Przyjaciele się nie zakochują

Wydawnictwo: ADAMUS

Lana jest absolutnie pewna: nigdy się nie zakocha. Aż do pewnego dnia nad morzem, kiedy zupełnie niespodziewanie zderza się z pewnym chłopakiem…

VonCarla | 2014-11-08

Według mojej opinii najlepsze książka tej autorki. Czytałam ją kilka lat temu, bardzo mi się podobała. Polecam nastolatkom.

Adopedia | 2016-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2016

Książka jest tak w zasadzie przeciętna. Ale czasem fabuła robi się całkiem ciekawa i nawet wciągająca. A w ogóle postanowiłam napisać o niej recenzję z jednego szczególnego powodu, którym był humor tej powieści i to jak bardzo mnie ta książka rozweseliła mimo, że miałam bardzo kiepski dzień. Dlatego, polecam ją każdemu, kto chciałby mieć trochę radości z tej urokliwej, trochę głupkowatej powiastki.
"Przyjaciele się nie zakochują" to książka, a wręcz przezabawne opowiadanie o Lanie, dziewczynie w wieku 13 lat której właśnie narodził się brat, przez co przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu i ciągle dzwoni do swojego najlepszego przyjaciela, Jana, lat 14. Autorka, aby urozmaicić książkę, zabiera Lanę, jej młodszego brata, najlepszego przyjaciela Jana oraz rodziców na wakacje podczas których Lana wpada (dosłownie) na plaży na chłopaka o imieniu Simon i zakochuje się w nim bezgranicznie. Później ciągle go spotyka zbiegiem okoliczności. Następnie poznaje jeszcze Silvie jego znajomą,...

Lotte | 2014-08-22

Ciekawa książka o trzynastolatce , która na wakacjach ( na które wyjechała razem z jej rodzicami i przyjacielem) wpada na chłopaka. Zakochuje się w nim i próbuje zmienić się , aby chłopak też czuł to samo do niej.Pomaga jej w tym jego znajoma - Silve. Próbuje połączyć swojego przyjaciela z nią , aż pewnego dnia on coś jej uświadamia( miej więcej coś takiego ). Polecam!

Natalia | 2012-12-26

Książka o miłości i przyjaźni. Jeśli ktoś lubi takie historie warto przeczytać.

lidia | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

wspaniała książka opowiadająca o przygodach które spotkały bohaterkę

Gocholudek | 2014-06-12

Ostatnio naszło mnie na przypominanie sobie książek z którymi miałem styczność w gimnazjum czy podstawówce. I tak przypomniałem sobie o tym tytule.
Cóż mogę o nim powiedzieć. Mimo, że czytałem to już ładne kilka lat temu, do tej pory pamiętam, że na tamte czasy bardzo mi się książka spodobała. Napisana prostym językiem, przyjemnym dla czytelnika. Pełna humoru, w dodatku nie dłużyła mi się, przeczytałem ją wtedy w jeden wieczór. Takie w sam raz dla młodszych nastolatek i takim przede wszystkim mogę książkę z czystym sumieniem polecić. Może akcja i zakończenie jest przewidywalne, ale nie zmienia to faktu, że gdyby książka była słabsza, to zapewne wyleciałaby z mojej pamięci, a tak jednak gdzieś w niej została.

Galadriela | 2014-10-28

Czytałam to jak miałam bodajże dziesięć lat. Lana jest zwykłą nastolatką. Jedzie na wakacje z rodzicami i z przyjacielem. Poznaje tam chłopaka, w którym bezgranicznie się zakochuje i próbuje się dla niego zmienić. Jej przyjaciel tez wpadł pewnej dziewczynie w oko. Akcja nabiera całkiem innych obrotów podczas dnia spędzanego na plaży. Lekka, fajnie się ją czyta.

koniaralisa13 | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Przyjaźń Jana i Lany zmienia się w miłość.... Chcecie wiedzieć jak do tego doszło???.... Przeczytajcie tę pouczającą, wciągającą i niebanalną lekturę!!! ;) Gorąco polecam, każdemu na relaks i poprawę humoru!!! :D

TheFlowerro | 2012-02-06

Dobra na odstresowanie się. Nic ambitnego, dobre czytadło dla nastolatek na wakacje.

amanda | 2014-02-26

Jest to jedna z książek którymi zaczytywałam się w późniejszych latach szkoły podstawowej a nawet na początku gimnazjum. Bardzo lubiłam twórczość Sabine Both :)