Tajemnica Władcy Lasu

Skimrande vårar
83-7264-207-9
miłość, rodzina, powieść
dona

Po śmierci matki na młodą Julianę, najstarszą z sześciorga rodzeństwa, spadł obowiązek zaopiekowania się rodziną i domem. Gdy któregoś dnia odszedł także ich surowy i egoistyczny ojciec, nad gromadką dzieci zawisły ciemne chmury. Właśnie wtedy Juliana spotkała tajemniczego sprzymierzeńca - nieznajomego, który zawładnął jej sercem...

Monika | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Bardzo lubię bajkowo-tajemnicze książki pani Margit.

"Tajemnica Władcy Lasu" nie jest tak fascynująca jak "Saga o Ludziach Lodu", ale czyta się ją zdecydowanie przyjemnie.

Evicca | 2013-12-05

Dzięki Margit Sandemo miałam baśniowe dzieciństwo. Biegałam do antykwariatu i kompletowałam Jej książki. Czas spędzony na czytaniu Sagi o Ludziach Lodu i pozostałych powieści Margit Sandemo wspominam jako cudowne chwile. Teraz już 30-tka na karku, ale nadal mam sentyment do tych lektur i nadal je posiadam. Może wydają mi się teraz bardziej naiwne po tych wszystkich kryminałach, thrillerach i horrorach, które przeczytałam, ale jak mam chandrę, to nie ma nic lepszego, niż odświeżyć sobie pełne dobroci i i wiary w ludzi książki Margit. Które na dodatek napisane są w bardzo wciągający sposób.

sigma122 | 2016-09-15
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Bardzo przyjemna lektura, wciągnęłam się w opowieść o Julianie i jej rodzeństwie. Podobał mi się też wątek romansowy - taki opis słodkiej, pierwszej miłości. Idealna powiastka, żeby zająć wieczór. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a ponadto przywraca wiarę, w to,że dobro zawsze zwycięża, a ci źli zostają ukarani. Szkoda tylko, że jest taka krótka. Polecam.

Lai | 2011-07-27

Pierwsze spotkanie z Margit Sandemo i jakże interesujące.

Książka jest ciekawa, bynajmniej jak na moje gusta, nic mi się nie dłużyło, dialogi były przyjemne, a sama okolica sprawiała wrażenie niezwykle ponurej, ale miała w sobie jakiś wewnętrzny urok.

Bohaterowie sympatyczni, nieco wyblakła Juliana i irytujący ojciec Elisabeth, ale w końcu dostał to, na co zasłużył.

Seira | 2012-04-25

Przyjemna, mała książeczka o typowych podziałach na dobro i zło. Źli ojcowie, dzieci doświadczone niesprawiedliwością, jednak na końcu wszyscy są szczęśliwi i zakochani. Ot,książka na jeden wieczór.
Nie wiem, dlaczego spodziewałam się, że to poniekąd fantasy. Może zmylił mnie tytuł? W każdym razie czytało mi się przyjemnie, jednak już pewnie do niej nie wrócę.

Ela | 2016-03-18

Według mnie ta książka miała wszystko co książka mieć powinna. Polecam gorąco

paulina3553 | 2012-08-08
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo wzruszająca książka. momentami chciało się płakać
Polecam

maciekzimowski | 2015-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2015

w tej książce mamy odczynienia z tajemnicą i mieszanymi uczuciami poszczególnych bohaterów nawzajem do siebie jest nienawiść ale i miłość. cała historia kończy się szczęśliwie. acz kolwiek ja uważam że cała opowieść jet jałowa bo opisane jest zwyczajne życie i brakuje mi adrenaliny, ale zależy co kto lubi.

asiulkaq | 2015-09-12

Książka na jeden wieczór. Bez zbędnych opisów. Szkoda tyko że taka krótka.

Roxi184 | 2011-02-22

Podobała mi się ale moim zdaniem powinna być kontynuacja.