Fremmed fugl

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu, rozgrywającej się w XVIII wieku w urzekającej swym surowym pięknem północnej Skandynawii.

CicheBaBum | 2015-07-23
Przeczytana: 2012 rok
| 2014-04-09
Przeczytana: lipiec 2010

Nie jestem wielką fanką romansów, lecz ta seria mnie urzekła. Seria ta nazywa się: "Raija ze Śnieżnej Krainy". Akcja toczy się w XVIII w. na terenie Skandynawii. Opowiada ona o losach młodej, pięknej dziewczyny o imieniu Raija. W części pierwszej ma 15 lat, jest zakochana w starszym od siebie o kilka lat Mikkalu, który odwzajemnia jej uczucie. Lecz na przeszkodzie zakochanej pary stoją opiekunowie dziewczyny, którzy wybrali dla niej innego mężczyznę jako męża dla niej. Raija i Mikkal pomimo tego przeżywają romans, lecz Raija w końcu wychodzi za wybrańca jej opiekunów. Przez kolejne części ciągnie się wątek tej zakazanej miłości, która spotyka się z wieloma przeciwnościami losu. Serię tę polecam, przeczytałam 7 części (może kiedyś znajdę czas żeby kolejne przeczytać), wszystkie charakteryzują się dużym urokiem. Przeczytałam je 4 lata temu, jest to seria tego typu, która chwyta za serce, którą po latach dobrze się wspomina :)

Darusia | 2013-06-10
Przeczytana: 26 marca 2013

Ta ksiazka jest naprawde cudowna! Mozna przeczytac ja w ciagu kilku godzin. Faktycznie kolejne czesci wydaja sie podobne i sa czasami nudne niepotrzebne szczegolowe opisy, dlatego nie chcialam juz jej czytac. Jednak ta ksiazka strasznie wciaga co bedzie z dalszymi losami Raiji...

Aktualnie jestem na 12 tomie.
Polecam! :)

Jaśmin | 2011-01-29

Przeczytałam 10 pierwszych tomów. Nic szczególnego, ale jeśli nie ma się nic innego do czytania to ewentualnie można przez to przebrnąć.

wiejskifilozof | 2012-03-13

Tylko dla miłośników sag skandynawskich . Przedstawiono tu dobry klimat tamtych czasów .

kareena | 2011-01-18

Ta saga to literacka "moda na sukces" :P Przeczytałam pierwszą część, a pozostałych streszczenia. I stwierdziłam, że nie ma po co czytac.. szczególnie, że główna bohaterka jest ciągle doświadczana przez los ;)

Elżbieta | 2013-01-29

Przeczytałam jakiś czas temu i byłam zachwycona. Kiedy zorientowałam się, że autorka napłodziła dziesiątki tomów o dalszych losach Raiji, dałam sobie spokój.

isabel-35 | 2013-01-21
Przeczytana: 2012 rok

przepiekna opowieśc o małej dziewczynce Raiji ,króra tyle wycierpiała,mądra kobieta i piekna ,kochana przez wszystkich napotkanych mężczyzn :)

Moja pierwsza i najlepsza książka którą przeczytałam jednym tchem.
Urzekła mnie i na pewno do niej kiedyś wrócę.

aniqa | 2013-03-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Ta książka mnie jako pierwsza w życiu zmusiła do płaczu i od tego tomu pokochałam tą sagę. Polecam gorąco