Klub niewiniątek

Tłumaczenie: Anna Skucińska
Wydawnictwo: Znak
The V Club

Kiedy pewna bogata starsza pani funduje stypendium dla "czystych duchem, umysłem i ciałem", cztery przyjaciółki angażują się w zaciekłą rywalizację. Zakładają Klub Dziewic oparty na ideałach niezbędnych do zdobycia stypendium, gdyż nie ma chyba lepszej metody przekonania o swej czystości niż oficjalne ślubowanie dziewictwa! Wkrótce okazuje się jednak, że żadna z nich nie jest niewiniątkiem, a rywalizacja dotyczy nie tylko pieniędzy, ale i chłopaków...

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2005

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Grey | 2012-06-23
Przeczytana: kwiecień 2012

,,Klub niewiniątek" opowiada o 4 najlepszych przyjaciółek: Debbie, Mandy, Evie i Kai. Gdy bogata pani zamierza zafundować stypendium dla ucznia czystego ciałem, duchem i umysłem dziewczyny zakładają klub dziewic dla wszystkich chętnych osób. Cała afera o wynagrodzenie pieniężne jest powodem wielu kłótni i rozterek, na których opiera się ta lektura.

Książka naprawdę mi się podobała i w pełni zasługuje na uznanie czytelnika. Opowiada o problemach dotyczących zachowania czystości, o tym na jak wiele sposobów ta ,,czystość,, może być interpretowana. Zawiera również wątek o przestępstwie co dodaje jej trochę pikanterii, część miłosną, która nie pozwala oderwać się od lektury, a także fragmenty o mocy przyjaźni, co doskonale wpłynęło na moją ocenę. W dodatku nagłe zwroty akcji nie pozwoliły mi się od niej oderwać.

Postacie w książce różnią się od siebie, charakterem, zachowaniem, praktycznie wszystkim. Zagłębiając się w ,,Klub niewiniątek” poznajemy historię czterech różnych osób,...

Ilona | 2011-07-09
Przeczytana: 2008 rok

Historia opowiada o czterech przyjaciółkach : Debbie, Mandy, Evie i Kai. Wszystkie cztery decydują się na walkę o stypendium, które pomoże im rozwinąć skrzydła w ich wymarzonych szkołach. Jednym ,bardzo ważnym punktem i warunkiem stypendium jest czystość duchem, umysłem i ciałem. Rozpoczyna się zaciekła rywalizacja. Należy zastanowić się jednak, czy wszystkie przyjaciółki zasługują na stypendium. Książka jest bardzo ciekawa, polecam. Czyta się lekko i szybko. Lekturka pozwala na chociaż chwilę zapomnieć o rzeczywistości i przenosi nas w realia amerykańskiej szkoły i tej niesamowitej przyjaźni, która dowodzi na to, że może przetrwać wszystko.

Bardzo podobała mi się, kiedy czytałam ją 3 lata temu ;)

Charlie1608 | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Romanse
Przeczytana: 15 lutego 2014

Kate Brian jest dobra w tym co robi. Potrafi wciągnąć nie tyle akcja co grą emocji i problemami, które są zdumiewająco prawdziwe.

Ta książka pokazuje, jak kłamstwa, zatajanie prawdy, drobne nieporozumienia mogą mieć wpływ nie tylko na przyjaźń, ale także na miłość.

Polecam zwłaszcza dziewczynom, które myślą, że mają pecha, którym wydaje się, że gorzej być nie może. Może to prawda, ale Brian pokazuje, że nie wolno się zamykać i wierzyć w przyjaciół ;)

Laura | 2011-02-06

Naprawdę dobra powieść dla młodzieży o dorastaniu.

Agata | 2010-11-07
Przeczytana: 2009 rok

Z początku myślałam, że książka będzie utrzymana w grzecznym, milusim klimacie, przeznaczonym raczej dla młodszej młodzieży, ale cóż mylnego!
W rzeczywistości książka była naprawdę wspaniała! Polubiłam wszystkie cztery bohaterki, ich historie były niesamowite i w żadnym calu nie nudne. Polecam książkę każdej nastolatce :)

karus96 | 2010-06-04

Rzadko kiedy sięgam po książki dla nastolatek, zdecydowanie wolę fantastykę. Jednak od jakiegoś czasu potrzebowałam oddechu od wampirów i wilkołaków, a akurat natrafiła się kusząca okazja kupienia owej książki po atrakcyjnej cenie - no i jakże mogłam nie zabrać jej ze sobą?
Kate Brian, która pisze również pod pseudonimem (albo na odwrót) Kieran Scott napisała wiele książek. Z jej twórczością jestem dosyć nieźle obeznana. Czytałam serię 'Szkoła dla blondynek', która bardzo mi się podobała (recenzowałam także 'Zakochaną Cheerleaderkę na tym blogu), więc z chęcią zabrałam sie i za tę powieść. Pierwsze strony są niezwykle nużące - autorka przedstawia nam cztery główne bohaterki, opisuje całą sytuację oraz stosunki jakie sa między nimi. Potem akcja nieco sę rozwija, jednak nie do końca. Nie było tu tego 'czegoś' co w przypadku 'Szkoły dla blondynek' mnie urzekło. Niewątpliwie, książkę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie - niemalże jak każdą lekturę dla nastolatek - jednak była tu...

dzosefinn | 2011-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2011

Bardzo ciepła powieść o przyjaźni, dojrzewaniu, przede wszystkim o dziewczynach takich jak my.
Chociaż lata licealne mam za sobą, to tą książkę czytałam z wypiekami na twarzy. Miałam wrażenie, że czytam o sobie i moich przyjaciółkach, moich znajomych. Nie będę teraz każdego z nich porównywać do każdego bohatera z tej książki. Mogę powiedzieć w swoim imieniu, że ja utożsamiłam się z postacią Evy. Może na co dzień tego nie widać, ale jestem taką cichą marzycielką, która nie za bardzo wierzy w swoje możliwości.
Jest to lektura na wakacje, niezobowiązująca, serii "lekka, łatwa i przyjemna". Pełna młodzieńczych rozterek, pokazuje jak niewiele trzeba, by zniszczyć wieloletnią przyjaźń, oraz jak ją potem naprawić.
Z pozoru książka wydaje się być kierowana do młodszych, nastoletnich dziewczyn, ale uważam, że mogłaby przeczytać ją również nie jedna dorosła kobieta. Bo może i zmieniamy się ciałem, jednak nie duchem.

Black-cherry15 | 2013-10-14

"Klub Niewiniątek" to książka opowiadająca o czterech najlepszych przyjaciółkach: Debbie, Mandy, Evie i Kai. Decydują się one wziąć udział w "walce" o stypendium dla czystych duchem, umysłem i ciałem. Chcąc udowodnić,że na nie zasługują zakładają szkolny klub dziewic. Rozpoczyna się rywalizacja.

Książka ogólnie bardzo mi się podoba. Fajne jest w niej to, że nie skupia się tylko i wyłącznie na sprawie stypendium. Może na pierwszy rzut oka na taką się nie zapowiada, ale świetnie porusza także osobiste problemy każdej z przyjaciółek: relacje z rodzicami, problemy finansowe itp. Dzięki temu wczuwamy się w sytuację danej dziewczyny i poznajemy ją bliżej. Za to wielki plus.

Polecam każdej nastolatce :)

yootsuu | 2010-08-21

z pozoru typowa książka dla nastolatek, ale według mnie, tutaj Kate Brian wzniosła się na wyżyny i stworzyła coś nieprzeciętnego w tym gatunku. ta historia mnie oczarowała i wiele razy wzruszała. wracam do niej, gdy tylko mam okazję, bo warto. przedstawia życie kilku dziewcząt - mają one różne sytuacje rodzinne, różne przeżycia. Brian funduje czytelniczkom ukryte morały i naukę w lekkim i przyjemnym stylu.

Dracula | 2010-12-21
Przeczytana: 2010 rok

Klub Dziewic... Cóż za oryginalność .
Książka jest świetna, lecz trochę... Sztucznie .
Ale warto przeczytać .`