Reckless. Kamienne ciało

Okładka książki Reckless. Kamienne ciało Cornelia Funke
Okładka książki Reckless. Kamienne ciało
Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Reckless / Mirrorworld (tom 1) fantasy, science fiction
Reckless / Mirrorworld (tom 1)
Reckless
Egmont Polska
2012-03-21
2012-03-21
2010-09-06

Moja ukochana seria fantazy. Cudowny świat, baśniowy klimat.

Moja ukochana seria fantazy. Cudowny świat, baśniowy klimat.

"Reckless. Kamienne ciało" to powieść autorstwa Cornelii Funke, która zabiera nas w niezwykłą podróż przez magiczny świat baśni i przygód. Funke, znana ze swojego talentu do tworzenia fantastycznych opowieści, po raz kolejny wplata czytelników w intrygujący świat.

Głównym bohaterem książki jest Jakub Reckless, który przez wiele lat eksplorował tajemniczy świat za lustrem. Tam, gdzie baśnie stają się rzeczywistością, a człowiek może zamienić się w kamień, Jakub szukał skarbów i przygód. Jednak gdy jego młodszy brat, Will, przechodzi na drugą stronę lustra i zaczyna zamieniać się w nefryt, Jakub musi podjąć desperacką walkę o uratowanie go.

Cornelia Funke w magiczny sposób przenosi czytelników do fantastycznego świata pełnego zagadek i niebezpieczeństw. Jej opisy krajobrazów, postaci i magicznych przedmiotów ożywiają wyobraźnię i wprowadzają nas w atmosferę tajemnicy. Autorka tworzy fascynujące połączenie baśniowych motywów z mrocznymi elementami, które nadają powieści unikalny charakter.

Jednakże, mimo obiecującego konceptu i pięknych opisów, "Reckless. Kamienne ciało" otrzymuje ocenę 4/10. Powieść niestety cierpi na pewne słabości. Tempo narracji jest czasami niezrównoważone, przez co akcja może się wydawać zbyt powolna lub przyspieszona. Ponadto, rozwinięcie postaci pozostawia wiele do życzenia, a ich motywacje i emocje nie zawsze są wystarczająco jasne i przekonujące.

Mimo tych niedociągnięć, "Reckless. Kamienne ciało" nadal oferuje czytelnikom fascynujący świat i pełną przygód opowieść. Cornelia Funke potrafi tworzyć magiczne i barwne historie, które wciągają czytelników i pozwalają im oderwać się od rzeczywistości.

Wnioskiem jest, że "Reckless. Kamienne ciało" może nie być najlepszym dziełem Cornelii Funke, ale wciąż przyciąga swoją baśniową atmosferą i kreatywnym podejściem do mitologii. Dla miłośników fantastyki i baśniowej przygody ta powieść może być wciąż warta uwagi.

Zawsze cieszę się z przeczytania baśni, która została napisana współcześnie. Dla mnie osobiście hitem był "Ikabog" i "Syn wiedźmy". "Reckless" również plasuje się na tej samej półce.
Piękna historia, pełna tajemnic, zagrożeń, niepewności, opowiadająca o dwóch braciach, którzy znaleźli się, ale zgubili. To historia o miłości, walce dobra i zła. Wiele jest tu oczywistości, ale też i niejasności.
Książkę czyta się z zapartym tchem, mi było ciężko się oderwać. Nie ukrywam, że dostrzegam mały minus -wtrącanie myśli bohaterów do narracji, było przytłaczające (wkurzające),ja bym z tego zrezygnowała.
Więcej jest plusów - chociażby nawiązania do świata baśni, imiona głównych bohaterów (Jakub i Will, prawie jak Jakub i Wilhelm Grimmowie),atmosfera zbliżającej się katastrofy, malownicze opisy, konstrukcje postaci, wartka akcja obfitująca w wiele przygód, a tym samym emocji. Na koniec dodam jeszcze, że baśń podzielona jest na krótkie rozdziały, co ułatwi czytanie również młodszym dzieciom.
Nic tylko czytać i kupić do szkolnych bibliotek. W końcu Einstein mawiał, że wychowanie genialnych dzieci zaczyna się od czytania mu baśni.

Więcej achów i ochów:

super

super

Książka bardzo emocjonująca, zwroty akcji są czasami przewidywalne, a czasami wręcz przeciwnie. Tekst przyjemnie się czyta, język jest zrozumiały, a opisy dokładne, pozwalające sobie dobrze wyobrazić świat po drugiej stronie lustra.

Emocjonująca historia o innym świecie, fantastycznych postaciach, sile miłości i wyścigu z czasem. Cornelia Funke nie zawodzi.

Bardzo dobre wciągające!

Bardzo dobre wciągające!

To jest takie young adult,, ale ja byłam ciut starsza ytajac i bardzo przyjemnie spędziłam czas. Nie jestem fanką gatunku, ale to jest abrdzo dobre. Mocne postaci, dobra fabuła, świat magicnzy tak zgrabnie połączony z realnym, ze popłynęłam. Pięlkny ten świat przedstawioyn, opisy nieprzesadne ale bardzo sugestywne.

1997

Bardzo słaba czytam synkowi więc pewnie będzie druga część

Bardzo słaba czytam synkowi więc pewnie będzie druga część

Bardzo się zdziwiłam, widząc jak wysokie noty zbiera ta książka. Bardzo słaby warsztat pisarski, nawet jak na młodzieżową powieść. Brakuje głębi, postacie są naszkicowane prędko i bezładnie, nie mają żadnych szczególnych cech poza "on jest odważny" albo "ona jest wrażliwa". Jedyny chwyt na jaki pokusiła się autorka to fikuśny świat przedstawiony.
Książka powstała zdecydowanie dla pieniędzy.

Książka powstała...