Przeklnij ten dom

Tłumaczenie: Anna Pajek
Wydawnictwo: Książnica
Curse this house

Leyla Pemberton wezwana listem ciotki wraca do rodowej posiadłości, z której przed laty wywiozła ją matka. Dopiero teraz dowiaduje się o tajemnicy starego domu, w którym wszyscy mieszkańcy skazani są na nieszczęście. Oczarowana magicznym dworem i szalonymi oczami kuzyna Leyla najpierw próbuje zgłębić, a potem zrzucić zasłonę zła, która przed laty okryła dom. Niebawem odkrywa, że klątwa dotyczy także jej.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-19
Przeczytana: 2015 rok

Leyla Pemberton wezwana listem ciotki do rodowej posiadłości pragnie dowiedzieć się co dzieje się w domu.
Poznaje kuzyna swojego Colina, chce zgłębić tajemnice jakie wydarzenia miały miejsce i odkrywa że ciąży klątwa tam, klątwa dotyczy także jej.
Akcja z początku ciągnęła się bardzo,,po jakimś czasie gdy czytałam rozwinęła się mocno,świetna akcja budowało napięcie w powieści,napisana znakomicie.
Rewelacyjna, dobra książka warto przeczytać!!!

Koronczarka | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Jedna ze słabszych książek Barbary Wood. niby afera jest kryminalna, ale rozwiązywana za pomocą intuicji, snów niemalże proroczych, przeczuć i tym podobnych podobno kobiecych sposobów. główna bohaterka wszystko odgadywała ze spojrzeń, drobnych gestów i lekkiego skrzywienia ust. Bardzo śmieszne, choć raczej autorka chciała nas trzymać w napięciu i straszyć.

Monika | 2010-10-17
Przeczytana: 16 października 2010

Czasem lubię brać do ręki książkę nie wiedząc kompletnie czego się po niej spodziewać. Kiedy indziej lubię powieści bardziej "przewidywalne". Książki Pani Baśki (poza wyjątkami) należą moim zdaniem do tej drugiej kategorii.
Zawsze czytam je z przyjemnością. Raz mniejszą, raz większą, ale zawsze z przyjemnością.

allison | 2011-04-19
Przeczytana: styczeń 2011

Wciągająca akcja, nastrój grozy, ale w pewnym momencie coś się knoci i wydarzenia wydają się jakieś przeciągane i naciągane.Trzyma jednak w napięciu - i to największy atut powieści.

talka | 2012-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 09 października 2012

Przeklnij ten dom..... nie ukrywam, że właśnie z powodu tytułu książki postanowiłam ją przeczytać:) nie znałam wcześniej twórczości tej autorki wiec była ona dla mnie zagadką:) Ksiażka ta przenosi nas do roku 1830... wielki dom, dziwna rodzina, tajemnice. Polecam

Aleksandra | 2013-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2013 r.
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Gniot, jakich mało! Infantylna intryga, infantylna akcja, infantylna bohaterka i cała reszta postaci. Tak słabej książki dawno nie czytałam. Jedyny jej plus to objętość - dobrze, że szybko się skończyła. Pomysł na opowieść był dobry, ale wykonanie jest tragiczne.

Głowna bohaterka jest tak naiwna, głupia i niedomyślna, że aż drażni. Zadaje głupie, oczywiste pytania, jakby miała 11 lat (a jest zaręczoną 20-kilkulatką). Zastanawia się i rozkminia rzeczy tak proste, że nie wiedziałam, czy śmiać się, czy współczuć. Tajemnica, wokół której toczy się opowieść też rozczarowuje. Pozostałe postaci są bezbarwne, a nawet przezroczyste. Byłam w stanie przewidzieć każdy ich ruch. Długo wcześniej wiedziałam, co będzie się działo i nic mnie nie zaskakiwało. I okropnie mnie irytowało, kiedy domyślałam się, co nastąpi, a bohaterowie ślamazarnie posuwali się do przodu i kiedy w końcu doszli do tego, co ja już wiedziałam, byli wielce zaskoczeni z tak oczywistych rozwiązań.

Pomijam język, jakim...

Assapan | 2011-05-30
Przeczytana: 30 maja 2011

Ciekawa akcja. Dynamika dość dobra. Bohaterowie przedstawieni nawet znośnie. Dużym plusem okazał się epilog, co w wykonaniu B. Wood jest niemalże niewykonalne. Gdyż rzadko dodaje ona zakończenia. Bardziej woli, aby każdy sobie sam coś tam wymyślił...

Ciekawie, ciekawie, ciekawie :)) Książka na jeden raz.

alamak99 | 2014-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Moje pierwsze spotkanie z panią Wood rozczarowało mnie, książka słabiutka, może kobietom się spodoba. Ni to powieść kryminalnba , akcji zero, napięcia też.Sam nie wiem co tu można dobrego napisać Czy sięgnę po kolejne pozycje tej autorki, nie bardzo mi się to uśmiecha, chyba , że ktoś poleci mi ciekawszą pozycję, która zmieni moje zdanie na temat tej autorki.

AniaG | 2012-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Zupełnie nie widziałam jaką książkę biorę do ręki i czego się po niej spodziewać, i tak kilka pierwszych stron przeczytałam z pewnym ociąganiem i wahaniem czy wybór był oby na pewno trafny, ale potem poszło już szybciutko i przyjemnie. Trzymająca w napięciu i godna polecenia :)

nellanna | 2010-05-14
Przeczytana: 2009 rok

Romans z wątkiem thrillerycznym, starannie osadzony w miejscu i czasie,nie skłania do wielkich refleksji, gładko i bez wstrząsów dobrnęłam do końca. A przy okazji kilka ciekawostek, jak figurki ze Staffordshire, prie-dieu i olejek makasarowy...