Podróż za jeden uśmiech

Okładka książki Podróż za jeden uśmiech
Adam Bahdaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Klub Łowców Przygód powieść przygodowa
powieść przygodowa
Klub Łowców Przygód
Podróż za jeden uśmiech
Wydawnictwo Literatura
2019-09-23
1973-01-01

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga piąta Wiera Badalska, Adam Bahdaj, Wanda Chotomska, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Ewa Skarżyńska, Julian Tuwim
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Wiera Badalska, Ada...
Okładka książki Moje książeczki. Księga druga Adam Bahdaj, Czesław Janczarski, Hanna Januszewska, Maria Krüger, Lucyna Krzemieniecka, Jan Edward Kucharski, Irena Tuwim
Ocena 8,5
Moje książeczk... Adam Bahdaj, Czesła...

Fantastyczna opowieść o przygodach dwóch kuzynów podczas podróży autostopem.
W przeciwieństwie do filmu Duduś z Poldkiem podróżują z Warszawy do Międzywodzia.
To co przeżywają podczas tej podróży najlepiej sprawdzić samemu czytając lekturę.
Dla mnie jest to majstersztyk powieści młodzieżowej w wykonaniu Adama Bahdaja. Nic dodać nic ująć po prostu REWELACJA. Nie można się oderwać.
Nienacki, Bahdaj i Niziurski posiadają unikalną zdolność prowadzenia pióra tak aby czytelnik poczuł się empatycznie zaangażowany. Czytając czułem, że jestem trzecim enigmatycznym członkiem Podróży za jeden uśmiech. w naszych czasach. Bo przecież kto dzisiaj tak podróżuje i z takimi przygodami? Jest sentyment do tamtych lat. Piękne czasy, bez telefonów komórkowych czy internetu. A jednak można było się odszukać i porozumieć.
Gorąco polecam jako relikt minionego wieku z łezką w oku.
Pokazał nam inny świat , świat który powoli zanika

Fantastyczna opowieść o przygodach dwóch kuzynów podczas podróży autostopem.

Książka pana Bahdaja powinna przyciągnąć każdego młodego czytelnika, ponieważ opowiada ona o podróży kuzynów, którzy specjalnie się nie lubią. Przez całą tę książkę będą się bardziej akceptować i darzyć koleżeństwem. Dlatego poleciłbym ją dla dzieci, które lubią podróżować. Albo dla dzieci, które lubią przygody. Jest ona super również pod względem edukacyjnym, ponieważ można się w niej nauczyć wiele o krajobrazie, jak i również o orientacji w terenie. W tej książce podobało mi się również to, że obaj chłopcy musieli próbować swoich sił w byciu autostopowiczami. Albo również uczy o oszczędzeniu, ponieważ kuzyni musieli mieć na uwadze wszystkie swoja wydatki oraz jedzenie, które mieli ze sobą które też szybko się skończyło. Moja opinia jest 9/10, ponieważ książka ta bardzo mi się podobała ze względu na przygody, które bohaterzy mieli. Polecam każdemu dziecku tę książkę a po przeczytaniu jej, obejrzenie serialu.

Zapraszamy na naszą rozmowę o książce w podcaście CoolCórki Kulturki! Ola jest wielką fanką Adama Bahdaja:)

Świetna książka i serial. Polecam!

Świetna książka i serial. Polecam!

Na półkach: , , , , ,

Fajnie się razem z Alą bawiłam, czytając jej o perypetiach Dudusia i Poldka, którzy w czasach głębokiej komuny podróżowali sobie wakacyjnie autostopem nad morze :)

Wieczna cześć i chwałą dla serii wydawniczej Klub Siedmiu Przygód! Wieczna cześć i chwała dla takich autorów, jak Adam Bahdaj!

Jedna z wielu niezapomnianych książek mojego dzieciństwa. Co z tego, że czasy były siermiężne (z pozycji smarkacza szczegół nie do zauważenia), że nie dało się wyjechać gdzieś dalej, skoro miałem dwa atlasy i stertę map z całego świata plus palec; palec służył do śledzenia drogi moich bohaterów. Resztę załatwiała wyobraźnia (Autora a potem moja).

Jak zwykle mam wrażenie, że w LC brakuje pierwszych wydań. Książkę NA PEWNO czytałem w podstawówce (przed 1968) a w LC najstarsze wydanie jest z 1973. Może przekopię się przez archiwum książek i znajdę.

Chyba najlepsza książka z "Klubu siedmiu przygód", który wtedy kolekcjonowałem. To niemal "Easy rider" w realiach PRL, taką wolnością emanuje. A jak mnie ten Duduś wówczas wkurzał - ewidentnie byłem Poldkiem. No i kochałem się w cioci Kabale!

Poldek i Duduś - niezapomniany duet. Fantastyczny serial i książka.

Poldek i Duduś - niezapomniany duet. Fantastyczny serial i książka.

Piękna dziecięca podróż za jeden i tysiąc uśmiechów. W sam raz na wakacyjny czas.

"Podróż za jeden uśmiech" sprawia, że uśmiech nie znika z twarzy. Fantastyczna książka, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Ja bawiłam się świetnie mimo, że kilkukrotnie oglądałam serial i ma on szczególne miejsce w moim sercu. Uwierzyłam, że historia opowiadana jest przez 14-letniego Poldka, który został wykreowany świetnie, ma śmieszne powiedzonka. Wiele zabawnych przygód i napotkanych po drodze ludzi.