Księżniczka i żebraczka

Wydawnictwo: Amber

świetna rozrywka w stylu Pamiętnika księżniczki. Do liceum Julii przyjeżdża z wizytą nastoletnia księżniczka. Obie dziewczyny nie mogą uwierzyć własnym oczom: są do siebie podobne jak dwie krople wody! Wpadają na pomysł, by na jeden dzień zamienić się rolami. Julia świetnie się bawi, do chwili gdy odkrywa, że księżniczka postanowiła dłużej cieszyć się wolnością.

Ola Grzybowska | 2015-08-02
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

"Księżniczka i żebraczka" do najambitniejszych nie należy. Jest to typowa książka przy której można się trochę "odmóżdżyć", zapomnieć o męczącym dniu i zrelaksować. Nawet nie ma co porównywać z powieścią Marka Twaina...

Monia0420 | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Na początku zacznę od OKROPNEJ okładki. Co to w ogóle ma być?! Zero poczucia smaku.
Kate Brian jest autorką książek typowo młodzieżowych, więc kiedy zaczynałam czytać nie oczekiwałam niczego nadzwyczajnego. Dwie bohaterki - księżniczka i żebraczka - byłby dość przewidywalne, ale ich zmiana była ciekawa. Wątek z gwiazdami rocka trochę mi się nie podobał, ale jakoś to zniosłam. Niesie jednak przesłanie, co bardzo mi się tutaj podobało.
Tak więc lekka, ciekawa lekturka do poczytania w pochmurne popołudnie. Polecam :)

wiolagg66 | 2013-06-07

"(...) i wcale już nie czułam się księżniczką. I nie czułam się też zwykłą dziewczyną. Czułam się sobą."
Książkę napisała Kate Brian . Bardzo mi się spodobała, więc postanowiłam ją przedstawić. Do liceum Julii - zwykłej,prostej i skromnie ubranej dziewczyny przyjeżdża z wizytą księżniczka Carina z Vinelandii.Pragnie spotkać się z muzykiem Rechotem , z którym cały czas korespondowała . Kiedy księżniczka wraz ze swoja przyjaciółką Ingrid poszły do toalety spotkały Julię .Obie dziewczyny nie mogą w to uwierzyć. Są bardzo podobne do siebie. Po zapoznaniu się, Carina zaproponowała nowej koleżance jednodniową zamianę ról za spore honorarium. Julia z powodu braku pieniędzy zgodziła się, nie wiedząc co ją czeka.Jeśli chcecie dowiedzieć się, co czeka te dwie różne od siebie dziewczyny , przeczytajcie tę książkę .

Kasia | 2013-08-20

„- A co, jak będziemy mieli wypadek? - Gadasz bez sensu. Nie miałam żadnego wypadku przynajmniej od trzech tygodni.”

Świetna książka, po którą warto sięgnąć. Znakomita fabuła, która sprawia, że czułam się jedną z uczestniczek zdarzeń. Czytając ją czułam dreszczyk emocji, kiedy wszystko nagle mogło się wydać. Śmiałam się do rozpuku w większości zdarzeń. Polecam z całego serca:-)

sztuku | 2011-01-22
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2011

Ten tytuł jest wam zapewne znany. Z tego co wiem to powstało dużo filmów na podstawie tej tematyki. Dlatego też odpychała mnie po części ta książka. Ale w końcu zabrałam się za nią. !
Na prawdę nie żałuję ! Kate przedstawiła ten wątek bardzo oryginalnie. Dwa różne światy , dwie różne dziewczyny a tak dużo ich łączy.
Książka jest napisana z chumorem. Przyjemnie się czyta. Pani Kate pisze tak świetnie że aż się nawet nie chce oczu z nad książki odrywać ;).
Książka naprawdę godna uwagi choć na pierwszy rzut oka może się wydawać zwykła i o bardzo popularnym temacie. Ale na prawdę ona ma to coś w sobie. ;) POLECAM !!!

Iwona | 2014-05-09
Na półkach: 2014, Przeczytane

Julia - zwykła, skromna dziewczyna, która skupia się na nauce oraz utrzymaniu się. Carina - księżniczka, która ma wszystkiego pod dostatkiem. Niby dwie diametralnie różne osoby, jednak coś je łączy - wyglądają jak dwie krople wody. Księżniczka przyjeżdża do szkoły Julii, by spotkać się z muzykiem, z którym korespondowała. Nieoczekiwanie w szkolnej łazience spotyka swojego sobowtóra. Carina, która chciałabym chociaż jeden dzień zachowywać się jak normalna dziewczyna, proponuje Julii ofertę nie do odrzucenia. Sugeruje jej, by zamieniły się miejscami na jeden dzień, za co oczywiście jej zapłaci. Dziewczyna, której jedynymi zmartwieniami jest brak funduszy, przystaje na tą propozycję. Nie będę przybliżać Wam fabuły, ponieważ nie chciałabym zepsuć Wam lektury ;)

Hmmm... Księżniczka i żebraczka.. Czy to nam czegoś nie przypomina? W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat na podstawie powieści Marka Twaina powstało wiele adaptacji, sequeli, które opowiadają historię sobowtórów, które...

| 2015-11-21

Hah, czytało się w podstawówce, oj tak ;)

Dracula | 2010-12-12

Szybko i przyjemnie się czyta przeczytałam w 2 godz
Polecam .

Klaudia | 2011-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 marca 2011

Komentując blogi, na których były recenzowane książki Kate Brian ciągle obiecywałam, że zapoznam się z tą autorką, że przeczytam którąś z jej książek, nawet w jakiś sposób zaopatrzyłam się w książkę tej autorki, ale czytanie nigdy nie doszło do skutku. Aż do dzisiaj. Z racji, że zapomniałam z domu książki i nudziło mi się w szkole, ponieważ przewidziane były prawie same zastępstwa, poszłam do biblioteki i zapytałam o jakąś książkę dla mojej grupy wiekowej. Wiem, dziwne, bo zwykle nie czytam takich typowych młodzieżowych książek, choć kilka znajduje się na mojej półce.
Lekcja za lekcją mijały, a ja wciąż siedziałam z nosem w książce, strona po stronie zapoznawałam się z historią Księżniczki i Żebraczki, czyli Cariny i Julii - dwóch prawie identycznych dziewczyn. Carina chciała przez jeden dzień, lub jak kto woli jeden koncert być normalną dziewczyną, nie księżniczką, za to Julia marzyła o tym, by w końcu nie musieć martwić się ponagleniami do zapłaty zaległego czynszu i groźbą...

Mayka | 2010-10-30

Książka świeeetna. Niezłe zwroty akcji i sam pomysł na ksiażkę, wieeelki plus ! ; pp Książka na prawdę ciekawa i fascyniująca...zwykła dziewczyna i księżniczka...dwa różne światy...dwie różne osoby. Łączy i z początku tylko wygląd...potem coraz więcej...