Fremmed fugl

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu, rozgrywającej się w XVIII wieku w urzekającej swym surowym pięknem północnej Skandynawii.

| 2014-04-09
Przeczytana: lipiec 2010

Nie jestem wielką fanką romansów, lecz ta seria mnie urzekła. Seria ta nazywa się: "Raija ze Śnieżnej Krainy". Akcja toczy się w XVIII w. na terenie Skandynawii. Opowiada ona o losach młodej, pięknej dziewczyny o imieniu Raija. W części pierwszej ma 15 lat, jest zakochana w starszym od siebie o kilka lat Mikkalu, który odwzajemnia jej uczucie. Lecz na przeszkodzie zakochanej pary stoją opiekunowie dziewczyny, którzy wybrali dla niej innego mężczyznę jako męża dla niej. Raija i Mikkal pomimo tego przeżywają romans, lecz Raija w końcu wychodzi za wybrańca jej opiekunów. Przez kolejne części ciągnie się wątek tej zakazanej miłości, która spotyka się z wieloma przeciwnościami losu. Serię tę polecam, przeczytałam 7 części (może kiedyś znajdę czas żeby kolejne przeczytać), wszystkie charakteryzują się dużym urokiem. Przeczytałam je 4 lata temu, jest to seria tego typu, która chwyta za serce, którą po latach dobrze się wspomina :)

Darusia | 2013-06-10
Przeczytana: 26 marca 2013

Ta ksiazka jest naprawde cudowna! Mozna przeczytac ja w ciagu kilku godzin. Faktycznie kolejne czesci wydaja sie podobne i sa czasami nudne niepotrzebne szczegolowe opisy, dlatego nie chcialam juz jej czytac. Jednak ta ksiazka strasznie wciaga co bedzie z dalszymi losami Raiji...

Aktualnie jestem na 12 tomie.
Polecam! :)

Jaśmin | 2011-01-29

Przeczytałam 10 pierwszych tomów. Nic szczególnego, ale jeśli nie ma się nic innego do czytania to ewentualnie można przez to przebrnąć.

wiejskifilozof | 2012-03-13

Tylko dla miłośników sag skandynawskich . Przedstawiono tu dobry klimat tamtych czasów .

kareena | 2011-01-18

Ta saga to literacka "moda na sukces" :P Przeczytałam pierwszą część, a pozostałych streszczenia. I stwierdziłam, że nie ma po co czytac.. szczególnie, że główna bohaterka jest ciągle doświadczana przez los ;)

Elżbieta | 2013-01-29

Przeczytałam jakiś czas temu i byłam zachwycona. Kiedy zorientowałam się, że autorka napłodziła dziesiątki tomów o dalszych losach Raiji, dałam sobie spokój.

isabel-35 | 2013-01-21
Przeczytana: 2012 rok

przepiekna opowieśc o małej dziewczynce Raiji ,króra tyle wycierpiała,mądra kobieta i piekna ,kochana przez wszystkich napotkanych mężczyzn :)

Moja pierwsza i najlepsza książka którą przeczytałam jednym tchem.
Urzekła mnie i na pewno do niej kiedyś wrócę.

aniqa | 2013-03-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Ta książka mnie jako pierwsza w życiu zmusiła do płaczu i od tego tomu pokochałam tą sagę. Polecam gorąco

Iga | 2012-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 marca 2012

Kiedy skończyłam czytać "Sagę o Ludziach Lodu", zrobiło mi się jakoś pusto na półce. Brakowało mi takich małych czytadełek na nudne wieczory. Dlatego właśnie pożyczyłam od babci kolejną sagę.

Na razie ciężko powiedzieć, czy "Raija ze śnieżnej krainy" mi się podoba, ale rozczarowana na pewno nie jestem. Po prostu jeszcze nie wiem, do czego akcja sagi prowadzi.