Nie da rady bez czekolady

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Wydawnictwo: Amber
11 o'clock chocolate cake
8324119612
Lue

Star wlokła się noga za nogą w stronę przystanku, gdy zza zakrętu wyskoczył autobus i przerwał jej bujanie w obłokach. W ostatniej chwili uniknęła zmiażdżenia drzwiami, które właśnie się zamykały. Dziś był E-dzień, początek egzaminów. Przypominał sadzawkę ciemną od oślizgłych wodorostów. Tylko jedna rzecz mogła przebić się przez te mroczne gęstwiny niczym reflektor. Piękny Nieznajomy. On był najlepszy z całego autobusu. On był w ogóle najlepszy!

Veronnie Miller | 2013-06-13
Przeczytana: 2013 rok

Książka bardzo optymistyczna, o prawdziwym życiu nastolatków, bez żadnego ubarwiania, dlatego - choć trudno mi się do tego przyznać - wydawała mi się zbyt płytka. Ponieważ ciągłe gadanie o zwykłych codziennych sprawach jest bardzo nudne. Główna bohaterka zakochuje się w pewnym chłopcu, który co dzień czeka na autobus na Przystanku Wyznaczającym Koniec Świata. Od dłuższego czasu do niego wzdycha. Pewnego dnia wsiadają do tego samego autobusu, razem przez chwilę rozmawiają, a Emma uświadamia sobie, że wcale go nie kocha, a z bliska nie wygląda już tak przystojnie... Emma ma dwie najlepsze przyjaciółki - Star (klasową "gwiazdę"- uczy się najlepiej z całej klasy) i Lizzie, która podkochuję się w kierowcy autobusu... Moim zdaniem zabrakło takiego "BOOM!". Zabrakło jakiejś przewodniej myśli, i zanim się obejrzałam przeczytałam książkę, zawiedziona D-:

lacerta | 2011-11-07

Po pierwsze, tytuł książki jest genialny, to trzeba przyznać. Sama książka też ciekawa i wciągająca. Taka typowa młodzieżowa, ale czytałam ją wielokrotnie i bardzo przyjemnie spędziłam przy niej czas.

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: 2010 rok

Chcę do niej wracać. Myślę,że dużo ludzi się ze mną zgodzi,że nie da rady BEZ CZEKOLADY.

| 2012-11-14
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 14 listopada 2012

Książka nie należy do najgorszych, ale do najciekawszych też nie. Ot, taka lekka lekturka na rozluźnienie od czasu do czasu ;).
Najbardziej spodobała mi się mimo wszystko postać Jono Watkinsa, przyznam, że szczerze żałuję, że nie znam nikogo takiego! No ale trudno.
Miło czytało się o trzech przyjaciółkach, pociesznym Bazyulu, albo nieznośnych siostrach Emmy.
Będę dobrze ją wspominać.

LottaCzyta | 2015-07-18

Po tę lekture sięgnełam ze względu na idealny tytuł dla czekoladocholiczki!

Fabuła: Em jest uczennicą liceum i oczywiście nie może żyć bez czekolady. Poznajemy ją w trakcie tygodnia egzaminów. Ma dwie najlepsze przyjaciółki, dwie denerwujące siostry i psa Bazyla. Jak typowa nastolatka jest również zakochana w chłopaku, którego kompletnie nie zna. Widuje Pięknego Nieznajomego tylko na Przystanku Wyznaczającym Koniec Świata. Gdy jednak udaje im się spotkać to okazuje się, że nie jest on taki piękny i czarujący. Większość akcji odgrywa się w autobusie szkolnym. Codzienne życie nastolatek.

Moja opinia: Książka lekka i przyjemna. Mimo, że skierowana dla nastolatek to polecam ją też starszym czytelnikom na odstresowanie. Brak jednak jakiejś konkretnej myśli przewodniej. Takie po prostu życie nastolatek. Ich miłostki, problemy na egzaminach, rodzice, rodzeństwo i dorywcza praca. Przeczytana bardzo szybko. Możemy znaleść fajne przepisy w środku.

Moja ocena: ***

Skala ocen: * nie...

isobel | 2012-05-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ugh, beznadziejna. Książka niby o miłości i czekoladzie, a w rzeczywistości o czekoladzie i irytującej kretynce która olała miłego i całkiem niczego sobie faceta, bo nie jest miłośnikiem psów tak jak ona. O jej kudłatym pupilu wypowiedział się "to tylko pies", a ona już spisała go na straty. Chryste... Sięgnęłam po tą książkę ze względu na słowo "czekolada" zawarte w tytule (uwielbiam czekoladę). Mój błąd...

Ronnie | 2015-11-14

Pamiętnik Emmy, która – jak co chwilę powtarza – jest czekoladoholiczką. Razem z przyjaciółkami, Star i Lizz, musi zmierzyć się z nadchodzącymi egzaminami. Nudne, ponure dni rozjaśniają codzienne 'autobusowe' rozmyślania oraz... Piękny Nieznajomy.

Już w bibliotece ta książka nie wyglądała zbyt zachęcająco. Mimo to, nie chciałam oceniać jej po okładce. Choć tym razem chyba trzeba było…

Sam początek jest przytłaczający. Jakieś nudne opisy osób, które nie mają jeszcze większego znaczenia w fabule, a tym samym nieprzytoczenie faktów, których domagamy się od razu. Chciałam pozostawić ją niedokończoną, ale ciągle miałam nadzieję, że będzie lepiej. Niestety - myliłam się.

Całe rozplanowanie książki jest nieudane. Niby króciutkie rozdziały, choć przerywane w całkowicie dziwnych momentach. Jednym razem oddzielają tylko sekundę, a innym kilka dni. Zupełnie nie...

Abyss Glimmer | 2012-01-15
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Przeczytałam kilka opinii na temat tej książki i niestety będę musiała powiedzieć, że nie ze wszystkimi się zgadzam. Uważam, że ta książka jest bardzo dobrze napisana i lekko się ją czyta. Bohaterowie są dobrze opisani, może nie wyczerpująco, ale to zawsze nie jest najgorzej.Em, Star i Lizzie są uczennicami liceum. Właśnie zbliża się E-dzień, a dokładnie tydzień z egzaminami. Duża część akcji książki odbywa się w autobusie, którym jeżdżą dziewczyny do szkoły.

Poznajemy bohaterów takich jak Em (Emma) - dziewczyna, która uwielbia czekoladę, Star (Amarylis) - z powodu, że nie lubi swojego imienia i jest klasową gwiazdą ze względu na naukę jest nazywana gwiazdą, czyli "Star", Lizzie - która podkochuje się w kierowcy autobusu Stevie, Jono Watkins (Jonathan) - który drażni Em, tym że zna jej najskrytszy sekret i jeśli nie będzie go słuchać powie go wszystkim, Babcia z wózkiem - w wózku jest pies jakby coś ;), Craig, Chłopiec z Tubą, Piękny Nieznajomy oraz wielu innych.

Em ma dwie...

Marta | 2011-07-01
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Na początku zapowiada się nie ciekawie, ale potem się rozkręca. Książka opowiada o Star, która jest uzależniona od czekolady, jednak głównym tematem tej książki nie jest jej nałóg, a sprawy typowej nastolatki.

sarciaaaxd | 2011-07-28
Przeczytana: lipiec 2010

Książka miła i lekka, bardzo sympatycznie ją wspominać tym bardziej że jestem fanką wszelakich łakociów zwłaszcza czekolady !