Szmaragdowy Atlas. Księgi początku

2011-01-01
2011-01-01
978-83-62478-35-4
Iwona Michałowska-Gabrych
literatura młodzieżowa magia fantastyka powieść fantasy

Nigdy więcej, samo dotarcie do środka to niezłe osiągnięcie. Nudna i okropnie przewidywalna. Nawet koncept atlasu i jego właściwości nie pasuje, jak w sumie wszystko w tej "książce".

Drogi wydawco, tak się nie robi! :-(
Po rewelacyjnym pierwszym tomie wydanym 10 lat temu,
powinno się jak najszybciej wydać kolejne części cyklu.
No bo co ja teraz zrobię, gdy moja ciekawość została podkręcona?
Gdy polubiłam bohaterów? Gdy im kibicowałam, trzymałam kciuki?
Gdy ich świat jest zagrożony, a ja nie wiem, co dalej?
Czy uratują świat? Zniszczą potężnego maga?
Czy odnajdą pozostałe Księgi?
Czy odnajdą rodziców?

Drogi wydawco,
od dzisiaj czekam na zapowiedź kolejnego tomu
trylogii Johna Stephensa o Księgach Początku :-)

Tom pierwszy "Szmaragdowy Atlas"
mnie uwiódł i pozbawił trzech spokojnych nocy.
Żądam więcej przygód Kate, Michaela i Emmy!

Czteroletnia Kate zostaje zobowiązana przez matkę
do opieki nad dwójką młodszego rodzeństwa!
Czy to nie za wiele dla 4-letniej dziewczynki?

Przez 10 lat dzieci tułały się po różnych nieprzyjaznych sierocińcach.
A potem trafiają do domu doktora Pyma, gdzie są jedynymi dziećmi.
Dlaczego rodzice ich opuścili? Czy jeszcze żyją?

A potem dzieci znajdują Księgę i trafiają do przeszłości.
I do magicznej krainy. I mają niebezpieczne przygody.

Książka napisana jest wybornie!
Wciąga od pierwszej strony!
I nie puszcza do końca!

Rodzeństwo trzyma się razem,
ale ich relacje podlegają emocjom!
Czy Michael jest tchórzem i zdrajcą?
Czy Emma zawsze był zadziorna?
Czy Kate ma do rodziców żal?

Czy można ufać doktorowi Pymowi?

Wszystko dzieje się tak szybko!
Postaci są świetnie nakreślone!
Czyta się to wybornie!

Wydawco, czekam na kolejne tomy!
BARDZO! ;-)

Drogi wydawco, tak się nie robi! :-(
Po rewelacyjnym pierwszym tomie wydanym 10 lat temu,
powinno się jak najszybciej wydać kolejne części cyklu.
No bo co ja teraz zrobię, gdy moja ciekawość została podkręcona?
Gdy polubiłam bohaterów? Gdy im kibicowałam, trzymałam kciuki?
Gdy ich świat jest zagrożony, a ja nie wiem, co dalej?
Czy uratują świat? Zniszczą potężnego maga?
Czy...

Początek książki mega kojarzył mi się z Harrym Potterem, podobny klimat, czarodziej, wybrane dzieci, magia, tajemnica... Myślałam - "wow, będzie hit! Kupuję następne!" Ale kolejne strony zaczęły już bardziej przypominać hmm... Hobbita? Krasnoludy, dużo walk, dużo wędrówek.
Niestety ostatecznie się zawiodłam i po kolejne już nie sięgnę.

Książka jest skierowana do nastolatków (a nie prawie 30latki),więc moja opinia może być nieco krzywdząca.. Pewnie gdybym ją przeczytała z 15 lat wcześniej, to ocena byłaby lepsza ;)

Niestety ostatecznie się zawiodłam i po kolejne już nie sięgnę.

Książka jest skierowana do...

Bardzo ciekawa książka młodzieżowa, która posuwa czytelnikowi niebanalną historię z pełną dawką humoru i grozy jednocześnie.

Szmaragdowy Atlas przedstawia nam historię trójki rodzeństwa, Kate, Michaela i Emmy. Ich spokojne, pełne rodzinnej miłości życie, rozpada się pewnej Wigilijnej nocy. Od tego czasu nic już nie będzie takie samo, bowiem są oni dziećmi z przepowiedni i pisane im jest zatonąć w nieznanym świecie magii, mistycznych istot i tajemnic, na które nie ma wpływu czas.

Książka ta była przeze mnie oglądana wielokrotnie w księgarni, jednak zawsze coś odciągało od niej moją uwagę. Gdy więc zauważyłam ją na wyprzedaży, pewnikiem było, że będę ją miała. Jest ona skierowana przede wszystkim do młodzieży. Ukazuje jak ważna jest dla człowieka rodzina. Niezachwiana miłość rodzeństwa, przeplatana nutką złośliwości, doskonale neutralizuje nastrój, dzięki czemu całość nie wydaje się przesłodzona. W niektórych momentach fabuła była dość zawiła, jako, że w grę wchodzą podróże w czasie, można się lekko pogubić, co jednak nijak nie przeszkadza w kontynuowaniu czytania. Jak przystało na powieść tego typu, wszystko kończy się ogólną zmianą poprzedniego stanu rzeczy, oczywiście na lepsze, lecz tu wkracza niedopowiedzenie i szansa na kolejne tomy. Przeczuwam, iż będzie to trylogia, gdyż owy Szmaragdowy Atlas jest jedną z trzech Ksiąg Początku.

Książka ta...

Ledwo dotrwałam do końca, gdyż działała na mnie usypiająco.

Ledwo dotrwałam do końca, gdyż działała na mnie usypiająco.

Wie ktoś czy jest część druga?

Wie ktoś czy jest część druga?

Polecam fanom "Harry Pottera", "Opowieści z Narnii" oraz "Władcy Pierścieni" i "Hobbita"! Autor tworząc "Szmaragdowy Atlas" złączył te cztery Dzieła w jedno! Uczynił to po mistrzowsku <3

To fajna książka.

To fajna książka.

Super książka...magia, krasnoludy, potwory itd
Szkoda że w Polsce ukazała się tylko pierwsza część.

Super książka...magia, krasnoludy, potwory itd
Szkoda że w Polsce ukazała się tylko pierwsza część.

• Wymienię/Sprzedam

John Stephens Szmaragdowy Atlas. Księgi początku Zobacz więcej