Kroniki Idhunu. Buntownicy

Cykl: Kroniki Idhunu (tom 1)
Wydawnictwo: Książnica
Memorias de Idhún. La Resistencia

Gdy tylko Idhun przeniknięty magią świat, zamieszkany przez smoki i jednorożce znalazł się w konstelacji Trzech Słońc i Trzech Księżyców, w tym samym dniu Ashran Nekromanta wraz z armią Skrzydlatych Węży zawładnął planetą. Tylko niewielu mieszkańcom udało się wyrwać spod jego władzy ucieczką na naszą plantetę. Do zorganizowanego przez ocalałych Idhuńczyków ruchu oporu dołączają Jack i Victoria, dwoje nastolatków urodzonych na ziemi. Wykorzystując swe niezwykłe umiejętności, rozpoczynają poszukiwania ostatniego jednorożca i ostatniego smoka, bowiem tylko połączenie energii obu tych istot daje możliwość pozbawienia Ashrana jego mocy.

Shimik | 2015-05-22

Nosz k**** jest pierwsza część trylogii a gdzie pozostałe?! Po hiszpańsku akurat nie umiem czytać więc przygoda z tą historią zakończy się dla mnie na pierwszym tomie:( Wielka szkoda bo książka posiada wielki potencjał i czytelnik chciałby się dowiedzieć co dalej, a tu dupa dalej nie zostało przetłumaczone:( Pierwsza książka bardzo fajna ale niestety duży minus za brak kontynuacji historii w dalszych tamach:( Szkoda że nie znam hiszpańskiego!!! to bym przeczytał pozostałe części:)

akasia3232 | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Szkoda, że w Polce nie wydano kolejnych dwóch tomów Kronik Idhunu. Bardzo fajna trylogia i chciałabym przeczytać jej zakończenie.
SZKODA.

Gabby | 2011-07-01

Fajna , lekko się czyta . Oczywiście z wątkiem miłosnym... :)

DoXxil | 2014-01-26

Pomysł- złaczenie dwóch swiatów-tego fantastycznego i realnego, może gdzieś juz było ale mi taki pomysł bardzo odpowiada.

Zrealizowanie pomysłu-i tu jest pies pogrzebany. O ile pomysł, był dobry to autorka nie zrealizowała go nawet w 50%

Bohaterowie-tu też Garcia nie spełniła moich oczekiwań. Z początku Jack jest tylko takim przestraszonym dzieciakiem, a następnie po kilkunastu kartkam staje się nieustraszonym wojownikiem. Przepraszam bardzo, ale co TO ma być? No i jeszcze ten sławny coraz częściej trójkącik miłosny i gadanie w stylu''Nie przeszkadza mi, ze kochasz nas obu''...WT......?! W dodatku wszyscy wkoło okazjują się Indhuńczykami...

Ogólne wrażenie-akcja jest zmienna jak temperatura na Saharze. Rak czytaz z ciekawością, co też takiego się wydarzy, a na następnej kartce juz wieje nudą, a wydarzenia są zbyt przewidywalne. Jak większość wydarzeń w niej zawartych. Spodobał mi się jedynie pomysł rozwiązania kwestii jednorożca i smoka i tu brawo za orginaloność.

Inne-po...

limonkaie | 2013-12-21
Na półkach: Rok 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Mam pewien problem z tą książką, bo chociaż historia jest fajna, to język nice zbyt harlequin'owaty jak na mój gust. A poza tym, relacje typu "troje do pary" też do mnie nie przemawiają, być może w kolejnych tomach sytuacja by się wyjaśniła, ale raczej nie ma co liczyć na polskie wydanie całej trylogii.

szamanka | 2013-11-29

Ta książka jest naprawde świetna, czytałam ją z rok temu, i do tej pory z wytęsknieniem czekam na kontynuacje cząści pierwszej. Od początku książki kibicowałam Jackowi i Victorii, w odnalezieniu ostatniego smoka i jednorożca, ale także miałm cichą nadzieje na ich romans, czułam że wszystko pójdzie po mojej myśli, aż do zjawienia się Kirtasha, mimo że ogólnie był wrogiem, kompletnie zawrócił mi w głowie, jak się potem okazało, nie tylko mi. Do końca książki nie wiedziałam komu kibicować, Jackowi czy Kitashowi...
Książka miała w sobie zwroty akcji, ekscytujące walki, i także wzrószające momenty, które nawet mnie poruszyły.
Fanom fantastyki i szczypty romansu jak najbardziej polecam ;)

martynka1999 | 2015-04-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka bardzo mi się podobała i nadal pozostaje moją ulubioną. Przeczytałam ją dwukrotnie i tego nie żałuję.
Pierwszy tom książki podzielony jest na dwie części. Pierwsza momentami stawała się monotonna, jednak akcji nie brakowało. Drugą część, liczącą mniej więcej 300 stron, przeczytałam na jednym wdechu. Akcja rozgrywała się bardzo szybko, przez co bardzo ciężko się od niej oderwać. Język, którym posługuje się autorka, jest staranny, nieco potoczny, co sprawia, że Kroniki Idhunu są idealną książką dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Mam nadzieję, że drugi i trzeci tom zostanie wydany w Polsce, ponieważ już nie mogę doczekać się dalszych losów Victorii i Jacka.

michnar3 | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Szkoda, jaka szkoda, że pewnie nie będzie drugiego tomu!
Świetne czytadło, pełne akcji, bardzo ciekawe i zaskakujące, fantastyczne opisy walki. Dodatkowo wyjątkowo dobrze wykreowany świat przedstawiony. Fakt, do ''10'' trochę brakowało, sam nie wiem czego. Serce mi się kraje na myśl, że jeśli nie nauczę się hiszpańskiego nie przeczytam drugiego tomu. Chociaż może... kiedyś go wydadzą? Mam wielką na to nadzieję. Polecam wszystkim fanom gatunku, książka jest dość wszechstronna, oferuje przygodę, magię, magiczne stworzenia, inne krainy oraz miłość, która odegra także niemałą rolę.

Orza | 2013-10-20

Sama okładka nie zachęca, streszczenie z tyłu książki także, ale dałam się wciągnąć i nie żałuję. Ciekawa tematyka, na początku cała historia była rozciągnięta i nudna, ale z czasem zaczęła nabierać obrotów i migiem ją skończyłam. Jeżeli zastanawiacie się czy ją przeczytać, to odpowiedź brzmi tak!

Tulline | 2013-05-06
Przeczytana: 28 maja 2011

Jedna z najlepszych książek które przeczytałam,za niedługo biorę się za tom 2 i 3 w wersji niemieckiej :33 Polecam przeczytanie jej.