, śmiałość i chęć walki z bezprawiem. Poza tym Hogan stara się obyć bez rozlewu krwi co sprawia, że w moich oczach staje się jeszcze milszy. Tylko to zakończenie trochę mnie rozczarowało. Ale też poruszyło. Hogan nigdy nie zostawi swoich przyjaciół. Ani Sama, ani Bena, ani Buena, ani właśnie Czejenów. Indianie pozamykani w rezerwatach... To smutne... A poczciwy Ron im pomaga. Tak trzymać! ;)

żabot | 2015-02-17

Czytałem tak dawno, że nawet trudno mi cokolwiek powiedzieć o treści. Wiem jednak, że miałem wtedy tylko 8 lat, na kilka dni byłem uziemiony w łóżku i to nie w domu, więc nuda doskwierała. Pochłonąłem w dwa dni, a jeszcze nie zaliczałem się do szczególnych moli książkowych.
Dobra młodzieżowa literatura przygodowa. No tak, ale wtedy w telewizji strzelał John Wayne i inni, leciała Bonanza... Dzisiaj Bahdaj musiałby napisać coś o Transformersach i Spidermanie ;-)

Piotr Ćwik | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Spoko książka. Niestety, trafiła w moje ręce dobre kilka lat za późno :-( Mimo to w kilku fragmentach mnie wciągnęła. Jak najbardziej polecam jako lekturę dla uczniów podstawówki/gimnazjum.

Doracy | 2015-12-11

Książka dla młodzieży w okolicach gimnazjum. Klimat westernów, ale choć nie byłam ich fanką bardzo podobała mi się. Jedna z tych dzięki którym zostałam molem książkowym.

Gabriela | 2013-09-19
Przeczytana: 17 września 2013

Książki Pana Bahdaja nigdy mi się nie znudzą.

Tesyer | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Ciekawa pozycja,ale raczej dla młodszych czytelników.

geratius | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Bardzo dobra książka osadzona w świecie Dzikiego Zachodu. Ciekawe wątki i czasami bardzo wciągająca. Pisana przystępnym słowem czyta się bardzo szybko. Postać głównego bohatera potrafi zaskoczyć, a przede wszystkim od razu da się lubić. Polecam fanom tego gatunku.

mirekk | 2010-08-04

Niezły western pacyfistyczny